Місячний календар городника та садівника на грудень 2022
З початком зими здається, що життя в саду та на городі наче завмирає. Дійсно, з настанням холодів роботи там стає значно менше, проте й сидіти склавши руки не приходиться. Досвідченим господарям завжди знайдеться чим зайнятись, особливо, якщо у них є теплиця чи город на підвіконні, а також місячний календар на грудень 2022 року під руками.
- 1 грудня. Сьогодні день сприяє посіву усіх рослин в теплиці чи на підвіконні. Любителі квітів також можуть зайнятись пересадкою і посадкою квітів, чи вкоріненням живців. У саду рекомендовано провести снігозатримування. Обрізка рослин та обробка від шкідників у цей день небажані.
- 2-4 грудня. Посів рослин, а також їх пересадка, полив та підживлення є небажаними. Натомість можна зайнятись розпушуванням землі, прорідити сходи чи обробити їх від шкідників. Крім того, буде доречно подбати про захист дерев та кущів від гризунів та сонячних опіків.
- 5-6 грудня. Ці дні дуже сприятливі для посіву на підвіконні чи у теплиці різноманітних рослин, включаючи квіти. Крім того, можна готувати насіння до посадки, а також заготовляти живці для щеплення. Небажано розпушувати землю та пересаджувати рослини.
- 7 грудня. Сьогодні доцільно працювати із рослинами, які уже ростуть в горщиках на підвіконні чи у теплиці: розпушувати землю, проріджувати сходи, проводити обприскування від захворювань та шкідників. А ось пікіруванням, пересадкою чи посадкою нині займатись небажано. Якщо у цей день на вулиці є лежить сніг, то ним варто підгорнути дерева та чагарники, щоб утеплити їх.
- 8 грудня. Сьогодні випадає повний місяць. Краще утриматись від будь-якої роботи із рослинами.
- 9-11 грудня. Ці дні є дуже сприятливими. Можна займатись практично будь-якою роботою: посівом, замочуванням насіння, підживленням, поливом, пересадкою. Небажано лиш обробляти рослини хімікатами. В саду у ці дні можна здійснити зимове щеплення на підготовлені підщепи, заготовити живці для щеплення, а якщо на вулиці стоїть відносно тепла та суха погода, то ще й провести обрізку дерев насіннячкових порід.
- 12-13 грудня. У ці дні посів та посадку рослин краще відкласти, адже час для цього несприятливий. Також не рекомендовано проводити полив, підживлення, пікірування, прищеплення чи пересадку. Замість цього можна зайнятись розпушуванням грунту, прополкою, підгортанням, закласти насіння на стратифікацію.
- 14-16 грудня. В теплиці та на підвіконні у ці дні можна сіяти цибулю, селеру, буряк. Також рекомендовано зайнятись доглядом за уже існуючими посівами: розпушити грунт, провести пікірування, полив, підживлення мінеральними добривами. Дні сприятливі і для посадки чи пересадки квітів, вазонів. В саду підгорніть штамби дерев та кущів снігом, проведіть обрізку дерев насіннячкових порід.
- 17-18 грудня. Слід продовжувати посів та догляд за рослинами та квітами, що ростуть у теплиці чи на підвіконні. У саду можна зайнятись заготівлею живців для зимового та весняного щеплення, а також при можливості провести санітарну обрізку дерев.
- 19-20 грудня. Цей час дуже вдалий для посадки рослин, особливо різноманітної зелені та коренеплодів, а також багаторічних та бульбоцибулинних квітів. Можна також займатись замочуванням насіння, поливом, підживленням органічними добривами. На вулиці у ці дні рекомендовано проводити заготівлю живців для щеплень, зимове щеплення, снігозатримання. Небажаними процедурами є обрізка та розмноження рослин шляхом розділення коренів та бульб.
- 21 грудня. Рекомендована посадка цибулі та щавлю, в також вʼюнких квітів. Також можна розпушувати грунт, вносити добрива, проводити обробку шкідників. Але всі ці процедури виконуйте максимально акуратно, бо є високий ризик пошкодити надземну частину рослин. В саду у цей день можна обрізати сухі та пошкоджені гілочки, зайнятись втоптуванням снігу в приствольних колах. Полив та обрізка сьогодні небажані.
- 22-24 грудня. У ці дні рекомендовано утриматись від будь-яких активних дій із рослинами, бо це може принести їм шкоду.
- 25-26 грудня. Посів та посадку краще відкласти. Натомість можна зайнятись обробкою від шкідників, розпушити грунт, провести пасинкування, прополку, прорідження сходів, прищипування. В саду у ці дні бажано організувати снігозатримання,
- 27-29 грудня. Дуже сприятливі дні для посадки будь-яких овочів, у тому числі й зелені. Також можна садити чи пересаджувати квіти. У саду рекомендовано здійснити зимове щеплення. Не будуть зайвими і такі процедури, як снігозатримування, втоптування снігу в приствольних колах. Відмовитись варто від обрізки та обробки рослин від шкідників.
- 30-31 грудня. Активні роботи небажані, але можете проводити прополку, підгортання, проріждення посівів, які зійшли, а також їх обробку від шкідників та захворювань. Обрізка, підживлення і полив теж під забороною. В саду потурбуйтесь про захист від сонячного проміння та гризунів.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.