Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Найбільш поширені помилки при укритті винограду на зиму

Найбільш поширені помилки при укритті винограду на зиму

Виноград належить до теплолюбних культур, тому йому не дуже підходять наші доволі холодні та сніжні українські зими. Саме тому перед початком морозів господарі поспішають укрити лозу, що захистити її від дії низьких температур. Процедура укриття виглядає доволі простою, проте, якщо вам бракує досвіду, то з цим можуть виникнути певні проблеми. Як результат — виноград може серйозно постраждати або навіть загинути. Тому пропонуємо ознайомитись із найбільш поширеними помилками при укритті лози на зиму та шляхами їх вирішення.

виноград, укриття винограду, укриття винограду на зиму, помилки при укритті винограду

Топ-7 помилок, які найчастіше роблять при укритті винограду на зиму

Відсутність досвіду та знань, необхідних для правильного укриття виноград, може стати причиною наступних помилок.

  • Вибір неправильного способу укриття. В даному випадку все залежить від сорту. Бувають сорти більш чутливі до морозів, але також є і ті, які є доволі морозостійкими. Потрібно знати ці особливості, щоб вкрити виноград відповідно до його потреб.
  • Зробити укриття занадто пізно. Виноград може замерзнути до цього часу. Проте й надто рано це робити не слід, адже невеликі заморозки загартовують рослину.
  • Не підгортати корені. Щоб додатково утеплити корені винограду, їх потрібно присипати достатньою кількістю пухкої землі. Причому взяти грунт потрібно з іншого місця, а не підгортати лозу тією ж землею, яка знаходиться навколо неї. Адже у цьому випадку може оголитись коріння.
  • Насипати на укриття лози занадто великий шар землі. Через це гілочки легко можуть зламатись.
  • Насипати занадто мало мульчі. Виноград потрібно добре замульчувати, тому що саме це забезпечує йому надійний захист від холоду.
  • Не підготувати виноград до укриття. Важливо, щоб лоза була добре підготовлена до зимівлі. Це значить, що вона повинна пройти обрізку, підживлення, обробку фунгіцидами та іншими необхідними препаратами.

виноград, укриття винограду, укриття винограду на зиму, помилки при укритті винограду

Поради щодо правильного укриття винограду на зимівлю

Перш за все варто визначити правильний час. Зазвичай, експерти радять не проводити укриття до перших заморозків. Якщо кілька днів градусник показує близько -5 градусів морозу, то перебування на такій температурі піде винограду тільки на користь. Про те, що виноград достатньо загартувався, буде свідчити колір його гілок, який стане світло-жовтим.

Також важливо знати, чи потрібне укриття та яке саме конкретно для вашому сорту винограду. У більшості випадків надземна частина значної кількості сортів без проблем витримує температуру до -16 градусів. Проте, якщо вона опуститься ще на кілька градусів нижче, то можуть загинути усі вічка. Що стосується кореневої системи, то тут ситуація дещо гірша. Під час промерзання землі мичкуваті частини кореня можуть сильно пошкодитись, і в результаті це нерідко призводить до загибелі всього куща. Тому, навіть якщо взимку морози у вашому регіоні невеликі, і виноград ви не укриваєте, прикореневу зону рекомендовано замульчувати.

Укриття винограду може бути різним. Найчастіше кущі присипають землею, соломою, лапником та іншими природними матеріалами. Також для цієї процедури використовують шифер, спанбонд та навіть руберойд. В залежності від того, наскільки суворі зими, вказані матеріали можна комбінувати між собою або ж використовувати окремо. При цьому варто памʼятати про певні моменти. Наприклад, про те, що у соломі чи в опалому листі часто заводяться миші та щурі, які можуть погризти лозу. А ось при використанні штучних матеріалів зверніть увагу на те, щоб не утворився парниковий ефект. Щоб цього уникнути, варто залишати вентиляційні отвори.

виноград, укриття винограду, укриття винограду на зиму, помилки при укритті винограду

Гарним варіантом буде створення повітряно-тунельного укриття, коли із підручних матеріалів роблять каркас та вкривають його плівкою чи нетканим матеріалом. Такий метод є доволі зручним і, що головне, дозволяє контролювати температуру та вологість.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner