Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4506 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Чому під час зберігання картопля стає солодкою?

Чому під час зберігання картопля стає солодкою?

Картопля — дуже популярний овоч у нашій країні. Тому її часто садять у досить великій кількості, щоб вона зберігалась аж до наступного року. Проте при тривалому зберіганні можуть виникнути деякі проблеми. Зокрема, поширеною є ситуація, коли картопля втрачає свої звичні смакові якості та стає солодкою. Як правило, у таких випадках вона не придатна для вживання, тому важливо вжити заходів, щоб вчасно запобігти цьому.

Причини, через які картопля стає солодкою

Головним винуватцем того, що бульби під час зберігання набувають вираженого солодкавого присмаку, — це температурний режим. Взагалі оптимальною для картоплі вважається температура 0-+9 градусів. Проте, якщо вона довгий час тримається на нулі або опускається ще нижче, то це може спричинити появу солодкого смаку. Подібний процес повʼязаний із крохмалем, який міститься у картоплі в доволі великій кількості. Він у свою чергу складається із глюкози. Під дією низької температури глюкоза розпадається на сахарозу, яка в результаті й змінює смак картоплі. Якщо ж температура опускається нижче нуля, то це може змінити не тільки смак, але й зовнішній вигляд та текстуру, роблячи картоплю практично непридатною для використання.

картопля, зберігання картоплі взимку, як правильно зберігати картоплю взимку, чому картопля під час зберігання стає солодкою

У тому випадку, якщо ви вчасно встигли помітити, що у картоплі зʼявився солодкий присмак, ви ще можете її врятувати. Для цього просто перенесіть ваш урожай у більш тепле приміщення. Це допоможе зупинити процес розпаду глюкози та не допустити ще більшої зміни смаку. Якщо картоплі небагато, то ви також можете її почистити, порізати на невеликі брусочки та заморозити. Такий спосіб швидкої заморозки ніяким чином не впливає на бульби та допомагає зберегти їх смак.

Чи можна вживати у їжу картоплю, яка стала солодкою?

У тому випадку, якщо картоплю лише трохи змінила свій смак, ви можете без проблем її їсти. Інформація про те, що в таких коренеплодах міститься отрута є неправдивою. Проте проблема полягає в тому, що солодкий смак картоплі подобається далеко не всім людям. У цьому випадку під час приготування страв рекомендовано використовувати різноманітні спеції, або споживати її в комбінації із квашеними продуктами, які дещо гармонізують солодкий смак. Крім того, відварювати таку картоплю варто у воді, в яку попередньо добавили трішки оцту.

картопля, зберігання картоплі взимку, як правильно зберігати картоплю взимку, чому картопля під час зберігання стає солодкою

Чи можна садити солодку картоплю?

Щоб відповісти на це питання, потрібно зʼясувати, у якому стані картопля. Для цього її необхідно перенести у відносно тепле місце та залишити на кілька днів. Після цього огляньте її візуально. Тривожною ознакою є те, що поверхня стала мʼякою та змінила колір. Також, як правило, коли мерзлу картоплю розрізати, то розріз буде рожевого кольору. Таку картоплю садити не варто. А от якщо вона повністю їстівна, просто стала трохи солодшою, то її ви сміливо можете використовувати у якості насіннєвої.

Профілактика

Найкраще місце для зберігання картоплі — це темний та сухий підвал. Щоб смак бульби не змінювався, бажано, щоб температура у ньому тримала на позначці у +2-3 градуси. Рекомендована вологість при цьому повинна складати близько 80 %.

При відсутності підвалу чи льоху зберігати невелику кількість картоплі можна і на балконі. Для цього її краще помістити у ящики, які герметично закриваються, щоб на неї не потрапляло сонячне світло.

картопля, зберігання картоплі взимку, як правильно зберігати картоплю взимку, чому картопля під час зберігання стає солодкою

Картоплю також можна тримати у холодильнику. Проте йдеться про невеликі терміни — 1-2 тижні. Справа в тому, що в холодильнику температура нижча, ніж потрібно, і через це картопля може стати солодкою.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner