Правила зберігання часнику взимку
Часник, зібраний восени та влітку, може зберігатись доволі довго без втрати аромату та смакових якостей. Причому сам процес зберігання можна організувати по-різному. Все залежить від ваших можливостей та житлових умов.
Як зберігати часник в холодильнику?
В умовах міської квартири єдине найбільш придатне місце для зберігання часнику — це холодильник. Адже, якщо ви залишите його у кімнаті, то він швидше за все просто висохне, а на балконі — згниє. Якщо ви обрали місцем зберігання часнику холодильник, то постарайтесь, щоб він лежав окремо від інших продуктів, зокрема, подалі від овочів та фруктів.
Наприклад, гарним місцем є полиця на дверцятах. Також ви можете покласти його у відділ овочів та фруктів, але перед цим головки часнику бажано помістити у полотняні мішечки. При цьому слід памʼятати, що максимальний термін зберігання часнику у холодильнику становить не більше 2-3 місяців.
Щоб продовжити час зберігання часнику в холодильнику можна використати звичайну олію. Для цього методу часник потрібно очистити, скласти у попередньо стерилізовані банки та залити соняшниковою чи оливковою олією.
Завдяки такому способу зберігання ви отримуєте не тільки свіжий часник, але й запашну олію, яку теж можна використовувати під час приготування різноманітних страв.
Зберігання часнику в підвалі
Підвал — дуже добре місце для зберігання часнику. Особливо, враховуючи той факт, що даний овоч любить досить високу вологість повітря — 70-80 %. Крім того, в підвалі він надійно захищений від сонячного світла та високої температури, які також негативно на нього впливають. Щоб часник зберігався в підвалі довго та безпроблемно, приміщення варто восени добре вимити та продезінфікувати. Ця процедура нейтралізує збудників грибка та інших захворювань та допомагає овочам не зіпсуватись під час тривалого зберігання.
У якому вигляді найкраще зберігати часник: у косичках, в сітці, в банці чи в харчовій плівці?
Для часнику потрібно вибрати не тільки місце зберігання, але й спосіб. Найбільш естетично виглядає практика плетіння кіс. Для цього при зборі часнику потрібно залишати достатньо довгі стебла. Часник необхідно добре очистити від бруду і слідкувати, щоб під час плетіння головки щільно прилягали одна до одної.
Для зміцнення конструкції варто в якості основи використовувати шпагат чи міцну мотузку. Крім коси, можна також сплести вінок, або ж просто звʼязати часник у пучок. Зібраний таким чином часник потрібно підвисити поближче до стелі у місці з хорошою циркуляцією повітря. Подібним чином часник можна зберігати і у сітці. Її також можна замінити капроновою панчохою чи колготками.
Якщо в місці, у якому ви плануєте зберігати часник, вологість повітря недостатньо висока, його варто загорнути у харчову плівку. Вона перешкодить випаровуванню вологи та захистить часник від висихання.
Ще один популярний спосіб зберігання часнику — у банках, які при бажанні можна замінити коробками. У вказані ємності часник потрібно складати шарами та, при можливості, пересипати ці шари цибулинням, сіллю, попелом або мукою. Зверху посудину необхідно накрити, але не кришкою, а тканиною. Складений таким чином часник легко зберігається аж до наступного сезону.
Чи можна заморожувати часник?
Заморозка — це ще один дієвий спосіб зберігання часнику. При чому для зберігання можна використовувати як очищені та підготовлені зубчики, так і цілі головки. Перед тим, які помістити часник в морозилку, обовʼязкового покладіть його в герметичний пакет, інакше часниковий запах можуть втягнути інші продукти. Мінусом подібного методу є те, що часник після заморозки дещо втрачає свій характерний аромат та пікантність.
Готуючи часник для зберігання, потрібно добре його просушити. Тоді він буде зберігатись набагато краще. Також слід памʼятати, що більш схильні до псування маленькі головки, тому їх рекомендовано спожити в першу чергу.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.