Як правильно зберігати гарбузи?

Гарбузи зазвичай тішать господарів гарним урожаєм. Проте, якщо ви зібрали велику кількість цих овочів, перед вами виникає закономірне питання — а як їх правильно зберігати протягом холодної пори року, щоб вони не зіпсувалися та не втратили своїх корисних властивостей? Насправді у зберігання гарбузів немає нічого складного, проте потрібно зібрати його вчасно та потурбуватись про приміщення, яке підійде за температурними показниками та іншими параметрами.
Коли та як потрібно збирати з городу гарбузи?
Загальновідомо, що гарбуз погано переносить температуру нижче нуля. Саме тому збирати урожай краще в кінці вересня чи на початку жовтня, коли нічні заморозки ще не стали регулярними. Якщо ж ви не встигли забрати гарбуз з городу, а по прогнозу погоди передбачається суттєве зниження температури, то грядку варто накрити плівкою, щоб захистити овочі від вимерзання.
Інколи господарі сумніваються, чи достатньо уже дозрів гарбуз, щоб збирати його з городу. У цьому випадку потрібно просто постукати по ньому пальцями. Глухий звук свідчить про повну зрілість. Такою ж ознакою є і плодоніжка, які змінює свій колір на сірий. До речі, при зборі гарбузів її потрібно залишати, бо це також впливає на термін зберігання.
Варто памʼятати і про те, що деякі сорти гарбузів не призначені для тривалого зберігання. Стосується це перш за все мускатного гарбуза, який має неперевершений десертний смак і аромат, проте може зберігатись максимум 2 місяці. А от традиційні твердошкірі сорти, такі, як Херсонський, Славута, Дачний, Юнона та багато інших чудово підходять для тривалого зберігання і не псуються аж до весни.
Особливості зберігання гарбузів у погребі та у квартирі
Якщо у вас є можливість зберігати гарбузи у погребі, то це буде найкращим варіантом для них. У підвалі зазвичай сухо, прохолодно та темно, що є дуже сприятливими умовами для цього овочу. Гарбузи рекомендовано розмістити на стелажах плодоніжками догори. Також бажано щоб вони не торкались один одного боками, це вбереже їх від підгнивання. Час від часу обовʼязково оглядайте овочі. Якщо ви виявили на одному із них темні плями, то постарайтесь якомога швидше використати його за призначенням, адже подібна ознака свідчить про те, що гарбуз почав псуватись.
При відсутності підвалу гарбузи можна зберігати і у квартирі. Найкращим місцем для цього стане утеплена лоджія. При цьому варто захищати овочі не тільки від низької температури, але й від палючого сонця. Для цього їх можна помістити у ящик чи накрити ковдрою. В таких умовах, як правило, гарбузи зберігаються досить добре. Проте їх частіше потрібно перевіряти на предмет того, чи не почали вони псуватись.
Зберігання розрізаного гарбуза в холодильнику
Такий варіант буде доцільним, якщо ви розрізали великий гарбуз, і вам потрібно зберегти його частину. Для цього із нього треба видалити кісточки, порізати на порційні шматки та помістити у закриту посудину чи загорнути у поліетилен. В такому вигляді гарбуз може зберігатись у холодильнику протягом 1, 5 тижня. Якщо ж ви не плануєте нічого готувати із розрізаного гарбуза у найближчий час, ви також можете помістити його в морозилку. Перед цим кожен шматок овочу варто упакувати в кульочок чи загорнути в плівку.
Чи можна зберігати гарбуз у сушеному вигляді?
Сушка — це чудовий спосіб підготувати овочі та фрукти до тривалого зберігання. Підходить даний варіант і для гарбуза. Для цього його потрібно очистити від шкірки та нарізати тонкими скибочками. Сушити можна як у спеціальній сушарці, так і у звичайній духовці. Сушені шматки потрібно помістити у посудину, яка щільно закривається. У такому вигляді гарбуз може зберігатись протягом цілого року.
- Проаналізуємо, чи можна врятувати помідори після заморозків у травні. Розкажемо, чи можливе відновлення томатів після заморозків, як швидко допомогти помідорами, які постраждали від заморозків, які засоби для відновлення томатів після заморозків краще використовувати, а також, у яких випадках потрібна пересадка томатів.
- Розглянемо, які особливості вирощування картоплі під агроволокном. Розкажемо, який сорт ранньої картоплі краще обрати, як підготувати картоплю до посадки, яке агроволокно для вирощування картоплі вибрати, як підготувати грунт та посадити ранню картоплю під агроволокно, а також, які особливості догляду за картоплею під агроволокном.