Місячний календар городника та садівника на січень 2023

Січень важко назвати гарячою порою для садівників і городників. Проте незважаючи на холодну пору року та велику кількість святкових днів, їм все ж таки є чим зайнятись навіть взимку. Робота полягає перш за все у догляді за рослинами в теплиці та в будинку, посівом розсади, а також захистом саду від морозу та снігу. Місячний календар допоможе зорієнтуватись, що та коли саме робити, щоб користь від усіх процедур була максимальною.
- 1-2 січня. У ці дні рекомендовано проводити посів салату та капусти для вирощування у теплиці або ж на підвіконні.
- 3 січня. Цей день теж сприяє процедурі посіву різноманітної зелені. Також буде непогано зайнятись обробкою рослин від шкідників, провести видалення зайвих пагонів.
- 4 січня. Окрім посіву, прищипування та боротьби із шкідниками, сьогодні варто провести підживлення рослин.
- 5-6 січня. Ці дні ідеально підходять для пересадки вазонів. Крім того, можна продовжувати посів овочів у теплиці, а також приділити увагу снігозатриманню.
- 7 січня. День не сприятливий для активних робіт, тому краще відпочити.
- 8-9 січня. Сіяти чи пересаджувати рослини у ці дні не бажано. Проте натомість можна здійснити обрізку дерев чи розпушити грунт. Буде доцільною сьогодні і боротьба зі шкідниками. Також ви можете оглянути садовий інвентар, при необхідності зайнятись його ремонтом.
- 10-12 січня. У вказаний період ви можете як садити чи пересаджувати рослини, так і займатись обрізкою, підживленням, знищенням шкідників, розпушування грунту.
- 13 січня. Сьогодні багато користі принесе посадка цибулинних квітів та посів зелені. Крім того, рекомендовано приділити увагу таким процедурам, як полив, обрізка, внесення комплексних добрив.
- 14 січня. Посадку квітів та посів зелені можна продовжувати. Також сьогодні рекомендовано закласти насіння на стратифікацію, проводити полив, обрізку та підживлення.
- 15 січня. Цей день особливо вдалий для посіву редиски, крес-салату, гірчиці та інших видів зелені. Також можна зайнятись доглядом за вазонами, наприклад, підживити їх чи розпушити грунт.
- 16 січня. Окрім посадки зелені, поливу та розпушування грунту у вазонах, сьогодні рекомендовано приділити увагу заготовці грунтової суміші для майбутньої розсади.
- 17 січня. День сприятливий для роботи з грунтом, а також для підживлення та боротьби із шкідниками. У саду рекомендовано проводити снігозатримання, а також зробити укриття для дерев та кущів, яким загрожують сонячні опіки.
- 18 січня. Цей день підходить для того, щоб перевірити, у якому стані живці, закладені на зберігання. Також варто зайнятись роботою з грунтом, зокрема боротьбою із грунтовими шкідниками. У саду продовжуємо облаштовувати захист дерев від палючого сонця та здійснюємо снігозатримування.
- 19 січня. День ідеально підходить для посадки на насіння. Також серед рекомендованих робіт розпушування грунту, обрізка дерев, підживлення та обприскування вазонів.
- 20 січня. День сприятливий для різноманітних робіт, зокрема, обрізки плодових дерев, обприскування і підживлення домашніх квітів, посадки на насіння, розпушування грунту. Крім того, сьогодні варто перевірити погріб чи інше приміщення, у якому ви зберігаєте овочі. Усі пошкоджені та гнилі елементи потрібно вилучити.
- 21 січня. Сьогодні настає молодий місяць. Жодні активні роботи краще не проводити.
- 22 січня. У цей день від посіву культур краще відмовитись. Натомість варто зосередити увагу на підготовці посівного матеріалу.
- 23 січня. Сьогодні день сприятливий. Можна сіяти рослини, вносити добрива та проводити інші роботи. Якщо вдома є вазони, то також можна зайнятись їх пересадкою, посадкою чи формуванням.
- 24 січня. Сьогодні можливий посів овочів у теплиці, посадка цибулі на перо та квітів на розсаду. При необхідності варто здійснити мінеральне та органічне підживлення культур. Крім того, можна продовжувати пересадку та догляд за кімнатними рослинами.
- 25-27 січня. Посадка і пересадка у вказані дні небажані. Проте можна виконувати багато іншої роботи: готувати грунтосуміш до посадки, прополювати та мульчувати грунт, проводити обприскування від шкідників, підживлювати вазони органічними добривами.
- 28 січня. Можна сіяти на розсаду капусту, селеру, салат та інші рослини для вирощування у зимовій теплиці.
- 29 січня. Окрім посіву насіння на розсаду, сьогодні також можна приділити час домашнім вазонам. Зокрема, рекомендовано прищипування верхівок, внесення органіки у якості добрива.
- 30 січня. Сьогодні розпушіть землю у горщиках із кімнатними рослинами, а також у ящиках з розсадою. При необхідності видаліть зайві пагони.
- 31 січня. У цей день можна продовжити догляд за розсадою та вазонами. Крім того, рекомендовано висаджувати цибулинні на вигонку, а також провести обробку рослин від хвороб та шкідників.
Інші статті
- Розкажемо, які квіти можна вирощувати у мисках для хризантем. Розглянемо, що таке миски для хризантем та як їх використовувати, які миски для вирощування хризантем краще вибрати.
- Проаналізуємо, як доглядати за квітами у кашпо влітку. Розкажемо, як обрати правильне місце для вирощування квітів у кашпо, як поливати квіти у спекотні дні літа, який захист від спеки краще використовувати, а також, чим підживлювати квіти у кашпо для рясного цвітіння.