Найкращі сорти азалії за версією Кліома Сервіс
Азалія — це доволі вимоглива рослина, яку потребує посиленого догляду в умовах нашої кліматичної зони. Проте при бажанні цей квітучий чагарник може прикрасити ваше подвірʼя. Якщо ви вирішили зайнятись вирощуванням азалії, то перш за все потрібно підібрати сорт рослини, який підійде вам за усіма параметрами. Вони відрізняються один від одного за кольором квітів, часом цвітіння, формою квітки та іншими характеристиками. Кліома Сервіс пропонує вам ознайомитись із найбільш популярними сортами, які чудово підійдуть для успішного вирощування в Україні.
Азалія гібридна Juanita
Це сорт є доволі давнім, оскільки зʼявився в Європі більш ніж 150 років тому назад. Азалію Juanita часто називають також листопадним рододендроном. Вона здобула популярність завдяки привабливому зовнішньому вигляду. Зокрема, увагу привертають неймовірні великі квіти темно-рожевого кольору. Вони мають характерну жовту пляму та гофровані краї, які роблять їх ще витонченішими. Також дуже привабливим є листя рослини, яке змінює свій колір восени.
Сам кущ азалії Жанета виростає у висоту 160-180 см. Він відзначається досить повільним ростом у перші 4 роки життя. У цей період рослина потребує посиленої уваги, а саме — регулярного поливу та підживлення. Проте плюсів у неї дуже багато. Зокрема, покупці вибирають сорт Juanita тому що він без проблем витримує морози до -30 градусів. При цьому азалія віддає перевагу кислому грунту та любить злегка затінену місцевість.
Азалія гібридна Golden lights
Цей сорт теж належить до так званих листопадних рододендронів. Тільки на відміну від сорту Juanita, квіти у нього жовто-оранжеві із трохи темнішою плямою з одного боку. Квітки досить великі, їх діаметр складає приблизно 6 см. Зацвітає Golden lights у травні та тішить оточуючих дуже рясним цвітінням та чудовим ароматом.
Сам кущ азалії Голден Лайтс висотою 150 см. Він доволі розлогий, схильний до загущування. Його перевагою є те, що він чудово цвіте як в тіні, так і на сонці. Також відзначається чудовою морозостійкістю (до -34 °С) та стійкістю до борошнистої роси. Для гарного росту йому необхідний кислий грунт.
Сорт Oxydol
Цей сорт азалії також широко відомий під назвою азалія японська. Його особливістю є рясне цвітіння, котре настає у травні. Квіти біло-жовті, досить великого розміру, зібрані у кулясті суцвіття.
Висота кущів у сорту Оксидол складає приблизно 150 см, а діаметр — 120 см. Найкращим місцем для посадки є злегка затінене місце із кислим грунтом, добре захищене від вітру. Даний сорт азалії дуже вологолюбний, тому погано переносить засуху. Також на зиму його рекомендовано накривати. При цьому Oxydol демонструє підвищену стійкість до більшості шкідників.
Азалія гібридна Doloroso
Doloroso належить до листопадних сортів, які відзначаються досить повільним ростом. Кущ доволі високий — 1, 5-2 м у висоту, та розлогий. У травні-червні в період цвітіння він практично повністю покривається красивими квітами із насиченим червоним відтінком, які зібрані у кулясті суцвіття. Причому вони не втрачають колір навіть під променями сонця. Крім того, квіти не лише красиві, але й дуже ароматні, що теж вже стало своєрідною візитною карткою сорту Doloroso.
Для посадки азалії Doloroso потрібен добре зволожений кислий грунт. Що стосується освітлення, то підходить як сонячна ділянка, так і півтінь. Морозостійкість у сорту Doloroso досить висока — до -28 °С, тому ця азалія не потребує додаткового накриття на зиму.
Сорт Homebush
Сорт азалії з дуже красивими квітами. Вони мають зіркоподібні форму та насичений рожевий колір. Квіти зібрані у суцвіття та цвітуть дуже рясно. Цвісти починають в кінці травня і аж до кінця червня.
Кущі у сорту Homebush середнього розміру: 1, 5 у висоту та трохи менше у діаметрі. Для росту потрібне затишне місце на сонці чи у легкому затінку. Обовʼязкова умова — родюча земля із підвищеною кислотністю. Зимостійкість у азалії Homebush не надто висока, адже вона витримує температуру лише до -15-18 °С. Тому, якщо кущ росте у затишному добре захищеному місці, то його можна не вкривати на зиму, у іншому випадку — укриття необхідне.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.