Місячний календар городника та садівника на лютий 2023 року
Наприкінці зими у власників дач та присадибних ділянок робота активізується. Адже вони починають готуватись до весни — найбільш активної та відповідальної пори року у саду та на городі. Потрібно і розсаду посадити, і перевірити овочі у підвалі, і у теплиці попоратись, і в саду прибрати. Одним словом, роботи вистачає, а про те, що та коли саме робити, можна дізнатись у місячному календарі на лютий 2023 року.
- 1 лютого. Сьогодні день не надто сприятливий, тому від активних робіт, повʼязаних із посадкою, обрізкою чи іншими подібними процесами, краще відмовитись. Проте можна зайнятись кімнатними вазонами та доглядом за ними.
- 2 лютого. У цей день рекомендовано прибрати у неопалюваній теплиці. Варто не тільки все помити і почистити, але й продезінфікувати.
- 3 лютого. Якщо ви не вкрили хвойні дерева та кущі на зиму, то це необхідно зробити саме сьогодні. Адже з кожним днем сонце стає все активнішим і вашим хвойним можуть загрожувати сонячні опіки.
- 4 лютого. Якщо на вулиці лежить сніг, то укрийте ним гортензії, виноград, троянди та інші теплолюбні рослини.
- 5 лютого. Сьогодні ніякі садово-городні роботи небажані.
- 6 лютого. Нині знову можна похазяйнувати у теплиці, оглянути інвентар, при необхідності провести його ремонт.
- 7 лютого. Цей день ідеально підходить для посіву насіння баклажанів та болгарського перцю на розсаду. Якщо ви планували вирощувати авокадо чи інші екзотичні рослини у себе вдома, то також можете цим зайнятись.
- 8 лютого. День сприятливий для покупок. Рекомендовано придбати насіння квітів та овочів, добрива, засоби захисту, садовий інвентар та інші потрібні на господарстві речі.
- 9 лютого. Сьогоднішній день бажано присвятити догляду за кімнатними рослинами: здійснити полив, пересадку, обрізку, внести добрива чи обробити від шкідників та захворювань.
- 10 лютого. Сьогодні можна продовжувати сіяти розсаду перцю та баклажанів. Якщо у вас є теплиця, то в ній можна також здійснити посів редиски, зелені, листових овочів.
- 11 лютого. День сприятливий для підживлення розсади та кімнатних квітів. Також можна зайнятись покупкою насіннєвого матеріалу.
- 12 лютого. В теплицях з опаленням нині проводять посів огірків, зелені, редиски, селери.
- 13 лютого. Цей день найкраще присвятити роботі у саду: оглянути дерева на предмет пошкоджень, при необхідності провести побілку.
- 14 лютого. День сприятливий для посіву розсади квітів, а також баклажанів, перців, селери, цибулі-порей.
- 15 лютого. Сьогодні рекомендовано зайнятись посадкою овочів та зелені у теплиці з опаленням. Також можна пересаджувати кімнатні рослини.
- 16 лютого. Посів рослин сьогодні під забороною, проте можна зайнятись і іншою роботою. Наприклад, якщо на вулиці сніжить, то подбайте про те, що захистити гілки дерев та кущі від снігу. Також приберіть сніг із даху теплиці.
- 17 лютого. В цей день рекомендовано зробити стратифікацію насіння чи просто замочити насіннєвий матеріал перед посадкою. Також сьогодні бажано поставити на вигонку цибулеві.
- 18 лютого. День не надто сприяє активній роботі, але можна полити як кімнатні рослини, так і розсаду.
- 19 лютого. День несприятливий для посіву, пересадки та інших активних робіт. Краще зайнятись покупкою насіння, засобів захисту рослин та ін.
- 20 лютого. Рекомендовано провести час в саду, зокрема, здійснити роботи по снігозатриманню.
- 21 лютого. Сьогодні можна садити екзотичні рослини, а також сіяти на розсаду насіння квітів, капусти, болгарського перцю, баклажанів.
- 22 лютого. День сприятливий для різних робіт. Зокрема, бажано здійснити пікіровку розсади, поставити на вигонку цибулеві рослини та коренеплоди. Крім того, корисно буде пересадити домашні рослини.
- 23 лютого. День рекомендовано присвятити догляду за кімнатними квітами. Ви можете як просто полити чи підживити їх, так і здійснити щось більш кардинальне: посадку, обрізку.
- 24 лютого. День сприятливий для посіву. Найкраще цього дня садити помідори, капусту, квіти, перець, баклажани. Крім того, сьогодні проводиться обробка рослин від хвороб та шкідників.
- 25 лютого. Якщо у вас є теплиця, що не опалюється, то сьогодні ви можете спробувати зробити у ній одну або декілька теплих грядок.
- 26 лютого. У погребі перевірте насіннєву картоплю та видаліть усі гнилі чи пошкоджені бульби. Таку саму процедуру проведіть і з цибулинами квітів.
- 27 лютого. Сьогодні вдалий день для того, щоб підготуватись до посадки розсади, а саме — купити грунт, ящики, горшки та інші необхідні для цієї процедури речі.
- 28 лютого. День несприятливий для сільськогосподарських робіт, тому від активних дій бажано утриматись.
- Проаналізуємо, які секрети успішного вирощування гортензії. Розкажемо, коли найкращий час для посадки гортензії, які особливості осінньої посадки гортензії, а також, які основні правила догляду за гортензією.
- Розглянемо, які гербіциди є надійними рятівниками урожаю від бурʼянів. Розкажемо, які бувають види гербіцидів за певними критеріями, як правильно вибрати гербіцид, а також, які загальні рекомендації щодо застосування гербіцидів.