Особливості вигонки тюльпанів до 8 березня
Зазвичай тюльпани розквітають приблизно у середині квітня. Але у багатьох людей вони асоціюються із самим початком весни та зі святом 8 березня. Саме тому ті, хто вирощують квіти, зацікавлені у тому, щоб вони розквітли якомога раніше. Особливо в тому випадку, коли вирощування тюльпанів відбувається з комерційною метою. В подібній ситуації потрібно підібрати правильний сорт та дотримуватись певної технології, і тоді квіти обовʼязкво цвітуть на початку березня.
Обираємо правильні цибулини
При виборі насіннєвого матеріалу для ранньої вигонки тюльпанів спочатку потрібно зосередити увагу на сорті квітів. Він обовʼязково повинен бути раннім. Хороший варіант — це Кіс, Лондон, Неліс та ін. Також варто зазначити, що готуватись до посадки потрібно ще восени, заготовляючи цибулини. Їх потрібно ретельно оглянути та відібрати найкращі. Для ранньої вигонки підходять тільки великі цибулини, окружність яких становить не менше 11-12 см. Вони повинні мати ідеальну поверхню без пошкоджень. Також важливим параметром є маса, хороші цибулини — обовʼязково важкі, не менше 25 г.
Посадка тюльпанів
Вигонка тюльпанів здійснюється по особливій технології, якої потрібно дотримуватись дуже ретельно, якщо ви хочете досягти успіху. Отже, варто зауважити, що саму посадку цибулин потрібно здійснювати ще в жовтні. Для цього вам знадобляться горщики або ящики та субстрат. У якості останнього найкраще підходить суміш торфу та річкового піску у співвідношенні 1:1.
Ємності для висадки заповнюють грунтосумішшю приблизно на 2/3, після чого поміщають у нього цибулини, злегка вдавлюючи їх у грунт. Вони повинні бути розміщені на відстані приблизно 1 см одна від одної, тобто посадка є досить щільною. Потім цибулини посипають субстратом, але злегка. Землю також варто зволожити, але не сильно.
Догляд за тюльпанами
Висаджені цибулини тюльпанів рекомендовано зберігати у спеціальному холодильнику, або у підвалі, де є стабільна холодна температура та вологість на рівні 60-70 %. Незважаючи на холод, уже в січні на них зʼявляються ростки. Оскільки для того, щоб зацвісти, тюльпанам потрібно приблизно 5 тижнів, то на тепле місце їх переносять в проміжку між 1-7 лютого. За цей час паростки сягають уже 5-6 см.
Переміщення тюльпанів у тепло повинно відбуватись поступово. Спочатку їх рекомендовано тримати при температурі +12 °C, потім збільшуючи, дійти до +18 °C. Те ж саме стосується освітлення. В перші дні воно повинно бути невеликим, вразливі паростки на перших порах можна навіть затінити чорним нетканим матеріалом. Природного освітлення для швидкого росту тюльпанів у лютому, як правило, не вистачає, тому бажано додатково використовувати лампи.
Коли у тюльпанів починають формуватись бутони, інтенсивність світла та тепла зменшують. Це допомагає їм продовжити час цвітіння. Також таким методом можна регулювати сам термін дозрівання, продовжуючи або скорочуючи його так, щоб тюльпани розцвіли саме напередодні 8 березня.
Для поливу тюльпанів слід використовувати холодну воду, в ідеалі — талу, адже вона має найменшу кількість мінеральних солей.
Основну частину добрив для росту тюльпани беруть із самих цибулин. Також вони зростають у дуже короткі терміни, тому підживлення, як правило, не потребують. Проте, якщо їм мало освітелення або ж грунт занадто бідний, то можна підживити їх рідким добривом для цибулинних. Але зловживати процедурою не слід, бо надмір добрива не тільки викликає опіки листя, але й може затримати цвітіння на декілька днів.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.