Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Обрізка дерев узимку: особливості та нюанси процедури

Обрізка дерев узимку: особливості та нюанси процедури

Багато хто помилково вважає, що обрізку дерев слід проводити лише восени або ж навесні. Насправді досвідчені господарі добре знають, що ця процедура доцільна навіть взимку. Більше того, в зимові місяці її робити значно легше, адже гілочки промерзають і для обрізки не потрібно докладати значних зусиль. Зокрема, її рекомендують робити в лютому, а іноді й у січні. Проте, щоб все пройшло добре, важливо знати про деякі особливості зимової обрізки дерев.

дерева, обрізка дерев, обрізка дерев взимку, особливості обрізки дерев взимку, нюанси процедури обрізки дерев взимку

Коли слід проводити зимову обрізку дерев?

Найчастіше обрізку дерев проводять в кінці зими, а саме — у лютому. Цього місяця обрізають грушу, сливу, кизил, аличу, абрикос. У січні обрізці підлягають, як правило, лише найбільш морозостійкі культури, а саме — яблуня та вишня. Деякі дерева, такі, як персик, абрикос, айва, черешня обрізають лише взимку.

У випадку із зимовою обрізкою головним сигналом для того, чи можна розпочинати процедуру, є температура. Якщо вона вже тривалий час вище -5 градусів, то сміливо можна починати обрізку. При сильному морозі проводити її не варто, адже коли низькі температури, то деревина буде кришитись, на ній будуть формуватись рани, які довго загоюються.

Також потрібно дивитись не тільки на градусник, але й на прогноз погоди. Якщо на вулиці панує тимчасове потепління, після якого йде сильне похолодання, то обрізку проводити не варто, адже в результаті такого перепаду температур частина гілок може загинути. Це особливо небезпечно для молодих кущів та дерев, тому їх завжди обрізають в останню чергу.

дерева, обрізка дерев, обрізка дерев взимку, особливості обрізки дерев взимку, нюанси процедури обрізки дерев взимку

Як правильно проводити зимову обрізку?

Зимову обрізку бажано проводити у сухий та теплий день. Дуже важливо виконувати процедуру гострим інструментом, який швидко відсікає гілку і не травмує її зайвий раз. Сама обрізка повинна проходити з дотриманням наступних правил:

  • Спочатку видаліть поросль навколо стовбура, а також сухі та хворі гілочки.
  • Видаліть гілочки, які ростуть всередину крони.
  • Зробіть проріджуючу обрізку, тобто видаліть пагони, які ростуть надто щільно один до одного. При цьому памʼятайте, що видаленню підлягає не більше, ніж четвертина від усієї їх кількості.
  • Видаліть гілки, що ростуть перехресно і труться одна об одну.
  • Вкоротіть однорічні гілки, але не більше ніж на ⅓ їх довжини.
  • Якщо ви виявили на гілочках кладку яєць молі або непарного шовкопряда, то такі гілочки потрібно обовʼязково видалити і спалити. Те ж саме слід зробити і з пагонами, на яких присутні пухлини.
  • Якщо потрібно видалити одразу кілька великих гілок, то не робіть це водночас. Таку процедуру найкраще розділити на кілька років. Обрізку великих гілок також проводять у два етапи. Спочатку відрізають верхню частину, а потім обрізають під кільце.

дерева, обрізка дерев, обрізка дерев взимку, особливості обрізки дерев взимку, нюанси процедури обрізки дерев взимку

Обрізаючи дерева, не забувайте дезінфікувати інструмент. Це потрібно робити кожного разу, коли переходите до наступного обʼєкту. Також слід памʼятати, що зрізи, які в діаметрі є більшими за 2 см, варто обробити садовим варом. Взимку також доцільно буде перед його нанесенням протерти місце зрізу фарбою на основі оліфи. Тоді садовий вар буде краще триматись основи. Якщо садового вару у вас немає, то його можна приготувати самостійно. Для цього беруть 200 г воску, 50 г соснової смоли і 200 г солідолу, розігрівають їх у одній посудині та старанно перемішують.

Зимова обрізка дозволяє навести лад у саду, поки у вас ще немає багато роботи по господарству. Вона також допоможе отримати кращий та більш здоровий урожай, тому нехтувати нею не слід.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner