Місячний календар городника та садівника на березень 2023 року
Прихід весни знаменує собою початок активних городніх та садових робіт. Оскільки роботи досить багато, то дуже важливо, щоб у вас був помічник, який допоможе усе спланувати. Чудовий варіант в даному випадку — це місячний календар, завдяки якому ви будете знати, що саме та коли саме робити у березні 2023 року.
- 1-3 березня. Дуже сприятливі дні. Сьогодні можна садити розсаду перцю, помідорів та баклажанів. У теплиці рекомендовано здійснити посів огірків чи зробити висадку розсади огірків та томатів. Можна працювати і з насінням різних видів капусти: білокачанної, савойської, броколі, кольрабі. Його можна як сіяти, так і замочувати. В ці дні рекомендований також посів однорічних квітів. При необхідності можна провести пікіровку паростків, зробити полив, підгодівлю. В теплих південних регіонах варто закласти картоплю для пророщування.
- 4-5 березня. Дані дні не надто сприяють активній роботі, проте все ж деякі процеси можна проводити. Зокрема, дозволяється посів салату, фенхелю та базиліку у теплиці. Крім того, рекомендовано розпушити грунт. В саду можна зайнятись обрізкою дерев. Робота з насінням, пересадка, підживлення та полив під забороною.
- 6 березня. Сьогодні день сприятливий тільки для посіву декоративних рослин. Також ви можете поливати, прополювати, підживлювати, обробляти від хвороб і шкідників свої насадження. Дуже небажано сьогодні займатись замочуванням та пророщуванням насіння.
- 7 березня. Сьогодні повня, тому ніякі роботи з рослинами небажані.
- 8 березня. Рекомендовано продовжувати посадку декоративних рослин, багаторічних та однорічних квітів. Також можна здійснювати роботи, повʼязані із доглядом за рослинами на підвіконні чи в теплиці: поливати, удобрювати, пікірувати та ін. Замочувати та пророщувати насіння строго не рекомендовано.
- 9-10 березня. У ці дні варто посіяти на розсаду різні види капусти, огірки, селеру, спаржу, цибулю-порей. У теплиці можна провести посів ранньої редиски, висадити розсаду болгарського перцю, зробити пікіровку саджанців. У саду слід продовжити проводити обрізку. Не бажано сьогодні працювати з інсектицидами та іншими хімікатами.
- 11-13 березня. Ці дні сприятливі для будь-якої роботи із насінням, зокрема, можна сіяти шпинат, помідори, редиску, броколі, цибулю, ранню капусту, баклажани, огірки, кріп, перець. Також рекомендовано проводити полив, обробку від хвороб та шкідників. В саду можна зайнятись щепленням, внести органічні добрива. Небажані сьогодні такі процедури як обрізка, пікірування, пересадка, розмноження діленням кореня.
- 14-15 березня. Ці дні найкраще підходять для вигонки цибулі і часнику. Також можна сіяти редиску, кріп, петрушку, томати, цибулю-порей, садити бульбоцибулинні квіти та квіти із вʼюнким стеблом. Крім того, серед дозволених процедур розпушування грунту, внесення органічних добрив, обробка від шкідників. Не бажано проводити обрізку та полив.
- 16-17 березня. Посійте на розсаду капусту, кольрабі, броколі, баклажан, болгарський перець, селеру, пізні сорти помідорів. Також можете посадити бульбоцибулинні та багаторічні квіти. Ці дні сприятливі і для замочування насіння, викладки картоплі на пророщування, обробки рослин, поливу та підживлення. В саду можна зайнятись обрізкою дерев, зробити щеплення з використанням живців. Не рекомендовано тільки працювати із корінням.
- 18-19 березня. Посадкою, пересадкою та підживленням сьогодні краще не займатись. Натомість можна розпушити землю, зробити пасинкування, прищипку, обробити рослини від шкідників. В саду продовжуємо обрізку дерев.
- 20-22 березня. Новий місяць. Роботи в саду та на городі небажані.
- 23 березня. Від посіву, пересадки, пікірування, обрізки, пасинкування, підживлення та поливу краще відмовитись. День рекомендовано присвятити прополці та підгортанню рослин. В саду можна обрізати сухі гілки.
- 24-25 березня. Дні сприятливі практично для усіх видів робіт, крім розпушування землі біля коренів. Зокрема, 24-25 березня можна сіяти на розсаду зелень, помідори, різні види капусти, баклажани, болгарський перець, огірки.
- 26-28 березня. В ці дні можна садити на розсаду під плівку квасолю, горох та інші вʼюнкі рослини. Також рекомендовано сіяти зелень, рихлити землю, проріджувати рослини, обприскувати від шкідників та патогенів. В саду робимо щеплення, санітарну обрізку, обробку від шкідників.
- 29-30 березня. Можна замочувати насіння або сіяти капусту, баклажани, помідори, перець, огірки. В теплиці висаджуємо огірки та помідори. Також корисно прорідити сіянці, полити рослини, внести мінеральні добрива, посадити петунію та однорічні квіти. Загалом можна виконувати будь-яку роботу, але не бажано працювати із гербіцидами та іншими хімікатами.
- 31 березня. День не надто підходить для активних робіт, особливо для посадки, пересадки, поливу, підживлення, пророщування насіння. Але можна посіяти фенхель, базилік, листовий салат, провести розпушування землі, підготувати грядки для майбутніх посадок. В саду рекомендована санітарна обрізка дерев.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.