Цілющі властивості сосни, ялини та ялиці. Використання у фармацевтиці
Хвойними деревами ми не лише прикрашаємо наші домівки до новорічних та різдвяних свят. Ці дерева мають чимало корисних властивостей, зокрема ними володіють ефірні олії, настоянки та інші продукти, зроблені на їх основі. Подібні засоби відзначаються чудовим освіжаючим ароматом, а також добре знезаражують та навіть лікують депресію і чимало інших захворювань.
Чим корисна сосна?
Багато санаторіїв та лікувальних комплексів недарма будують серед соснового лісу. Адже сосна має настільки потужні фітонцидні властивості, що здатна вбивати туберкульзну паличку та допомагати при цілому ряді інших захворювань. Свого часу ще Гіппократ радив хворим на туберкульоз обовʼязково гуляти у сосновому лісі, якщо вони хочуть вилікуватись.
У фармацевтиці у якості сировини використовуються соснові бруньки. На їх основі готують відвари, настоянки та інші препарати. Вони мають потужну дезінфікуючу та відхаркуючу дію, тому широко застосовуються для лікування органів дихання. Крім того, подібні засоби є помічними при цілому ряді інших захворювань:
- ревматизмі;
- алергії;
- гастриті;
- гіпертонії;
- рахіті;
- подагрі;
- депресії;
- маткових кровотечах;
- дерматологічних патологіях та ін.
Також чимало медичних препаратів виготовляють на основі соснової живиці та ефірної олії сосни. Крім того, із сосни отримують дьоготь та активоване вугілля. Дьоготь у якості головної діючої речовини використовується для виробництва популярної мазі Вишневського, а ось активоване вугілля застосовують при лікуванні метеоризму та інших розладів травлення.
Використання ялини у медицині
Як і сосна, ялина має освіжаючий приємний запах. Він здатен покращувати стан нервової системи, знімати стрес та підвищену напругу. Склад ялини також багатий на різні корисні елементи: ефірні оілї, дубильні речовини, мінеральні солі, смоли та ін. У фармацевтиці найчастіше використовують хвою ялини. Але поширене також застосування кори цього дерева і живиці.
Хвоя ялини володіє великою кількістю корисних властивостей, вона:
- сечогінна;
- антибактеріальна;
- потогінна;
- жовчогінна;
- кровоочисна.
Препарати на основі ялини застосовують при хворобах дихальних шляхів, таких, як бронхіт, пневмонія, кашлюк та ін. Зокрема, при подібних патологіях радять інгаляції із відвару бруньок ялини. А от ванну із молодих гілочок рекомендовано приймати при радикуліті, подагрі, ревматизмі. Зовнішнє застосування ялини корисне при багатьох шкірних хворобах та ранах.
Ялиця: ароматна та корисна
Як стверджують фітотерапевти, аромат ялиці здатен покращити настрій та значно знизити ризик розвитку депресії чи неврозу. Окрім того, практично кожна частина цього дерева містить корисні для здоровʼя елементи. Наприклад, у бруньках присутній великий вміст вітаміну С, у молодих шишках та голочках — багато ефірної олії, а ось в корі та хвої присутні дубильні речовини, токоферол, каротин, аскорутин. Високий процент ефірних олій присутній також і у живиці ялиці.
Препарати та народні засоби на основі ялиці знімають больові відчуття, усувають набряки, очищають кров. Завдяки високому вмісту вітаміну С вони добре допомагають при цинзі, підіймают імунітет при частих простудних захворюваннях. Зовнішні засоби із ялицею застосовують у вигляді компресів, ванн, аплікацій та полоскань. Зокрема, вони є ефективними при підвищеній пітливості ніг, обмороженнях та опіках, варикозному розширенні вен, вагінальному кандидозі, гінгівіті, стоматиті та інших запальних захворюваннях ротової порожнини.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.