Найкращі сорти ірги за версією Кліома Сервіс
У наших краях кущ під назвою “ірга” з солодкими смачними ягодами — це поки що екзотика. А от у північній півкулі та особливо у Північній Америці цю представницю групи Яблуневих та роду Розових добре знають. Крім того, іргу часто можна зустріти на Кавказі, Північній Африці, Центральній та Південній Європі та інших регіонах. В Україні у диких умовах вона росте у Криму, а от у решті частини країни іргу можна вирощувати на присадибних ділянках та в садах. Для цього варто заздалегідь придбати саджанці цієї рослини. Сьогодні сортів ірги існує доволі багато, тому вибирати є із чого. Які з них найкращі — вирішувати тільки вам, а ми дозволимо собі зробити підбірку із тих варіантів, які видаються нашій редакції найбільш вдалими.
Сорт Нортлайн
Цей доволі популярний у нас сорт належить на канадської селекції. Він є раннім, адже урожай дозріває уже в кінці червня. У вирощуванні кущ сорту Нортлайн невибагливий, морозостійкий, проте любить сонячне світло і це важливо враховувати при виборі місця для посадки. Плодоносити починає на другий рік після посадки. Він також є самозапильним, виявляє гарну стійкість до хвороб та шкідників.
Сорт Нортлайн вважається високоурожайним, адже за сезон з одного куща можна зібрати близько 10 кг ягід. Ягоди мають грушоподібну дещо видовжену форму, вага однієї становить приблизно 0, 9-1, 3 г. Вони солодкі, соковиті та дуже вітамінні.
Сорт Мартін
Цей сорт теж ранній та належить до канадської селекції. Кущ виростає до 3 м у висоту та до 2 м у діаметрі. Він любить сонячне світло, тому його краще садити на добре освітленій ділянці. Саме від цього фактору залежить, наскільки солодкими будуть плоди. Крім того, сорт Мартін відзначається чудовою морозостійкістю і витримує температуру до -40 градусів.
Ірга сорту Мартін починає плодоносити приблизно через 3-4 роки після посадки. Ягоди дозрівають одночасно, що полегшує їх збір. Зазвичай з одного дорослого куща вдається зібрати близько 8 кг плодів. Ягоди мають у діаметрі 1,5-1,7 см. Вони покриті легким характерним нальотом, мають приємний солодкий смак.
Сорт Honeywood
Це теж канадський сорт. Кущ росте досить повільно, проте виростає великим: 5 м у висоту та 4 м у діаметрі. Сорт Honeywood є зимостійким, виявляє чудову стійкість до хвороб та шкідників, має чудові декоративні характеристики та часто використовується у ландшафтному дизайні для озеленення території, а також для зниження шуму. До складу землі цей сорт невибагливий, зокрема, досить добре росте на вапняних грунтах.
Плоди сорту Ханімун дозрівають у червні-липні. В середньому ягоди мають у діаметрі 16 мм. Вони відзначаються гармонійним смаком із вираженими солодкими нотками.
Сорт Thiessen
Це один із найбільш ранніх сортів, належить до канадської селекції. Кущ виростає в середньому 3, 5 м у висоту, має округлу форму. Він простий у догляді, оскільки довкола стовбура виростає дуже мало порослі. Також сорт Thiessen без проблем переносить зимові морози, є стійким до більшості хвороб та шкідників. Він використовується як для вирощування ягід, так і для створення ландшафтного дизайну.
Ягоди ірги даного сорту досить великі — до 2, 3 см у діаметрі. Вони мають округлу форму, темно-фіолетовий, майже чорний колір. Плоди підходять і для вживання у сирому вигляді, так і для різноманітної переробки. Ягоди ірги Thiessen дозрівають поступово, тому збір урожаю відбувається у декілька етапів.
Сорт Sleyt
Один із найпопулярніших канадських сортів ірги. Він простий у догляді, морозостійкий і може рости у напівтіні, проте віддає перевагу легкому супіщаному або суглинистому грунту. Також сорт Sleyt виявляє добрий імунітет до багатьох шкідників та хвороб.
Кущ ігри сорту Слейт середнього зросту — до 2, 5. Він плодоносить у липні, дозрівання одночасне. Ягоди округло-довгасті, діаметром 1,5-1,7 см,. Смакують як у свіжому вигляді, так і у джемах та інших продуктах.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.