Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості весняного догляду за вишнею у саду

Особливості весняного догляду за вишнею у саду

Вирощувати вишню доволі просто, адже це невибагливе дерево, тому навіть при відсутності догляду воно дає урожай. Проте, якщо ви хочете, щоб ягід було багато та вони були належної якості, то варто забезпечити дереву комфортні умови. Особливо це важливо навесні, коли вишня прокидається від зимового сну та готується до нового сезону. В цей час рекомендовано подбати про обрізку, полив, підживлення та інші не менш важливі моменти.

Обрізка

Ранньою весною або навіть в кінці зими вишню потрібно обрізати. Під час цієї процедури видаляємо усі сухі чи пошкоджені гілочки. Також видаленню підлягають і ті гілки, які ростуть занадто високо, адже це в майбутньому буде ускладнювати збір урожаю.

вишня, обрізка вишні, догляд за вишнею, догляд за вишнею навесні, полив вишні, підживлення вишні, захист вишні від морозів

Крім того, треба подбати і про чистоту самого дерева та території довкола нього. Це значить, що необхідно видалити поросль, якщо вона утворилась, очистити стовбур від засохлої кори, прибрати листя, гілля та різноманітне сміття, що валяється на землі. Також можна перекопати грунт, але не надто глибоко, щоб не зачепити корені дерева.

Полив вишні

Якщо сніг уже давно розтанув, але весна видалась сухою і дощі йдуть вкрай рідко, то потрібно потурбуватись про регулярний полив вишні. Як правило, доросле дерево потребує близько 10-15 л рідини. Повторювати процедуру слід у міру необхідності.

Підживлення вишні

Як і усі інші рослини, навесні вишня відчуває дефіцит поживних речовин, тому її рекомендовано підживити. Це робиться у три етапи:

  1. Ще до початку активної вегетації у березні підживлюємо вишню кальцієвою селітрою або сечовиною. Вказані добрива потрібно розсипати навколо стовбура, злегка розпушити землю та підлити.
  2. Коли вишня зацвітає, її рекомендують підживити органічним добривом. Це може бути, наприклад, пташиний послід або гній. Непоганим варіантом вважаються і мінеральні добрива, до складу яких входить азот.
  3. Після цвітіння вишню теж бажано підживити. Цього разу дерево потрібно обприскати по кроні розчином сечовини. Зробити цю процедуру рекомендовано двічі з інтервалом у два тижні.

вишня, обрізка вишні, догляд за вишнею, догляд за вишнею навесні, полив вишні, підживлення вишні, захист вишні від морозів

Обробка від хвороб та шкідників

Вишня найчастіше страждає від гнилі, клястероспоріоза, кокмікоза, попелиці, пильщика, парші та цілого ряду інших захворювань, які виникають через патогенну флору або паразитів. Щоб захистити дерево, його потрібно профілактично обробити спеціальними препаратами. Зокрема, робити це бажано навесні.

Першу профілактичну обробку вишні слід проводити на початку квітні. У якості робочого препарату використовуємо бордоську суміш або ж розчин Хома. Цими засобами потрібно обприскати дерево, а також землю довкола стовбура. Ще поки вишня не зацвіла її можна обробити вдруге з допомогою Профілактіна. Цей препарат добре допомагає від вишневої мухи, попелиці та інших комах. Коли вишня уже відцвіла, її обробляють ще раз з інтервалом у два тижні. В цьому випадку можна вибирати із наступних засобів: Топаз, Скора, Іскра та ін.

вишня, обрізка вишні, догляд за вишнею, догляд за вишнею навесні, полив вишні, підживлення вишні, захист вишні від морозів

Захист від заморозків

Весняні заморозки — це поширене явище. Іноді вони бувають настільки сильні, що здатні знищити весь майбутній урожай вишні. Особливо часто таке відбувається, якщо заморозки спіткали дерево під час цвітіння чи формування завʼязі. Але навіть якщо температура на вулиці опускається нижче нуля, ви можете захистити вишню від руйнівного впливу морозу. Для цього обовʼязково слідкуйте за прогнозом погоди. Якщо передбачається мороз, то напередодні обприскайте крону водою. Це перешкоджає замерзанню квітів. Ще більш ефективним буде димлення. Для цього сухий гній чи солому присипають грунтом та підпалюють. Димова завіса, що утворюється під час такої процедури, зможе підвищити температуру повітря біля вишень і таким чином захистити їх від морозу.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner