Як самостійно виростити розсаду полуниці в домашніх умовах?
Рання весна — це час, коли усі активно вирощують розсаду. Найчастіше йдеться про різні виді квітів, помідори, баклажани, перець та інші овочі. А ось розсаду полуниці переважно купують готовою. Хоча насправді її досить просто виростити самостійно у себе вдома. Це може зробити навіть господар-початківець, достатньо знати послідовність дій вирощування розсади та бути в курсі деяких нюансів.
Коли сіяти полуницю на розсаду?
Як правило, посадка насіння полуниці відбувається з кінця лютого і аж до початку квітня. У даному випадку все залежить від сорту, а також від того, коли ви плануєте висаджувати розсаду у відкритий грунт. Якщо навесні, то краще сіяти її чим швидше, а якщо влітку чи восени, то бажано не спішити, бо в спекотну погоду вона приживеться гірше. Щоб найбільш точно орієнтуватися у терміні посадки, уважно прочитайте інструкцію на упаковці насіння. Як правило, виробники чітко прописують таку інформацію.
Підготовка насіння та грунту
Грунт для полуниці має бути легким, поживним та злегка підкисленим. Найкраще — придбати грунтосуміш у магазині, але можна приготувати його самостійно. При цьому потрібно памʼятати, що у склад грунтосуміші повинен входити перегній, кокосовий субстрат, пісок.
Перед посадкою грунтосуміш у цілях знезараження обробляємо розчином марганцівки або препаратом фунгіциду. Марганцівку також використовуємо для обробки насіння. Його потрібно замочити у слабкому розчині на 15 хв та просушити.
Посадка насіння полуниці у грунт
Сіяти полуницю рекомендовано у ящики чи контейнери. Сама процедура виглядає наступним чином:
- Заповніть посудину грунтом приблизно на ⅔.
- Використовуючи олівець чи інший подібний предмет, зробіть борозенки, глибиною не більше 0, 5 см.
- Утворені канавки полийте невеликою кількістю слабкого розчину перманганат калію.
- Посійте насіння, але зверху грунтом його не присипайте, воно повинно зростати на світлі.
- Зверху контейнер чи горщик накрийте плівкою і поставте у тепле приміщення, де температура тримається приблизно 22-25 градусів.
- Важливо, щоб контейнери з розсадою мали гарне освітлення. При можливості, окрім сонячного світла, варто подбати і про штучні джерела.
Догляд за розсадою
У міру зростання розсади, її час від часу потрібно поливати, щоб земля ніколи не пересихала. Приблизно через 2-3 тижні можна очікувати на перші сходи. Коли вони зʼявились, то плівку можна прибрати. Також рекомендовано знизити температуру повітря до +18 °C.
Коли у паростків зʼявиться, як мінімум, 5-6 листочків, то розсаду можна пікірувати. Для кожної окремої рослини використовуємо пластиковий стаканчик. У землі робимо заглиблення і садимо саджанці досить глибоко по самі листки. Після цього їх потрібно полити. Також буде дуже корисно підживити молоді рослинки спецільним добривом-коренеутворювачем. Надалі розсаду рекомендовано підживлювати раз у кілька тижнів, обприскуючи розчином мікроелементів. Приблизно на початку червня або навіть в кінці травня можна приступати до пересаджування саджанців у відкритий грунт.
Вирощування розсади полуниці — це не важка процедура, проте все ж доволі клопітка. Тому якщо ви не хочете витрачати на це свій час, то завжди можете придбати саджанці, готові до посадки. Зокрема, зробити це можна у нашому інтернет-магазині. Ми пропонуємо різноманітні сорти полуниці, у тому числі ремонтатні. Усі вони перевіреної якості, тому при вирощуванні обовʼязково потішають вас відмінним урожаєм.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.