Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4556 відгуків
Вільна дата відправки: 24.01.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Обробка картоплі перед посадкою, чим провести?

Обробка картоплі перед посадкою, чим провести?

Картопля у нас — один із найпопулярніших овочів. Тому не дивно, що практично усі люди, навіть ті, у кого зовсім невелика присадибна ділянка, стараються посадити її хоч трохи. Підготовка картоплі до посадки — це важливий етап. Адже від того, наскільки правильно вона проведена, буде багато у чому залежати урожай. Зокрема, перед посадкою часто проводять профілактичну обробку картоплин. Причому зробити це можна як народними методами, так і з допомогою спеціальних препаратів.

Для чого потрібна обробка картоплі перед посадкою?

Обробка бульби перед посадкою робиться з цілого ряду причин. Ця проста процедура:

  • підвищує імунітет рослин та допомагає їм протистояти хворобам;
  • збільшує показники урожайності;
  • зводить до мінімуму ймовірність ураження колорадським жуком та іншими шкідниками;
  • допомагає майбутньому урожаю значно краще зберігатись.

картопля, обробка картоплі, посадка картоплі, обробка картоплі перед посадкою

Важливо памʼятати, що обробка проводиться безпосередньо перед посадкою. В іншому випадку ефективність процедури може постраждати. Крім того, слідкуйте, щоб робочий препарат рівномірно покривав кожну бульбу, і обовʼязково дайте їх просохнути перед тим, як садити.

Обробка картоплі народними методами

Такі способи більш доступні зі ціною, але з ними також і більше мороки. Зазвичай популярністю у господарів користуються кілька рецептів. Один із них — це суміш марганцівки та мідного купоросу, яка має потужні фунгіцидні властивості. Для приготування розчину вам знадобиться 10 л води, 1 грам порошку марганцівки, мідний купорос у кількості однієї сірникової коробки та будь-яка неметалева посудина відповідного розміру. Всі інгредієнти змішують, після чого замочують картоплю у отриманому розчині на пів години. Після цього її виймають, посипають золою та дають висохнути.

Також картоплю можна обробити ще більш простим розчином, у склад якого входить лише вода (10 л) та зола (1 кг). Перед посадкою бульби потрібно просто занурити у приготовлену заздалегідь суміш. Крім того, приблизно по ложці золи можна додавати у кожну ямку безпосередньо під час посадки.

картопля, обробка картоплі, посадка картоплі, обробка картоплі перед посадкою

Використання хімічних препаратів для обробки картоплі

Звісно, народні методи є достатньо ефективними. Але якщо ви садите багато картоплі та хочете бути впевненими у тому, що урожай вас не розчарує, то краще скористатись спеціальними засобами. Їх можна поділити на дві категорії: інсектициди та фунгіциди. У першу групу входять засоби, які протидіють колорадському жуку, дротянику, попелиці ті іншим комахам-паразитам. Це такі інсектициди, як:

  • Круйзер;
  • Престиж;
  • Командор;
  • Воліам Флексі та ін.

Також картоплі необхідна обробка фунгіцидом. Найбільш популярними варіантом є препарат Максим. Він знищує як грибки, так і інші хвороби картоплі. Крім того, попитом користується і фунгіцид Квадріс.

На ринку присутні також і комбіновані протруйники, які діють одночасно і проти шкідників і проти збудників захворювань. Саме таким засобом є Селест Топ. У його складі присутні такі активні речовини, як флудиоксоніл і дифеноконазол, які знищують спори грибків, а також інгредієнт під назвою “тіаметоксам”, який є смертельним для шкідників.

картопля, обробка картоплі, посадка картоплі, обробка картоплі перед посадкою

Обприскуючи картоплю магазинними препаратами, не забувайте про засоби захисту, а саме — рукавички та маску. Крім того, суворо дотримуйтесь інструкції та не перевищуйте вказані у ній норми.

Обробка картоплі — це звісно дуже корисна процедура. Але слід памʼятати, що врожай цієї культури залежить і від інших факторів. Зокрема, потрібно слідкувати за сівозміною, регулярно розпушувати грунт, старанно прибирати на ділянці після того, як викопали картоплю.

Інші статті
  • Вирощуємо обліпиху. Ідея для бізнесу
    Розкажемо, як розпочати бізнес по вирощуванні обліпихи. Розглянемо, плюси та мінуси бізнесу “на обліписі”, який сорт обліпихи вибрати для промислового вирощування, які технологічні особливості вирощування обліпихи, а також, скільки потрібно інвестувати в бізнес та на який дохід можна розраховувати.
  • Тепличний бізнес. З чого та як починати?
    Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner