Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4503 відгуків
Вільна дата відправки: 13.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Чотири основних обробки саду навесні

Чотири основних обробки саду навесні

Навесні прокидаються не тільки дерева та усі рослини, але й шкідники. І якщо вчасно не вжити потрібних заходів, то вони можуть дуже негативно вплинути на ваш урожай. Особливо багато шкоди попелиця, довгоносики, квіткоїди та інші шкідники і збудники захворювань завдають жителям саду: плодовим деревам та кущам, а також ягодам.

Для того, щоб захистити їх, найкраще підходять профілактичні обробки інсектицидами та іншими подібними препаратами. Якщо ви хочете, щоб ефект від них був хорошим, то проводити їх потрібно вчасно та регулярно. Зокрема, навесні таких обробок має бути чотири, і кожна з них повинна відбуватись у свій час.

Перше обприскування

Його слід проводити ранньою весною, коли середньодобова температура на вулиці становить приблизно +4 градуси. При цьому обробка рекомендована суворо для рослин, у яких ще не набрякли бруньки. Справа в тому, що на даному етапі рекомендовано використовувати досить міці робочі розчини, і рослинам, у яких уже почався сокорух, вони можуть зашкодити.

обробка, профілактична обробка, обробка саду весною, профілактична обробка саду навесні, чотири основні обробки саду навесні

Найкращим варіантом для першої обробки саду навесні є 3 % бордоська рідина. Також для даної цілі можна розвести мідний купорос у співвідношенні 300-500 грамів на 10 літрів. Доволі дієвим є і застосування сечовини (700 г на 10 л води) з додаванням 50 г мідного купоросу. Подібний розчин не просто знищує шкідників, але й дещо зупиняє вегетацію дерев та кущів, що в свою чергу допомагає їм уникнути весняних заморозків.

Друга обробка саду навесні

Дана процедура повинна проводитись по так званому зеленому конусу. Це значить, що обробці підлягають рослини, у яких бруньки вже пішли в рух. Через це робочі розчини повинні мати уже меншу концентрацію. Наприклад, якщо ви використовуєте бордоську рідину, то готуйте лише 1 % розчин, а не 3 %, як при першій обробці. Також непоганим варіантом буде змішати декілька препаратів, як від шкідників, так і від захворювань, і обробити цим розчином сад. Це дозволить не просто досягти гарного ефекту, але й зекономить ваш час та сили. Проте змішувати можна лише ті препарати, в інструкції до яких вказано, що це можна робити. Так, наприклад, для подібного варіанту підходять такі засоби як “Хорус”, який допомагає при парші, моніліозу і борошнистої роси, та “Актара”, який працює у якості інсектициду.

обробка, профілактична обробка, обробка саду весною, профілактична обробка саду навесні, чотири основні обробки саду навесні

Коли обробляти сад втретє?

Третя обробка весняного саду повинна проводитись по так званому рожевому бутону. Тобто у дерев та кущів уже повинні зʼявитись квіткові бруньки, але при цьому вони повинні бути ще закриті. Як і при третьому обприскуванні, у даному випадку доцільно використовувати суміш інсектицида та фунгіцида. Проте цього разу краще взяти засоби із іншою діючою речовиною. Так ви зможете досягти максимальної ефективності та уникнете вироблення толерантності до конкретних активних компонентів.

обробка, профілактична обробка, обробка саду весною, профілактична обробка саду навесні, чотири основні обробки саду навесні

Особливості четвертої весняної обробки саду

Коли дерева та кущі відцвіли, можна приступати до четвертої та останньої обробки саду навесні. В цьому випадку знову рекомендовані суміші препаратів. Але не забувайте про чергування. Наприклад, на цей раз ви можете використати той же рецепт, що застосовували під час другої обробки.

обробка, профілактична обробка, обробка саду весною, профілактична обробка саду навесні, чотири основні обробки саду навесні

Поради та рекомендації щодо весняної обробки саду

Вибираючи препарати для обприскування саду, постарайтесь зупинитись на тих, які є найменш токсичними та нешкідливими для комах запилювачів. Проте, навіть якщо на упаковці зазначено, що препарат безпечний, не забудьте про рукавички, окуляри, респіратор. Дерева та кущі обприскуйте ретельно: від стовбура і аж до вершечка. Не забувайте також і про пристовбурове коло, яке теж потрібно добре обробити.

Якщо у ваших сусідів також є сад, постарайтесь домовитись з ними про одночасні обробки. Таким чином ви забезпечите своїм деревам та кущам максимальний захист.

Більше препаратів для захисту рослин переглядайте у нашому каталозі https://klioma-servise.in.ua/ua/g6137941-sredstva-zaschity-rastenij

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner