Як вибрати плівку для парника та теплиці? Корисні поради та рекомендації
Якщо ви маєте парник або теплицю, чи тільки плануєте їх зробити, то ви неодмінно зіткнетесь з потребою покупки плівки. Сьогодні на ринку вона представлена у великому розмаїтті, тому розібратись в такому великому асортименті досить непросто. Особливо, якщо хочеться одночасно і отримати якісний товар, і не переплатити. Тому варто розібратись із тим, які саме види плівки існують та чим вони відрізняються один від одного.
Різновиди плівки для парників та теплиць
На сьогодні можна виділити три основні різновиди плівок: поліетиленову, армовану і полівінілхлоридну. Кожна з них має як свої переваги, так і недоліки, тому краще вивчити усі їх головні особливості.
Поліетиленова плівка для теплиць
Вона є найбільш розповсюдженою та точно знайома всім. Поліетиленова плівка являє собою тонку матерію, виготовлену із поліетилену. Вона досить еластична, не пропускає вологу, є морозостійкою. Проте її термін експлуатації невеликий, адже вона швидко втрачає вигляд під дією ультрафіолету, вітру та інших факторів зовнішнього середовища.
У магазинах поліетиленову плівку найчастіше можна побачити у рулонах, ширина яких становить 1,2-3 м. Також вона часто буває представлена у вигляді рукава або полотна. Саме рукав найчастіше використовують для теплиць і парників. Він більш компактний, легкий для транспортування та використання. Перед безпосереднім накриттям парника рукав розрізають і отримують досить широке полотно. Недоліком є те, що плівка часто рветься на місці згину рукава. Щоб це попередити, просто заклейте вказане місце скотчем, не чекаючи, поки на ньому утвориться залом.
Поліетиленова плівка буває різної товщини. Оптимальний варіант для парника чи теплиці 0,1 мм-0,15 мм. Товстіша плівка, звісно, є міцнішою, але вона все одно навряд чи прослужить вам довше одного сезону, тому купувати її не дуже невигідно. Рекомендуємо перегялнути ціни у нашому каталозі на польську плівку для теплиць від Marma.
Армована плівка для теплиці
Даний різновид теж виготовляється із поліетилену, але він має додатковий каркас, який робить плівку міцнішою. Сам каркас теж може бути зроблений із поліетилену, але варіант із поліпропілену є дещо кращим. Розмір комірок у армованої плівки становить 0,8-1,2 см. Щільність теж буває різною. Для накриття парників та теплиці найкраще підходить варіант, щільність якого становить 120 г/м2-200 г/м2.
Армована плівка має головну перевагу перед звичайною поліетиленовою — вона більш міцна та надійна. Придбавши такий варіант, ви заплатите трохи більше, але зможете використовувати даний матеріал кілька сезонів поспіль.
Полівінілхлоридна плівка для теплиць
Ця плівка, виготовлена із полівінілхлориду, зовнішньо нагадує матеріал, із якого роблять медичні крапельниці. Вона є досить товстою, але при цьому прозорою. Полівінілхлоридна плівка добре пропускає видиме сонячне світло та ультрафіолет, проте її здатність пропускати інфрачервоні промені — лише 5-10%. І саме завдяки цій властивості теплиця добре зберігає тепло у холодні ночі. Полівінілхлоридна плівка відзначається чудовими експлуатаційними якостями та може використовуватись протягом 3-4 сезонів, що повною мірою компенсує її достатньо високу ціну.
Які додаткові елементи зустрічаються у складі сучасних плівок?
Багато виробників стараються зробити плівки більш практичними, зносостійкими та корисними. Особливо це стосується поліетиленової плівки, яка має короткий термін придатності. Вони додають у їхній склад компоненти, які роблять такий матеріал більш довговічним та оснащують його додатковими функціями. На ринку цей продукт представлений під назвою “багаторічна плівка”. Вона буває кількох видів, в залежності від добавок:
- світлостабілізуюча: не так сильно руйнується під дією ультрафіолету;
- антистатична: до такої плівки не прилипає пил;
- гідрофільна: запобігає утворенню конденсату всередині;
- теплоутримуюча (пропускає лише невелику кількість інфрачервоних променів).
В одній плівці можуть бути присутні різні добавки, тому вона може бути, наприклад, одночасно світлостабілізуючою та теплоутримуючою. Тому, вибираючи конкретний товар, обовʼязково звертайте увагу на даний момент.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.