Місячний календар городника та садівника на травень 2023 року
У травні на городі та в саду робота просто кипить. Адже потрібно встигнути все: і посадити рослини, і підживити, обробити, полити. Тому багатьом господарям важко зорієнтуватись: що та коли робити? Щоб не розгубитись, пропонуємо вам скористатись порадами місячного календаря.
Він дасть всю необхідну інформацію відносно того, коли найкраще виконувати ті чи інші процеси в саду та на городу, а коли краще відкласти всю роботу та відпочити.
1-3 травня. Ці дні чудово підходять для посадки троянд, а також будь-яких інших квітів. Також рекомендовано сіяти зелень, капусту, огірки, горох та інші бобові культури. В саду та на городі можна проводити підживлення рослин, рекомендований також і рясний полив. Проте обробку від шкідників та хвороб краще відкласти.
4-6 травня. У цей період на небі повня, що значить — будь-які активні роботи в городі чи в саду не рекомендовані. Особливо під забороною посів нових культур.
7-8 травня. Найкраще у даний період зайнятися цибулинними. Зокрема, вказані дні ідеально підходять для висаджування цибулинних квітів. Також буде добре попрацювати у саду, наприклад, побілити чи підживити дерева та кущі. Проте обрізати їх сьогодні не варто, адже місця зрізу можуть довго гоїтись. Крім того, можна садити плодові дерева, жасмин, жимолость. Дні підходять і для висадки полуниці.
9-12 травня. У ці дні небажаною є робота з коренями рослин, проте зайнятись вам все одно буде чим. Якщо ви ще не посадили картоплю, то саме час зробити це. Також варто посіяти редиску, а також моркву та буряк, що призначені для зимового зберігання. Якщо є така необхідність, то в саду можна провести санітарну обрізку дерев, обробити їх від шкідників та патологічних збудників захворювань, полити. 9-12 травня чудово підходить для посіву газону, а також для посадки різноманітних вічнозелених рослин.
13-15 травня. Час краще присвяти внесенню добрив, але лише органічних, а не мінеральних. Також можна полити рослини, але полив має бути помірним. Крім того, варто зосередитись на посадці ягідних кущів, таких, як малина, ожина, лохина та ін.
16-17 травня. Вказані дні вважаються не надто сприятливими, проте все ж деяку роботу виконувати можна. Наприклад, у саду дозволено провести санітарну обрізку, обробити дерева та кущі від шкідників та хвороб, здійснити прищеплювання, розпушити грунт. А ось від таких процедур, як полив, підживлення, пересадка чи пікірування краще відмовитись.
18-20 травня. На ці дні випадає молодий місяць, тому робота в саду або на городі небажана, особливо це стосується посіву та посадки. Проте при бажанні можна прополоти город.
21-24 травня. В даний період рекомендовано зайнятись посадкою динs, гарбуза, гороху та інших культур, у яких довгі стебла. Також можна садити будь-які інші рослини, пасинкувати, прищеплювати, робити побілку та обрізку дерев. Єдина процедура, від якої рекомендовано утриматись, — це пересадка цибулинних квітів.
25-26 травня. Дні не надто сприятливі, тому садити можна тільки кабачки, гарбузи, зелень, лікарські рослини. Крім цього, варто зайнятись обрізкою дерев, розпушуванням грунту, боротьбою з бурʼянами/ Також ці дні добре підходять для видалення вусів у полуниць. А ось такі процедури як полив, підживлення, підготовка насіння до посадки, пасинкування — під забороною.
27-29 травня. У вказаний період можна садити деякі декоративні дерева, наприклад, бузок та жасмин. Також рекомендована посадка редиски, картоплі, болгарського перцю та інших виді перцю, зелені. Крім того, можна пасинкувати помідори, проводити санітарну обрізку дерев, обробляти їх від шкідників.
30-31 травня. Ці дні є досить сприятливими, тому виконувати дозволено різноманітну роботу: пересаджувати багаторічники, проводити підживлення, пікірування, прищеплення, полив. Крім цього, варто зайнятись посадкою овочів: бобових, картоплі, помідорів, огірків, редиски, капусти. В саду ви можете посадити ягідні кущі. Утриматись 30-31 травня потрібно лише від внесення мінеральних добрив та обробки інсектицидами.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.