Місячний календар городника-садівника на червень 2023 року
Червень — один із найгарячіших місяців для усіх садівників та городників. Адже роботи дуже багато: потрібно доглянути за рослинами, які уже ростуть, посіяти та посадити нові, провести профілактичні обробки від шкідників та виконати чимало інших процесів. Маючи такий великий фронт робіт, важко не розгубитись. Проте місячний календар на червень 2023 року підкаже, що та коли саме робити.
1-3 червня. Ці дні вважаються сприятливими. Зокрема, рекомендовано провести посадку різних видів капусти, квасолі, кабачків, зелені, однорічних квітів, троянд та деяких ягідних кущів: малини, ожини, шипшини. Хорошою ідеєю буде внесення добрив, зокрема мінеральних. У саду можна обрізати та прищепити дерева.
4 червня. Сьогодні випадає повня, тому будь-які роботи із рослинами в саду та на городі під забороною.
5-6 червня. В ці дні ви можете посіяти цибулю-сіянку. Також рекомендовано зайнятись посадкою спаржі, полуниць та суниць, гострого перцю, кучерявих квітів, винограду. В саду можна садити різноманітні плодові дерева та волоський горіх. З доглядових робіт дозволене підживлення та сапання бурʼянів, а от від поливу та обрізки краще відмовитись.
7-9 червня. У вказаний період посівом та посадкою рослин бажано не займатись. Натомість ці дні можна присвятити пасинкуванню, боротьбі з бурʼянами, розпушуванню грунту. Також це гарний час, щоб видалити вуса у полуниці.
10-12 червня. Ці дні вважаються дуже сприятливими для садово-городніх робіт. Особливо добре садити зелень, квасолю, гарбуз, капусту, моркву, сіяти лікарські трави. Хороший результат буде якщо ви займетесь доглядом за клумбою, наприклад, посадите цибулинні квіти. Також в цей період можна поливати рослини, але дуже помірно. Дозволено внесення добрив, проте лише натуральних, таких, наприклад, як гній чи зола.
13-16 червня. Від посіву та посадки в ці дні краще відмовитись, виняток становить лише малина та троянди. Натомість можна замочити насіння для майбутніх посадок, підгорнути картоплю, полити рослини, видалити бурʼяни, прорідити сходи, здійснити пасинкування.
17-19 червня. Молодий місяць. Садово-городні роботи небажані, але можна зайнятись посадкою вічнозелених кущів та квітів.
20-21 червня. Ці дні є дуже сприятливі для посіву різноманітних культур: овочів, квітів, дерев. Крім того, варто провести обробку рослин від хвороб і паразитів та підживити їх.
22-24 червня. У даний період варто підгорнути картоплю, провести пасинкування помідорів, замочити насіння. Також дозволена посадка та посів будь-яких культур. Проте пересадка, а також посадка дерев під забороною. Що стосується поливу, то він повинен бути дуже помірним.
25 червня. Посів, полив, підживлення, пересадка та робота з насінням заборонені. Але можна приступити до збору урожаю полуниці та молодої картоплі. Крім того, рекомендовано зайнятись прополкою, побілкою та обрізкою дерев.
26-27 червня. Ці дні будуть вдалими для посадки різних культур, зокрема, мова йде про баклажани, огірки, цвітну капусту, троянди, ягідні кущі, виноград. Крім того, дозволено чимало іншої роботи: пасинкування, підживлення, полив, прорідження густих сходів. Проте обробка хімічними препаратами та прищеплювання дерев небажані.
28-30 червня. Вказані дні вважаються несприятливим для посадки, проте дозволено сіяти зелень та квіти. Час рекомендовано присвяти боротьбі зі шкідниками, зокрема, слимаками, покосити газон, зробити щеплення, здійснити полив культур. Єдиною небажаною процедурою є розмноження рослин діленням цибулин та коренів.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.
- Розглянемо, як збільшити урожай картоплі. Розкажемо, що таке репродукція картоплі та які її особливості, яка різниця між першою та другою репродукцією картоплі, а також, як підготувати та посадити посівну картоплю.