Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4685 відгуків
Вільна дата відправки: 27.03.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Що таке затіняюча сітка та як її правильно використовувати?

Що таке затіняюча сітка та як її правильно використовувати?

Всім відомо, що сонячне світло життєвонеобхідне для правильного росту і розвитку рослин. Проте інколи сонячні промені можуть завдати шкоди, наприклад, обпекти листя чи спалити цвіт. Зазвичай таке відбувається влітку та характерно для південних регіонів. Хоча хвойні відчувають палючу силу сонця на собі і взимку, від чого їх покрив жовтіє та інколи осипається.

Саме тому варто захистити рослини від ультрафіолету і зробити це вчасно. А в якості матеріалу найкраще використовувати спеціальну затіняючу сітку. Вона може мати різний ступінь затінення та широкий спектр застосування.

затіняюча сітка, використання затіняючої сітки, види затіняючої сітки, що таке затіняюча сітка, як правильно використовувати затіняючу сітку

Особливості затіняючої сітки

Затіняюча сітка представляє собою тонкий матеріал особливого плетіння, який забезпечує розсіювання сонячних променів і мінімізацію їх шкідливого впливу. Зазвичай така сітка продається у вигляді рулонів, має різні розміри та буває декількох видів в залежності від характеристик.

Сфера її використання дуже широка. Нею можна вкривати грядки чи застосовувати для накриття теплиць та парників. В цьому випадку вона захистить не тільки від сонця, але й від птахів та інших шкідників, які можуть знищити урожай. Крім того, затіняючу сітку використовують у саду для кущів та дерев, яким теж шкодить надто активне сонячне проміння. Пригодиться вона і для облаштування навісів, затінення вольєрів та кліток із тваринами, а також для інших потреб.

затіняюча сітка, використання затіняючої сітки, види затіняючої сітки, що таке затіняюча сітка, як правильно використовувати затіняючу сітку

Якою буває затіняюча сітка?

Затіняюча сітка ділиться на різні види за ступенем затінення, яке вона забезпечує. Згідно цього критерію, бувають наступні варіанти:

  • 45 % — це найтонша та найлегша сітка, тому вона найкраще підходить для теплолюбних культур, таких, наприклад, як помідори чи огірки. Окрім того, її часто застосовують і у теплиці для того, щоб трохи знизити високу температуру влітку.
  • 60 % — більш щільна сітка, яка вважається універсальною та використовується для накриття різних видів овочів та ягідних.
  • 85 % — цією сіткою накривають теплиці зовні, щоб вони менше нагрівались. Також даним матеріалом вкривають у спеку машини.
  • 95 % — тканина підвищеної щільності, яку натягують для захисту від сонця над терасами та відкритими майданчиками.

затіняюча сітка, використання затіняючої сітки, види затіняючої сітки, що таке затіняюча сітка, як правильно використовувати затіняючу сітку

  • 110 % — дуже щільна тканина, що практично не пропускає сонячне світло, використовується на будівництві, а також для створення огорож.

Крім щільності, затіняючі сітки відрізняються також і кольором. Чим темніший відтінок, тим краще він поглинає сонячне проміння. Проте колір впливає також і на інші фактори, наприклад, матеріал червоного кольору може стимулювати цвітіння, а зелена сітка прискорює ріст молодих пагонів.

Поради щодо вибору затіняючої сітки

Вибираючи затіняючу сітку, зверніть увагу на розміри полотна. При цьому варто памʼятати, що невеликі полотна продаються у пакетах, а більші — у рулонах. Також ця сітка має особливе плетіння, завдяки чому її можна розрізати на частини.

Для затінення рослин рекомендовано брати сітку з показником затемнення не вище 85 %. Чим теплолюбніша рослина, тим нижчим повинен бути даний показник. Також ступінь затемнення залежить від регіону, в якому ви проживаєте, адже у південних областях сонце влітку значно активніше.

Для встановлення затіняючих сіток може знадобитись каркас. Він являє собою конструкцію із металевих труб чи дерев'яних брусів зі спеціальними отворами, з допомогою яких дуже зручно кріпити полотно.

затіняюча сітка, використання затіняючої сітки, види затіняючої сітки, що таке затіняюча сітка, як правильно використовувати затіняючу сітку

Затіняючі сітки, як правило, мають тривалий термін служби. Тому після закінчення спекотних днів ви можете зняти її та відкласти до наступного сезону. Замовити якісну сітку для затінення від сонця можна у нашому каталозі, у рулонах на та метраж тут https://klioma-servise.in.ua/ua/g77595634-zatenyayuschaya-setka-solntsa

Інші статті
  • Чи можна врятувати помідори після заморозків у травні?
    Проаналізуємо, чи можна врятувати помідори після заморозків у травні. Розкажемо, чи можливе відновлення томатів після заморозків, як швидко допомогти помідорами, які постраждали від заморозків, які засоби для відновлення томатів після заморозків краще використовувати, а також, у яких випадках потрібна пересадка томатів.
  • Особливості вирощування картоплі під агроволокном
    Розглянемо, які особливості вирощування картоплі під агроволокном. Розкажемо, який сорт ранньої картоплі краще обрати, як підготувати картоплю до посадки, яке агроволокно для вирощування картоплі вибрати, як підготувати грунт та посадити ранню картоплю під агроволокно, а також, які особливості догляду за картоплею під агроволокном.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner