Найкращі сорти інжиру за версією Кліома Сервіс
Людство вирощує інжир уже тисячі років. Проте у нашій країні він до сих пір вважається екзотичною новинкою. Причина полягає у тому, що дана рослина не надто пристосована до наших кліматичних умовах. На щастя, сьогодні зʼявилось багато гібридних сортів, які при правильному догляді гарно ростуть і плодоносять навіть при дещо більш прохолодному кліматі, аніж вони звикли. Тому, якщо ви завжди мріяли вирощувати інжир у себе на ділянці — можете сміливо втілювати у життя задумане. А обрати сорт вам допоможе команда магазину Кліома Сервіс. Пропонуємо Топ-5 найбільш врожайних та простих у вирощування варіантів.
Сорт Далматський
Це популярний столовий сорт інжиру, який відомий насамперед тим, що встигає плодоносити двічі за сезон. Садити його можна як в оранжереї чи теплиці, так і на відкритих ділянках. Сорт Далматський має досить непогану морозостійкість та витримує температуру до -15 градусів. Цей інжир дуже вимогливий до світла, тому садити його краще на відкритому місці, без протягів. Також важливо, щоб місцевість була не заболочена.
Перший урожай сорту Далматський відзначається великим розміром та вагою плодів до 180 г. Друге плодоношення теж досить рясне, але сам інжир дещо менший — 100-120 г. Плоди мають витягнуту форму та дещо нагадують грушку. Воно соковиті, солодкі, із легкою кислинкою.
Сорт Кадота
Даний сорт є досить раннім, адже його урожай дозріває в кінці серпня. Також він відзначається хорошою морозостійкістю. Кущ виростає у висоту на 2-3 м, має розлогу крону. Для нормального росту рослині потрібно багато сонячного світла та відсутність протягів.
Плоди у інжиру сорту Катода мають середні розміри, вага одного становить 60-70 г. У них досить незвичне забарвлення, адже воно одночасно включає відтінки жовтого та зеленого кольору. Мʼякоть червонувата, має виражений десертний смак. Інжир сорту Кадота відзначається чудовою транспортабельністю, також він підходить для переробки.
Сорт Руж де Бордо
Сорт французької селекції. Він належить до великоплідних та ранніх сортів. Дерево інжиру багатоствольне, приблизно 3-5 м у висоту. Воно відзначається дуже швидким ростом та потужною силою росту. Для посадки сорту Руж де Бордо важливо вибрати добре освітлену ділянку із родючою землею. Також дерево потребує регулярної обрізки та підживлення. Незважаючи на відносно хорошу морозостійкість, на зиму його рекомендовано укривати. Посуху цей сорт переносить без проблем, проте в період активного росту його потрібно регулярно підливати.
Сорт Руж де Бордо самоплідний. Його урожай дозріває у серпні-вересні. Плоди видовженої форми, мʼякоть червона, дуже смачна та ароматна.
Сорт Київський великоплідний
Ремонтантний сорт вітчизняної селекції, який за умови правильного догляду дає урожай двічі на рік: в серпні та у листопаді. Він має гарну морозостійкість та без проблем переносить температури до -20 градусів. Сорт Київський Великоплідний можна вирощувати як у теплиці, так і на відкритому грунті. Він має розлогий кущ та виростає у висоту до 3 м. Дуже любить сонячне світло, тому його обовʼязково потрібно садити із південної сторони. Також рекомендована обрізка і регулярне підживлення для кращого плодоношення.
Урожайність цього сорту на високому рівні. Плоди мають середню вагу 50-70 г. При достигання вони стають темно-фіолетового кольору, дуже смачні та соковиті.
Сорт Фініковий
Самоплідний високоврожайний сорт, що має середній термін дозрівання. Дерево високоросле та сягає до 4 м у висоту. Для посадки потрібне сонячне місце, але при цьому до грунту вимоги невисокі, головне, щоб не було близького залягання грунтових вод. Також сорт Фініковий є морозостійким та добре переносить морози до -20 градусів, але тільки якщо вони короткотривалі. Крім того, цей вид інжиру можна вирощувати і в горщиках, але у цьому випадку потрібна щорічна пересадка.
Урожай даного сорту інжиру достигає у другій половині вересня. Плоди вагою 100-120 г мають овальну або грушеподібну форму. Шкірка тонка і щільна, фіолетового кольору. Мʼякоть червоняста, має желеподібну консистенцію. Смак солодкий з кислинкою, дуже ароматний та яскравий.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.