Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості вирощування ампельних петуній

Особливості вирощування ампельних петуній

Влітку горщики з різнокольоровими красивими квітами можна побачити на багатьох балконах, терасах, клумбах та подвірʼях. Ампельні петунії справді виглядають дуже привабливо та можуть прикрасити собою будь-яке місце. У вирощуванні вони теж досить прості та не завдають багато клопоту. Тому людям, які хочуть прикрасити свою домівку цими чудовими квітами, можна порекомендувати не відкладати цю справу, адже впоратись з нею може кожен.

Посадка та розмноження петунії через посів насіння та живцювання

Якщо у вас петунії поки що не ростуть, то вам можна порекомендувати посадку цих рослин через посів насіння. Цей спосіб також підійде тим, хто хоче отримати відразу багато нових рослин. Крім того, можна придбати і живці, а якщо петунія уже росте у вас, то її таким чином можна розмножити. Кожен із цих методів має свої особливості, які варто врахувати перш ніж вибрати один із варіантів.

Посів насіння ампельної петунії

Ампельну петунію сіють зазвичай навесні. Конкретних термінів немає, але слід враховувати, що від часу посіву до появи квітів проходить в середньому 2, 5-3 місяці. Зазвичай насіння сіють ранньою весною у великі контейнери і тримають у приміщенні. Пізніше, коли рослинки підростуть їх пікірують і пересаджують у більші горщики.

петунії, ампельні петунії, вирощування петуній, особливості вирощування ампельних петуній, догляд за ампельноми петуніями

Для посіву насіння петунії підходить універсальний грунт. Перед посадкою потрібно подбати про дренаж, а потім уже засипати землю у горщики. Грунт важливо добре зволожити. Насіння розсипають по поверхні, але зверху не присипають землею. Цей момент є дуже важливим, оскільки насінинам життєвонеобхідне сонячне світло для правильного росту.

Поки не зʼявились перші сходи контейнер або горщик з висіяними насінинами петунії закривають плівкою. При цьому її щоденно потрібно знімати на деякий час для провітрювання та поливу при необхідності. Після того, як перші паростки зʼявились, плівку потрібно зняти. Також необхідно трохи знизити температуру повітря в приміщенні. Коли вже стане по-справжньому тепло, рослини можна пересадити у більші горшки та перемістити на вулицю.

Живцювання петуній

Розмноження кущової ампельної петунії методом живцювання рекомендовано проводити в кінці зими або ж ранньою весною. Живці зрізаються із самої верхівки кущика, при цьому усе листя на них, крім декількох верхніх, видаляється. Рекомендовано довжина живців становить 8-10 см.

Зрізані живці перед посадкою на деякий час бажано помістити в розчин регулятора росту. Після цього петунію потрібно посадити у суміш торфу та піску чи у інших субстрат із схожими характеристиками. Для початку кілька рослин можна садити у великий контейнер. Їх накривають плівкою, щоб створити якомога сприятливіші умови для росту.

петунії, ампельні петунії, вирощування петуній, особливості вирощування ампельних петуній, догляд за ампельноми петуніями

Після того, як на живцях петунії зʼявляться молоді листочки, їх можна пересаджувати в окремі горщики. На вулиці рослини можна виносити лише пізньою весною, коли ночі стали по-справжньому теплими.

Як доглядати за ампельними петуніями?

Загалом ампельні петунії невибагливі та швидко ростуть, але є певні моменти, які обовʼязково потрібно враховувати при догляді за ними.

  • Регулярний полив. Петунії люблять добре зволожений грунт. Під час посухи їх квіти бліднуть, а листочки вʼянуть. Тому влітку поливати рослини потрібно регулярно, а коли на вулиці сильна спека, то й двічі на день — вранці та ввечері.
  • Підживлення. Ампельна петунія тішить око буйним та тривалим цвітінням. Але для цього їй потрібно багато сил. Тому, що вона відновлювалась, її потрібно підживлювати приблизно раз в 10 днів. Рекомендовано чергувати органічне та мінеральне підживлення.
  • Освітлення. Петунія дуже любить сонце. При нестачі світла інтенсивність цвітіння суттєво зменшується, тому в тіні її вирощувати небажано. Але занадто яскраве сонце може призвести до опіків, тому у розпал літа легке затінення теж буде доречним.
  • Боротьба зі шкідниками. Попелиця та кліщі — це головні вороги ампельної петунії. Тому при виявленні ознак зараження рослини потрібно якомога швидше обробити інсектицидом.

петунії, ампельні петунії, вирощування петуній, особливості вирощування ампельних петуній, догляд за ампельноми петуніями

Ампельні петунії — найкраща прикраса вашого балкону чи двору. Цвітуть вони аж до пізньої осені, тому їхніми прекрасними квітами можна милуватись протягом усього сезону. На зиму горщики з рослинами можна перенести у прохолодне приміщення, і в цьому випадку вони перезимують до наступного року.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner