Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Щитівка на рослинах: Що робити?

Щитівка на рослинах: Що робити?

Щитівка — один із найбільш поширених шкідників рослин. Особливо вона дошкуляє кімнатним жителям, таким як пальма, олеандр, лавр, цитрусові та багатьом іншим. Присутність цих паразитів є дуже небезпечною для рослин, тому їх важливо не лише вчасно виявити, а й знищити.

Чим небезпечна щитівка?

Щитівка — це комаха, представник сімейства рівнокрилих підряду кокцид. Практично усе їх тіло вкрите захисним панциром. При цьому щиток легко відділяється від решти тіла. У щитівок сисний ротовий апарат. Ним вони присмоктуються до стовбура пагона чи листка і висмоктують у рослини клітинний сік.

щитівка, щитівка на рослинах, що робити якщо на рослинах щитівка, препарати від щитівки, як боротися з щитівкою на рослинах

Зовнішній вигляд щитівок може дещо відрізнятись в залежності від виду, адже у нас зустрічається щитівка пальмова, щитівка кактусова, щитівка коричнева та ін. Проте у будь-якому випадку усі вони наносять серйозну шкоду рослині. Як же розпізнати шкідника? Дорослі особини добре помітні неозброєним оком.

Якщо ж мова про молодняк, який ще не має панцира, то його можна розгледіти під лупою. Крім того, характерною ознакою присутності щитівки є липкий наліт на рослині. Заражена цим паразитом рослина перестає рости, бутони та листя у неї жовтіють, в'януть та опадають.

Як боротись із щитівкою на рослинах?

Якщо ви помітили на своїх рослинах щитівку, то приступати до активних дій бажано якомога швидше. Але важливо знати деякі нюанси. Наприклад, якщо шкідників небагато, то можна спробувати позбутись їх механічним способом. Для цього рослину промивають під теплим душем, а потім з допомогою зубної щітки зчищають дорослих паразитів, які прикріпились до її поверхні. Дану процедуру потрібно повторити кілька разів з інтервалом 10-14 днів, щоб повністю видалити всіх комах.

У випадку якщо заражено багато рослин, або щитівки дуже багато, краще вдатись до більш категоричних методів. Це можуть бути як народні рецепти, так і перевірені препарати.

щитівка, щитівка на рослинах, що робити якщо на рослинах щитівка, препарати від щитівки, як боротися з щитівкою на рослинах

Народні засоби проти щитівки

Існує чимало народних рецептів для боротьби із щитівкою. Проте, використовуючи один із них, потрібно памʼятати, що ефективність в даному випадку буде дещо нижчою у порівнянні із застосування інсектицидів.

  • Візьміть 10 г подрібненого гіркого перцю, залийте 100 мл води і прокипʼятіть протягом 5 хв. Після цього слід додати у розчин ту кількість води, яка викіпила, та настояти 24 години. Готовий засіб процідити та за потреби зберігати у холодильнику.
  • Пʼять зубців часнику подрібнити, додати в стакан води та помістити у темне місце на кілька годин. Після цього процідити через марлю і обробити уражені шкідниками рослини розчином. Перед проведенням процедури бажано механічним способом зняти щитівку із листя та гілок.
  • Налийте в посудину пів літра води та додайте туди столову ложку оливкової олії. Засіб слід наносити на рослину з допомогою пензлика. Процедуру повторюють кілька разів з періодичністю раз в тиждень.

Які препарати допоможуть позбутись щитівки?

На сучасному ринку інсектицидів є чимало препаратів, які будуть ефективними проти щитівки. Проте потрібно знати правила, коли та який саме із них краще застосовувати у конкретній ситуації.

щитівка, щитівка на рослинах, що робити якщо на рослинах щитівка, препарати від щитівки, як боротися з щитівкою на рослинах

  • Фітоверм. Даний засіб має хорошу ефективність та не є небезпечним для людей. Проте для того, щоб повністю знищити щитівку, обробку потрібно буде проводити кілька разів.
  • Банкол. Цей інсектицид теж має низьку токсичність. Він проникає в організм шкідників та паралізує їх, після чого вони гинуть протягом 72 годин.
  • Актеллік. Даний препарат має комплексну дію та допомагає впоратись не тільки із щитівкою, але й з багатьма іншими шкідниками. Його особливістю є те, що він не викликає звикання та таким чином перешкоджає повторному зараженню.
  • Актара. Це теж системний препарат. Він дуже ефективний та має швидку дію, проте є токсичним, тому застосовувати його рекомендовано лише на відкритому повітрі.

Окрім перерахованих способів боротьби, не забувайте і про заходи профілактики. Щоб захистити рослини від щитівки, потрібно забезпечити їм достатній доступ до сонячного світла та регулярно провітрювати приміщення. Також корисно час від часу оглядати вазони, щоб виявити шкідника на ранніх стадіях.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner