Місячний календар садівника та городника на липень 2023 року
Напевно, кожному із нас відома приказка “Літній день рік годує”. Дійсно, літо — це особливо гаряча пора для усіх людей, причетних до сільського господарства, зокрема, до вирощування городини та садовини. В липні вони майже увесь час проводять серед рослин — оброблять їх від шкідників, знищують бурʼяни, підживляють, підливають і, звісно ж, збирають урожай. У цьому їм допомагає місячний календар, який знає, коли саме та яку саме роботу краще виконувати.
- 1-2 липня. Цей період сприятливий для посіву різноманітної зелені. Мова йде перш за все про петрушку, шпинат, цибулю-ріпчасту, шніт-цибулю, а також спаржу. Також рекомендовано обробити рослини від шкідників та хвороб, провести пасинкування помідорів. Урожай овочів та фруктів теж можна збирати, але лише той, який не призначений для тривалого зберігання.
- 3 липня. У цей день випадає повня, тому від роботи у саду та на городі бажано утриматись.
- 4-6 липня. Дні не надто сприятливі, проте все ж певну роботу можна виконувати. Наприклад, час можна присвятити посіву огірків чи посадці цвітної капусти. Також рекомендована пересадка квітів із горщиків на клумбу, обрізка квітів. А ось такі процедури, як обробка від шкідників та обрізка дерев, — заборонені. Підживлення та полив теж небажані.
- 7-8 липня. Якщо ви плануєте садити картоплю для отримання другого врожаю, то в ці дні можете зайнятись даною роботою. Також це гарний час для посіву мʼяти та квітів, огірків, пекінської капусти. Рекомендовано проводити пасинкування помідорів, підвʼязувати томати, обрізати полуницю. При необхідності можна удобрити та полити рослину, але дуже помірно. Використання інсектицидів та інших хімікатів під забороною.
- 9-10 липня. Для посіву рослини вказаний час не є сприятливим. Але дозволена пересадка квітів із горщиків та контейнерів на клумбу. День можна присвятити збору ягід та фруктів, призначених для консервації, мужуть стати у нагоді кошики на 3,5 літри. Також можете прибрати на ділянці, скосити траву, обрізати живопліт та провести інші подібні роботи.
- 11-13 липня. Даний період є дуже сприятливим, тому якщо ви планували щось посадити у себе на ділянці, зробіть це саме зараз. Особливо добре в ці дні сіяти зелень, селеру, капусту, пастернак, цибулинні квіти. Також можна зайнятись прищипуванням петунії і троянди, покосити газон, обрізати дерева. Під забороною лише підгортання картоплі та розпушування грунту.
- 14-15 липня. У ці дні рекомендовано сіяти зелень та різноманітні прянощі, садити виткі та ампельні квіти. Якщо у вас уже дозрів урожай картоплі, часнику, моркви та цибулі, то теж можете його зібрати. В саду можна зайнятись побілкою дерев та обробкою від шкідників. А от пересадку рослин, пікіруванні та полив краще відкласти.
- 16-17 липня. Молодий місяць, а тому роботи в саду та на городі небажані.
- 18-20 липня. Цей період є сприятливим для збору урожаю картоплі, агрусу, смородини та малини. Крім того, в ці дні можна перекопувати землю на городі, обрізати гілки дерев в саду. А ось посів культур небажаний, як і підживлення рослин.
- 21-22 липня. Можна зайнятись посадкою вічнозелених та екзотичних рослин, квітів-однорічників. Сприятливий час і для посіву різноманітної зелені, обробки рослин хімікатами, підживлення, пасинкування, прищіпки. Проте небажаною є робота з насінням, зокрема, його замочування.
- 23-25 липня. Дні сприяють посіву різноманітних культур. Окрім зелені, квітів, селери та редьки можна садити картоплю для другого врожаю. Корисно буде підлити та підживити рослини, обрізати сухі гілочки, проте прищеплюваннням займатись небажано. Натомість час можна присвятити збору овочів, ягід та фруктів. Замовити субстрат для посіву можна тут
- 26-27 липня. Рекомендовано сіяти зелень: шпинат, базилік та ін. Також дні сприятливі для посіву різних квітів. А от пасинкувати та прищеплювати рослини небажано. Також не рекомендовано у ці дні викопувати картоплю.
- 28-29 липня. В теплиці можна посіяти огірки. Також в цей період висівають редиску і багаторічну цибулю. Рекомендована обробка рослин від шкідників, санітарна обрізка. Період сприятливий для збору урожаю тривалого зберігання та для консервації овочів та фруктів.
- 30-31 липня. В ці дні небажаною є робота з корінням рослин. Проте можна копати молоду картоплю, сіяти квіти, цвітну капусту, кольрабі. В теплиці рекомендовано висаджувати розсаду помідорів, сіяти огірки. Також можна зайнятись обрізкою вусів полуниці, внести на город органічні або фосфорні добрива, або перегляньте повний асортимент.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.