Як правильно пасинкувати помідори?
Вирощування помідорів — непростий процес, адже ця культура досить примхлива та любить не тільки сонячну теплу погоду, але й регулярний полив, обробку від хвороб та шкідників та інші процедури. Однією із таких доглядових процедур є пасинкуванням. Далеко не всі господарі про нього знають і пропускають даний етап, в результаті чого страждає їх урожай. Саме їм, а також усім іншим, буде корисно дізнатись, що таке пасинкування, для чого його проводять, та як правильно виконувати дану процедуру.
Пасинкування: що це таке та чому його необхідно проводити?
Пасинкуванням називають процедуру, під час якої видаляються пазушні бічні пагони. Справа в тому, що по своїй суті томати є багаторічними рослинами. По цій причині у перший рік після посадки вони всі сили спрямовують на те, щоб по максимуму наростити зелену масу та збільшити кореневу систему. А оскільки люди, навпаки, зацікавлені в тому, щоб томати плодоносили, то вони змушені втручатись у цей процес та проводити пасинкування. Дана процедура є дуже корисною, адже вона:
- стимулює плодоношення, збільшуючи як кількість, так і якість, смак і розмір плодів;
- покращує доступ сонячного світла до помідорів, завдяки чому пришвидшує дозрівання та захищає від багатьох захворювань;
- покращує провітрюваність куща, що теж є гарною профілактикою грибка та інших хвороб;
- дає можливість садити томати більш щільно та, відповідно, раціональніше використовувати місце на грядці.
Особливості проведення пасинкування помідорів на відкритому грунті та у теплиці
Проводити пасинкування слід тоді, коли ви помітили, що бічні пагони досягли 4-5 см у довжину. Якщо вони вже занадото довгі, то їхнє видалення, може зашкодити кущу. В умовах відкритого грунту процедуру рекомендовано робити лише, коли на вулиці тепло та сухо. Пасинкувати можна як вручну, так і з допомогою гострих ножиць чи іншого інструменту. Пасинок зрізається не повністю, на його місці повинен залишатися “пеньочок”, висотою 0,5-1 см.
Пасинкування помідорів на відкритому грунті
Сьогодні на ринку є багато так званих детермінантних сортів помідорів, які не потребують пасинкування або ж потребують зовсім невеликої корекції. Тому при покупці розсади чи насіння ви можете врахувати цей момент та позбавити себе від зайвих клопотів. Рекомендуємо переглянути професійний субстрат для вирощування томатів від Литовського виробника.
Старанні господарі проводять регулярне пасинкування томатів, формуючи кущ та залишаючи, крім стовбура, ще 2-3 бічних пасинка. Всі решта пасинки видаляються. Перше пасинкування зазвичай проводиться на початку цвітіння, надалі його роблять в середньому раз в 10 днів.
Якщо часто робити пасинкування ви не можете, то варто розглянути альтернативний варіант. Він передбачає проведення пасинкування один раз — на початку серпня. Цей час вибраний не випадково, адже плоди томатів припиняють своє формування саме у період з 1 по 10 серпня. Під час даної процедури видаляються усі бічні пагони вище на 2-3 листа від помідорів, які вже зав'язалися. В даному випадку наявність квітів не повинна зупиняти вас від видалення пасинка, адже плоди на них уже не завʼяжуться.
Пасинкування помідорів у теплиці
Завдяки особливому мікроклімату помідори у теплиці ростуть дуже швидко. Крім того, для вирощування у парниках зазвичай використовують індетермінантні сорти, які потребують особливої уваги. Саме тому пасинкуванню томатів у теплиці слід приділяти багато уваги. У високорослих сортів спеціалісти рекомендують видаляти усі пасинки, а також проводити цю процедуру не рідше, ніж раз в тиждень. І хоч пасинкування вимагає ретельного догляду за рослинами, саме воно допоможе вам отримати максимально багатий та щедрий урожай.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.