Скошена трава: як її можна використати в господарстві?
Власникам приватних будинків влітку завжди є чим зайнятись, навіть у тому випадку, якщо вони не мають саду чи городу. Адже догляд за подвірʼям теж потрібен, і полягає він насамперед у регулярному скошуванні трави. Коли на вулиці тепло, та ще й регулярно падає дощ чи здійснюється полив, то вона росте дуже швидко. Тому процедуру скошування зазвичай проводять раз у 1-3 тижні. Після цього залишається скошена трава, яку більшість людей відразу викидає. Проте насправді це досить цінний матеріал, якому можна знайти різноманітне застосування. Пропонуємо декілька варіантів того, як ви можете використати скошену траву у себе на господарстві.
Скошена трава у якості компосту
Компост — цінне добриво, і скошена трава може бути одним із його компонентів. Для цього її поміщають у велику ємність та додають інші органічні відходи. Щоб компост швидше перебродив, його зволожують та час від часу перемішують. Траву можна досипати у нього постійно після кожного скошування.
Добриво із трави
Скошена трава й сама може бути досить гарним добривом. І приготувати його можна навіть, якщо цього природного матеріалу у вас зовсім трохи. Для цього потрібно взяти звичайне відро, наповнити його свіжоскошеною травою, залити водою та закрити кришкою. Відро залишають на 2-3 тижні, після чого проціджують. Отриманою рідиною потрібно підживлювати рослини, але перед цим її рекомендовано розвести чистою водою у співвідношенні 1:5. У такому добриві великий відсоток азоту, тому воно буде корисне на етапі активного росту рослин Вносити його рекомендовано не частіше, ніж раз в 14 днів.
Також популярним є рецепт добрива із трави у мішках. Для цього траву поміщають у чорні пакети та добре завʼязують, щоб перешкодити випаровуванню вологи. У такому вигляді їх залишають на сонці аж до осені. Отриманою субстанцією, яка до того часу перегниє, можна удобрити полуницю, малину чи інші рослини.
Скошена трава у якості мульчі
Мульчування — це досить поширена процедура, і застосовують її як на городі, так і в саду. Вона має комплексну дію: захищає від бурʼянів, покращує прогрівання грунту, перешкоджає випаровуванню вологи. Свіжоскошена трава добре виконує усі ці функції, тому нею часто мульчують грядки чи стовбури дерев. Проте перед мульчуванням варто переконатись, що серед трави нема насіння інших рослин, адже воно може засіятись та прорости у тих місцях, де ви плануєте її викладати.
Сіно із скошеної трави
Багато хто думає, що заготівлю сіна роблять лише у тому випадку, якщо на господарстві є корова чи інші свійські тварини. Проте даний матеріал можна використовувати по-різному. Наприклад, сіном можна пересипати у ящику овочі та фрукти, призначені для зимового зберігання. Тому скошену траву можна висушувати на сонці, не забуваючи перегортати її час від часу. Після цього її потрібно зібрати та зберігати у сухому місці.
Скошена трава як корм для тварин
У вас на господарстві є кролики, птиця, кози чи інші тварини? Тоді можна вас запевнити, що вони з радістю поласують травою, яку ви щойно скосили на газоні. Крім того, вона підійде їм також і у висушеному вигляді. А якщо у вас таких тварин немає, але вони є у сусідів, ви можете поділитись з ними таким цінним кормом. Вони обовʼязково будуть вам вдячні, та й клопіт з тим, куди подіти траву, відпаде сам по собі.
Крім перелічених вище варіантів, ви також можете залишати скошену траву на газоні. Таким чином вона удобрить його та захистить від палючого сонця. У підсумку це покращить ріст трави та зробить ваш газон ще красивішим. Нагадуємо, що сотні товариів для вирощування рослин можна знайти у нашому каталозі.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.