Які ознаки того, що пора викопувати цибулю?
Цибуля — один із найпопулярніших овочів у нашій країні. Тому не дивно, що її садять практично усі власники присадибних ділянок. У вирощуванні вона досить проста та не завдає багато клопоту, а от зі збором врожаю можуть виникнути проблеми. Адже дуже важливо не просто правильно викопати цибулю, але й максимально точно визначити сприятливий для цього час.
Ознаки того, що цибуля вже повністю дозріла
Зазвичай час збору врожаю цибулі припадає на липень. Проте у деяких регіонах даний процес відбувається у серпні-вересні. Але дізнатись більш точно, коли настає цей момент, можна по певних ознаках. Для цього вам слід оглянути цибулю на грядці. Про те, що вона повністю дозріла до збору, свідчать наступні характеристики:
- припинили зʼявлятись нові пера;
- стебла, які всохли, почали “лягати” на землю”;
- шийка біля кореня стала сухою та більш тонкою;
- лушпиння у верхній видимій частині головки цибулі стало золотистого кольору, підсохло, частково воно також може потріскати.
Також враховуйте, що орієнтовний час дозрівання цибулі становить в середньому 80 днів. Проте на даний процес великий вплив має погода. Якщо на вулиці жарко та сухо, цибуля може достигнути швидше. Якщо ж часто йдуть дощі або тримається прохолодна температура, то вона буде повільніше сохнути.
Процедура збору цибулі
Цибулю потрібно обовʼязково викопувати у сонячних сухий день. Бажано також, щоб перед цим хоча б кілька днів погода теж була не дощовою. Крім того, приблизно за 14 днів до збору врожаю рекомендовано припинити полив цибулі.
Цибулини, як правило, щільно сидять у землі, тому їх не тягнуть руками, щоб не пошкодити, а викопують — лопатою чи вилами. Робити це потрібно максимально акуратно, щоб не травмувати рослину.
Якщо на вулиці хороша погода, то у першу добу перо цибулі не видаляють, а залишають її підсохнути на сонці, час від часу перевертаючи при цьому. Потім цибулини акуратно очищають від землі та верхнього лушпиння і обрізають перо приблизно за 2 см від голівки.
Підготовлену цибулю слід розкласти одним шаром для подальшого просушування. Для цього ідеально підходить горище або інше сухе та добре провітрюване приміщення. Як правило, через два або три тижні ви помітите, що на цибулинах зʼявилась нові золотисті лусочки. Це ознака того, що цибулю можна відправляти на тривале зберігання.
Що робити, коли довелось вибирати цибулю в дощ?
Інколи трапляється так, що цибуля дозріває під час сезону дощів. Залишати її на городі — не варіант, адже вона може почати гнити. Тому таку цибулю теж викопують. Проте перо не обрізають, а відправляють його сушитись на горище без додаткових процедур. Таким чином забезпечуються умови для повного дозрівання. Як правило, для цього процесу достатньо тижня, після чого перо обрізають, цибулю обчищають та залишають її досушуватись.
Як правильно зберігати цибулю?
Є два варіанти того, як зберігати цибулю увесь холодний сезон. Найчастіше люди вибирають так званий теплий режим, коли овоч зберігається при кімнатній температурі у приміщенні з хорошою вентиляцією. Також можно зберігати її і на холоді, коли показники термометра тримаються на позначці орієнтовно 0 градусів. Це може бути підвал, але дуже важливо, щоб він був сухий та добре провітрюваний. У якості профілактики цибулю рекомендовано час від часу перебирати, видаляючи цибулини, які почали гнити чи мають інші ознаки псування.
Перед зберіганням цибулю також радять посортувати за розміром. Справа в тому, що великі цибулини псуються дещо швидше. Саме тому її бажано вжити у їжі насамперед, а цибулини менші за розміром відкласти на потім.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.