Догляд за трояндами після цвітіння
Троянду недарма називають королевою саду. У неї не просто дуже красиві квіти, але й пишне та тривале цвітіння. Рослина витрачає немало сил та поживних речовин, щоб воно було саме таким, тому після того, як троянда відцвіла, про неї потрібно подбати. Догляд включає в себе прополювання, підживлення та інші процедури.
Розпушування землі та видалення бурʼянів
Прополювання троянд повинно бути рутинною процедурою догляду, але особливо воно важливе після того, як квіти відцвіли. По-перше, таким чином ви позбудетесь бурʼянів, які забирають у квітів такі необхідні їм мікроелементи та мінерали. По-друге, знизите ризик інфікування та появи шкідників, які часто використовують бурʼяни у якості резервуара. І по-третє, розпушивши грунт, забезпечите краще проникнення кисню та поживних речовин до кореневої системи троянд.
Прополювання квітів рекомендовано проводити вранці або ввечері, адже тоді легше видаляти бурʼяни. Процедуру слід проводити максимально акуратно, щоб не пошкодити кущі троянди. Бурʼяни потрібно зібрати та винести за межі ділянки.
Мульчування
Влітку, навіть після періоду цвітіння, троянди часто потерпають від спеки. Уникнути цього допоможе мульчування пристовбурного кола. Найкраще в якості мульчі використовувати матеріали природного походження. Це може бути торф перегній, соснова кора. Також гарним варіантом стане декоративна тріска, представлена у різних кольорах. З її допомогою ваш квітник буде виглядати привабливо та оригінально.
Обрізка троянд
Цю процедуру можна назвати найважливішим етапом у догляді за трояндами після цвітіння. Важливо зауважити, що обрізці підлягають не тільки ремонтантні сорти, але й ті, які цвітуть одноразово. Зробити це важливо перш за все тому, що після закінчення цвітіння на місці квітів починають формуватись насіннєві елементи. Якщо розмноження троянд насіннєвим способом — це не ваша мета, тоді не варто змушувати квіти витрачати на даний процес свої сили та ресурси. Саме тому, бутони, які вже встигли відцвіти, потрібно видалити. Це в свою чергу буде сприяти більш активному та буйному цвітінню у майбутньому. Для видалення бутонів використовується лише спеціальний інструмент, зривати їх руками небажано. Суцвіття видаляється приблизно на 8 мм вище зовнішньої бруньки.
Окрім бутонів, під час обрізки трояндових кущів видаляють усі сухі, зламані чи пошкоджені гілки. Якщо поросль дуже густа, то її теж рекомендовано прорідити. Справа в тому, що це покращує повітропроникність та є профілактикою появи грибкових захворювань. Обрізаючи кущі, надавайте їм правильну форму, адже завдяки цьому вони будуть виглядати більш естетично.
Підживлення троянд після цвітіння
Щоб троянда після цвітіння швидко відновила сили, їй потрібне підживлення: як прикореневе, так і позакореневе. Найпростіше для цього використати спеціальні препарати, наприклад, Добриво Florovit для троянд та інших квітів або Добриво для троянд Agrecol. Крім того, кущі можна полити розчином гною, а також травʼяним настоєм. Гарний варіант — сечовина, змішана із суперфосфатом та калійною сіллю. Для оприскування також можно приготувати спеціальний розчин. Для цього потрібно зʼєднати 200 мл окропу з 400 мл золи, настояти протягом ночі та розчинити у відрі води.
Боротьба із шкідниками та хворобами троянд
Трояндам зазвичай дошкуляють такі шкідники, як розанна муха, попелиця та павутинний кліщ. У якості профілактики цих паразитів можна використовувати народні методи, наприклад, часниковий розчин з додаванням господарського мила. Проте, якщо шкідників багато, краще застосувати перевірений інсектицид. Гарний вибір — це Актеллік чи Актара.
У троянд також нерідко діагностують грибкові інфекції. Вони проявляються у вигляді почорніння на листках, появі білого чи іржавого нальоту. У такому випадку не обійтись без фунгіциду. Зокрема, для квітучих рослин добре підходить Ізабіон. Використовувати його слід згідно з інструкцією.
- Розкажемо, як правильно доглядати за полуницею у серпні. Розглянемо, чому серпень такий важливий для полуниці, які основні заходи догляду в серпні, чи потрібно косити листя полуниці у серпні, а також, надамо корисні поради для догляду за полуницею у серпні.
- Розглянемо місячний календар садівника та городника на вересень 2024 року. Розкажемо, коли можна активно продовжувати збір урожаю, які дні підходять для посадки деяких рослин, а також, у які дні краще виконувати садово-городні роботи.