Місячний календар садівника та городника на серпень 2023 року
У серпні садівники та городники практично не мають часу на відпочинок. Адже у них дуже багато роботи, повʼязаної як з доглядом за рослинам, так і зі збором урожаю. Скориставшись порадами місячного календаря, ви зможете дізнатись, коли краще виконувати ту чи іншу роботу, щоб результат у вас вийшов якнайкращим.
- 1-3 серпня. У ці дні випадає повня, що означає — від будь-якої роботи з рослинами у саду чи на городі краще відмовитись.
- 4-5 серпня. Вказаний період є дуже сприятливим, тому його рекомендовано провести за роботою. По-перше, час варто присвятити посіву огірка та пекінської капусти. Це буде актуально для тих, хто планує вирощувати ці овочі у теплиці. По-друге, дні сприяють роботі із квітами. Їх можна обрізати, пересаджувати та виконувати іншу роботу. В саду рекомендовано внести добрива під кущі, але від обрізки і поливу краще утриматись. Також у вказаний період бажано скосити газон.
- 6 серпня. День не сприяє посіву та посадці рослин, тому від подібних процедур краще відмовитись. Натомість ви можете підгорнути картоплю, обробити город та сад від шкідників, прополоти бурʼяни. Крім того, дозволено збирати урожай фруктів та овочів.
- 7-9 серпня. Ці дні вважаються дуже сприятливими. Не бажано лише пересаджувати рослини, а будь-яку іншу роботу виконувати можна. Особливо добре сіяти салат, мангольд, редьку, проводити обрізку винограду та полуниці, вносити органічні добрива, такі, як гній та компост.
- 10-11 серпня. Займіться прищипуванням томатів та баклажанів, продовжуйте обрізку полуниці та винограду, проведіть прищіпку та обрізку дерев. На городі рекомендовано перекопати грядки, внести золу та гній.
- 12-14 серпня. Одні із найсприятливіших днів у календарі. Рекомендовано присвятити їх посіву різноманітної зелені. Якщо у вас є розсада огірків, то саме час висадити її у теплиці. Крім того, вказаний період можна присвятити перекопуванню землі, посіву сидератів. Що стосується збору урожаю, то бажано збирати плоди тільки для короткотривалого зберігання або для негайного використання. Справа в тому, що зібрані в ці дні овочі, ягоди та фрукти будуть швидко псуватись.
- 15-17 серпня. У ці дні на небі можна побачити молодика, а це в свою чергу означає, що працювати з рослинами небажано.
- 18-19 серпня. В саду можна зайнятись санітарною обрізкою кущів, пересадити квіти. На городі рекомендовано прищепити перець, томати, баклажани, підготувати грядки для озимого часника та інших схожих культур. Також у ці дні корисно проводити збір урожаю для тривалого зберігання, займатись консервацією, заморозкою та іншими подібними процесами.
- 20-21 серпня. В ці дні під забороною обприскування рослин гербіцидами та іншими хімічними речовинами. Замість цього краще присвятити час внесенню мінеральних добрив, а також пересадити розсаду капусти та огірків у теплицю.
- 22-24 серпня. Можна збирати урожай для консервації та тривалого зберігання, проте від копання картоплі краще утриматись. Також серед рекомендованих робіт — посів огірків і капусти, пересадка та посадка квітів, підживлення та посів рослин, прополювання бурʼянів.
- 25-26 серпня. Продовжуємо сіяти огірки, капусту та інші культури для теплиці, висаджуємо квіти у горщики, обприскуємо насадження інсектицидами. Також корисно зайнятись заморозкою овочів, ягід та фруктів. Полив та обрізка у ці дні небажані.
- 27-29 серпня. Дні сприятливі для посіву більшості рослин, а також для їх пересадки. Крім того, можна проводити обрізку культур, які закінчили плодоношення, та квітів, що уже відцвіли. У саду рекомендована прищіпка молодих дерев та кущів. Також можна збирати урожай і насіннєвий матеріал на наступний рік. Серед небажаних процедур — будь-яка робота із коренями рослин.
- 30 серпня. Продовжуємо збір насіння, боремось із шкідниками, копаємо картоплю. Крім того, варто навести порядок на грядках — видалити бурʼяни, перекопати при необхідності, внести добрива, замульчувати. Приділіть увагу також і деревам — видаліть сухі гілочки, побіліть, почистіть кору. А от від поливу та прищипування рослин краще відмовитись.
- 31 серпня. У цей день знову повня, тому на городі краще нічого не робити. Замість цього рекомендовано зайнятись консервацією, заготівлею лікарських рослин.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.