Як засушити яблука на зиму, якщо немає сушарки?
Дбайливі господарі присвячують багато часу заготівлі різноманітних продуктів на зиму. Зокрема, завжди багато роботи із яблуками, які зазвичай тішать багатим урожаєм. Зимові сорти складають у ящики, а з інших готують повидло, компоти, та іншу консервацію. Проте, якщо ви хочете, щоб плоди зберегли якомога більше своїх корисних властивостей, яблука найкраще засушити на зиму. Багато людей відмовляється від цієї процедури, адже у них немає спеціальної сушарки. Хоча насправді існують способи засушити яблука без цього електроприладу. Усі вони досить прості та підійдуть більшості людей.
Сушимо яблука у духовці
Якщо у вас дома є газова чи електрична духовка, то сушіння яблук на зиму не стане для вас проблемою. Для початку підготуйте яблука: добре вимийте, видаліть серцевинки та поріжте на тонкі скибочки, товщина яких не перевищує 0, 5 см. Після цього візьміть деко та розкладіть скибки яблук на ньому. Розкладати їх потрібно в один шар, адже тільки так яблука добре просушаться.
На першому етапі сушити яблука у духовці рекомендовано при температурі 50 °C. Робити це потрібно аж доки вони не привʼянуть. Після цього потрібно збільшити температуру до 70 °C, адже це буде сприятиме активному випаровуванню вологи. Через 2-3 години температуру підвищуємо до 80 °C. На цьому етапі варто слідкувати за тим, щоб яблука не пригоріли. Після того, як яблука висохли, чекаємо, поки вони вистигнуть, та пакуємо у полотняні мішечки, у яких такі сушені яблука зберігаються найкраще. При відсутності мішечків, їх можна скласти у контейнери або скляні банки.
Загалом весь процес сушіння займає близько 6 годин, але все залежить від того, яка товщина скибок: чим вони товстіші, тим довше все триватиме.
Чи можна сушити яблука у мікрохвильовці?
Мікрохвильовка має багато сфер застосування та підходить не тільки для розігріванні їжі, але й для приготування досить великої кількості страв. Проте мало хто знає, що в ній також можна сушити деякі фрукти та овочі, зокрема, яблука. Для цього готуємо яблука за попередньою схемою, розкладаємо у мікрохвильовці, виставляємо потужність приладу на 250 Вт та чекаємо 30-40 с. Після цього перевертаємо скибки на іншу сторону, виставляємо потужність на 300 Вт та вмикаємо мікрохвильову піч на 300 Вт. Як правило, після сушіння протягом ще 3 хв яблука стають сухими та хрумкими.
Особливості сушіння яблук на сонці
Маєте власний двір чи балкон? Тоді ви можете сушити яблука, не витрачаючи гроші на газ чи електроенергію. Адже для цього процесу сміливо можна використовувати енергію сонця.
Підготовлені яблука розкладають на будь-якій плоскій посудині чи поверхні, попередньо вкритій пергаментним папером, накривають марлею, щоб захистити фрукти від мух та інших комах, і залишаємо на сонячному місці. Час від часу яблука перевертаємо, щоб вони просихали рівномірно. На ніч краще забирати їх до будинку. Також це стосується і дощових днів. Термін сушіння подібним методом не витратний, але досить тривалий. Як правило, йдеться до 5-7 сонячних днів. Саме стільки часу необхідно фруктами, щоб позбутись зайвої вологи та бути готовими до зберігання.
Взимку із сушених яблук можна варити узвар. Це вітамінний та корисний напій, який можуть вживати і діти, і дорослі. Він стане ще смачнішим, якщо ви зварите його не тільки з яблуками, але й з іншими сухофруктами.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.