Гусінь на капусті: що робити?
Господарі, які вирощують капусту, добре знають, що їй загрожує такий грізний природній шкідник як гусінь. Ця ненажерлива личинка здатна знищити майже увесь урожай, звісно, якщо не вживати ніяких заходів для боротьби із нею. На щастя, сьогодні існує чимало засобів, щоб позбутись шкідника. Вибір того чи іншого методу боротьби та препарату залежить в першу чергу від того, який саме вид гусені атакував капусту.
Білан капустяний
Капустниця або білан капустяний недарма отримали таку назву, адже саме вони є головними шкідниками капусти. Головна ознака присутності білана — це велика кількість білих метеликів на грядці та безпосередньо сама гусінь. Також ви можете побачити, що листя капусти продірявлене, на ньому зʼявився синьо-зелений наліт.
Проти білана капустяного найбільш ефективно використовувати препарати, що містять емамектину бензоат. Саме таким засобом є Проклейм. Він одинаково ефективно працює як при низьких, так і при високих температурах. Також на його ефективність не впливають дощі та рівень вологості повітря. Проклейм знищує капустяницю на всіх етапах її розвитку. Норма внесення становить 0,2-0,3 кг/га. Капусту слід обробляти Проклеймом двічі. Після обробки очікувати 2 тижні до збору урожаю.
Також при білані капустяному буде ефективним такий інсектецид як Ампліго. Його дія заснована на впливі на нервову систему та мʼязи шкідника. Норма внесення 0,3-0,4 л/га. Максимальна кількість обробок становить 3 рази. При цьому очікуваний час збору урожаю — через 3 тижні.
Капустяна совка
Цей метелик із родини совок широко розповсюджений по всій території України. Він веде нічний спосіб життя, тому на грядці з капустою вдень ви навряд чи побачите його. Проте гусінь видно у будь-який час доби. Вона активно гризе листя та нерідко пошкоджує навіть сам качан. Перше покоління капустяної совки знищує лише мʼяку частину без прожилок, а от наступні поїдають усе.
Гарним засобом проти капустяної совки є Прованто Вернал. Він застосовується у період вегетації та вноситься у розрахунку 0,1-0,2 л/га. Допомагає також від білянки, попелиці, молі та багатьох інших шкідників.
Капустяна міль
Якщо ви помітили на капусті павутиння та кокони, то швидше за все у вас завівся такий шкідник, як капустяна міль. З особливим апетитом вона знищує молоді листочки, хоча в її раціон входять також і інші частини рослини, включаючи тверді прожилки. Метеликів капустяної молі важко помітити, адже вони зовсім невеличкі — з розмахом крил до 2 см. А от гусінь, довжиною до 15 мм, із світло-коричневими смугами, добре помітна на зелених листках. У суху та теплу погоду капустяна міль почувається найкраще, тому у такий період слід бути особливо уважними до її присутності. Даного шкідника знищують за допомогою таких інсектецидів як Енжіо, Логус, Гудвін, Суперкрил, та ін.
Важливо памʼятати, що появу гусені краще попередити. Саме тому експерти рекомендують проводити профілактичну обробку. Таким чином, ви вбережете рослини від пошкоджень та отримаєте максимальний урожай. Якщо ж профілактику ви здійснити не встигли, то постарайтесь обробити капусту якомога швидше — як тільки помітили на ній хоч одного шкідника. Обприскування найкраще робити в суху погоду, коли немає сильного вітру. Також важливо дотримуватись інструкції конкретного препарату та правил безпеки використання інсектицидів.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.