Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як виростити банани вдома. Різновиди та посадка бананів

Як виростити банани вдома. Різновиди та посадка бананів

Хоч банан і вважається екзотичним фруктом, проте ми усі уже давно звикли, що придбати його можна у будь-якому продуктовому магазині. Більше того, сьогодні банани можна навіть виростити у себе дома, безпосередньо в будинку чи квартирі, або ж у спеціально облаштованій теплиці. Якщо ви коли-небудь задумувались про подібну авантюру, то саме час дізнатись більше як про саму процедуру, так і про особливості вибору сорту.

банани, вирощування бананів, посадка бананів, догляд за бананами, полив бананів, як виростити дома банани

Плодові та декоративні сорти бананів

Банани вирощують не тільки заради смачних плодів. Справа в тому, що сортів цієї травʼянистої рослини існує дуже багато. Деякі із них є суто декоративними, їх ще також називають декоративно-листяними, адже головна їх окраса — це красиві квіти та листя. Серед цих сортів найпопулярнішими є наступні:

  • Сорт Банан Оксамитовий. Він недарма має таку назву, адже листя у нього не тільки приємне на дотик, але й дуже красиве — ніжного зеленого кольору з червоною смугою по краях. Привертають увагу і розкішні рожеві квіти. Плоди сорту Оксамитовий вважаються умовно їстівними, проте краще все ж не вживати їх у їжу.
  • Сорт Китайський карликовий. Як і у інших сортів подібного виду, його особливістю є наявність великої кількості насіння у плодах. Китайський карликовий сорт виростає у висоту приблизно на 1 м. Його листки досить великі приємного смарагдового відтінку. Квіти теж вражають гарним золотавим відтінком та суттєвими габаритами.
  • Сорт Банан Кривавий. Самі банани у цього сорту виростають зовсім дрібними та непоказними. Крім того, вони також непридатні для вживання в їжу. Проте розкішне листя з оригінальним візерунком і бордово-зелених тонах повністю це компенсують.

банани, вирощування бананів, посадка бананів, догляд за бананами, полив бананів, як виростити дома банани

В домашніх умовах також вирощують їстівні банани. Зазвичай це карликові сорти, такі як Банан Кавендиш супер карликовий або Кавендиш карликовий. Незважаючи на те, що вони низькорослі, проте займають досить багато місця, тому, перш ніж вирощувати їх в квартирі, потрібно добре подумати. Зовсім інша справа — це теплиця чи хоча б великий будинок.

Посадка банана

В домашніх умовах банани живуть не більше 3-5 років. Цвітуть вони приблизно на третій рік, а от після того, як зʼявляються та дозрівають перші плоди, рослина гине. Що стосується росту, то в середньому мова йде про 1-2 м, дуже рідко вони виростають більшими.

Починаючи посадку банана, потрібне перш за все вибрати горщик. Для молодих саджанців оптимально брати ємність 2-2, 5 л. З часом, враховуючи ріст банана, її потрібно буде змінювати. Це особливо актуально у першій рік після посадки, коли ці рослини ростуть найактивніше. Наприклад, якщо банан уже вищий за 0, 5 м, то йому потрібен горщик на 18-23 літри. В середньому банан потрібно пересаджувати раз у півроку. Найбільш доцільно проводити цю процедуру навесні чи восени.

Перш ніж готувати грунт, обовʼязково подбайте про хороший дренаж. Він повинен займати приблизно третину горщика. Грунтосуміш повинна бути пухкою та родючою, з нейтральною кислотністю. Оптимальний варіант — це по одній частині піску, дернової землі та торфу, і 2 частини листової землі. Також можна додати у грунтосуміш сфагнум або кокосове волокно, які зроблять його більш пухким.

банани, вирощування бананів, посадка бананів, догляд за бананами, полив бананів, як виростити дома банани

Догляд за бананом

Горщик із посадженим бананом найкраще тримати в добре освітленому місці. Але якщо він стоїть у кімнаті з південними вікнами, то сонячне проміння може викликати у нього опіки. В такому випадку рекомендовано притіняти рослину. А ось взимку, коли світловий день короткий, бажано мати додаткове штучне джерело освітлення, наприклад, ультрафіолетову лампу.

Банан звик до клімату субтропіків, тому вимоги до температурного режиму у нього високі. Рекомендовано, щоб влітку позначка на градуснику не опускалась ниже +26 градусів, а взимку +18 градусів. Схожі вимоги і до вологості — її потрібно підтримувати на рівні 63-65%. Тому у пригоді стануть обприскування та навіть зволожувач повітря. Поливати банан теж потрібно часто. Якщо це літо — то не менше 3-х разів у тиждень, а якщо зима — то раз в 7 днів. Вода обовʼязково має мати кімнатну температуру. Також бажано, щоб вона була відстояна.

У період активної вегетації банан потребує підживлення. Для цього можна використовувати як органічні, так і мінеральні добрива. Важливо розчинити їх у воді та проводити підживлення після поливу.

Після того як пройде 3 роки, а на банані зʼявиться не менше 16 листків, починається період цвітіння. Він триває у середньому близько 1,5-3 місяців. Після цього починають завʼязуватись плоди. Проте у кожного сорту є свої особливості, тому описаний процес може виглядати по-різному.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner