Ремонтантний сорт: що це таке? Приклади ремонтантних сортів
Сьогодні лише лінивий не чув про ремонтантні сорти. Вони справді останнім часом є дуже популярними і кожен садівник чи просто власник невеличкого городу завжди має ремонтантні полуницю або малину. Але далеко не усі знають, у чому полягає їх особливість, тому саме час познайомитися з цим поняттям ближче.
Що таке ремонтантність?
Сам термін "ремонтантний" має французьке походження. У перекладі він означає "знову цвісти" або "знову підійматись". Справді, ремонтантні сорти — це ті, які цвітуть та плодоносять по декілька разів за сезон. Таким чином ви збираєте урожай практично постійно. Якщо ж мова про квітучі, то вони тішитимуть вас буйним цвітінням увесь теплий період року.
Ремонтантні сорти витрачають багато сил на постійне цвітіння та плодоношення, і ця особливість вирізняє їх серед звичайних культур. Насамперед варто пам'ятати, що найкращий урожай вони дають у перший рік. Надалі їх плоди стають меншими за розміром. Саме тому ягідні ремонтантні культури використовують не більше 1-2 років, після чого їх рекомендовано викорчувати і натомість посадити нові кущі. Крім того, плодові ремонтантні культури використовують здебільшого для споживання у свіжому вигляді, а не для консервації. Особливо враховуючи той фактор, що вони мають міцну шкірку та довгий час зберігають привабливий зовнішній вигляд.
Також ремонтантні сорти вимагають особливого догляду. За сезон їх рекомендовано підживляти близько 10 разів з інтервалом 7-10 днів. Те ж саме стосується і поливу. Такі рослини потребують багато води, тому, якщо на вулиці сухо і спека, то їх потрібно регулярно поливати.
Різновиди ремонтантних сортів
На сьогодні селекціонерами виведено ремонтантні сорти таких плодово-ягідних культур як малина, суниця та полуниця. Крім того, існують і ремонтантні сорти троянди. Кожна із цих культур має свої особливості, які впливають на догляд за нею та ї урожайність.
Ремонтантна малина
Особливістю ремонтантних сортів малини є те, що плоди на ній формуються не тільки на дворічних, але й на однорічних пагонах. Дворічні пагони плодоносять у червні-липні, а однорічні — в кінці літа та восени. Таким чином дуже швидко після посадки ви маєте можливість отримати урожай, і при цьому насолоджуватись ним із червня і майже до середини листопада.
Особливістю ремонтантної малини також є те, що вона не потребує підвʼязки. Крім того, чимало сортів практично не утворюють поросль. Така малина дуже рідко хворіє, їй не загрожують також і шкідники. Догляд за нею досить простий: потрібен регулярний полив, підживлення, мульчування прикореневої зони та збір урожаю.
Ремонтантна полуниця
Ремонтантна полуниця буває як великоплідна, так і дрібноплідна, все залежить від виду. Її відрізняє менша кількість листків на кущі. Так полуницю рекомендовано вирощувати не довше 2-х років. Надалі вона суттєво втрачає свої смакові якості, а її плоди стають з кожним роком все дрібнішими.
Плодоносить ремонтантна полуниця у два етапи: влітку та восени. Причому саме на другий період припадає найбільший урожай — приблизно 70 %. Для самостійного розмноження рекомендовано видаляти квітконоси, адже це стимулює утворення вусів. Також для омолодження кущів бажано обрізати прикореневе листя, яке уже старе та має червоний відтінок.
Ремонтантна суниця
Сорти ремонтантної суниці бувають довгого або нейтрального світлового дня. Перші можуть вирощуватись по всій території України. Вони плодоносять 2-3 рази за сезон. Сорти нейтрального світлового дня цвітуть та плодоносять практично безперервно. Проте вирощувати їх рекомендовано або у південних регіонах, або виключно у теплиці, яка опалюється.
Ремонтантна троянда
Перший сорт ремонтантної троянди зʼявився майже 200 років тому у Франції. Саме завдяки такій давній історії сьогодні подібних сортів сьогодні є чимало. Зазвичай вони мають потужні пагони та висоту трохи більше 2 м. Під час обрізки слід залишати до 6 сильних гілок у молодих рослин та не більше 10 у старих. Розмножувати такі троянди рекомендовано методом окулірування.
Щоб стимулювати появу нових квітів у ремонтантних сортів бажано видаляти старі суцвіття. Також обрізку пагонів роблять на 10-12 бруньок, що в результаті сприяє багатому цвітінню.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.