Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4556 відгуків
Вільна дата відправки: 24.01.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Догляд за агрусом восени. Що потрібно знати та врахувати?

Догляд за агрусом восени. Що потрібно знати та врахувати?

Незважаючи на гострі непривітні колючки, кущі агрусу можна побачити на подвірʼї у багатьох людей. І це не дивно, адже ягода дуже смачна, вітамінна та добре підходить для приготування варення та іншої консервації. Восени, після того, як агрус відплодоносив, про нього необхідно ретельно подбати, адже саме від цього буде залежати урожай у майбутньому році.

агрус, вирощування агрусу, догляд за агрусом, підживлення агрусу, полив агрусу, обрізка агрусу

Обрізка агрусу

Після того, як ви зібрали урожай ягід агрусу, можна приступати до обрізки. Саме ця обрізка є основою, оскільки навесні проводиться лише санітарне видалення гілок. Відразу після збору урожаю видаліть усі сухі і хворі гілочки. А от основну формуючу обрізку проведіть пізніше — після того, як облетить листя з куща але до початку морозів. Орієнтовний час — це кінець жовтня. Під час обрізки видаліть гілки, що лежать на землі, адже вони зазвичай часто хворіють і погано плодоносять. Також прорідіть занадто густу крону. Це в першу чергу гілки, які труться одна об одну або перехрещуються. Також видаленню підлягають чорні старі гілик, проте від загальної кількості їх можна видаляти лише третину.

Якщо під час обрізки ви вирізали великі гілки зі зрізом 7 мм або й більше, обов'язково замастіть рани спеціальною пастою, наприклад, садовим варом.

Пам'ятайте, що обрізку агрусу зазвичай проводять не раніше 3-го року, адже він росте досить повільно.

агрус, вирощування агрусу, догляд за агрусом, підживлення агрусу, полив агрусу, обрізка агрусу

Обприскування агрусу

Осінню обрізку агрусу рекомендовано поєднувати з обробкою від шкідників. Обприскування кущів дає можливість знешкодити комах, грибки та інших представників патогенної мікрофлори, які зимують у корі, а навесні активно розмножуються. Обприскування проводиться після того, як опало листя. У якості робочого препарату можна використовувати бордоську суміш, мідний купорос, а також колоїдну сірку.

Вологозарядний полив

Якщо перша половина осені видалась сухою, то кущі та дерева потребують вологозарядного поливу, який рекомендовано робити у листопаді. Це стосується також і агрусу. Подібний варіант поливу захищає коріння від промерзання та дозволяє рослинам без проблем пережити зиму. Здійснюючи вологозарядний полив агруса, потрібно, щоб земля промокла на глибину приблизно 30 см. Це означає, що під кожен кущ ви маєте влити кілька відер води.

агрус, вирощування агрусу, догляд за агрусом, підживлення агрусу, полив агрусу, обрізка агрусу

Підживлення агруса

Агрус, який порадував вас гарним урожаєм, обов'язково потребує відновлення. І забезпечити його може підживлення. Для цього слід використовувати виключно фосфорно-калійні добрива. Це може бути монофосфат натрію або суперфосфат, або будь-який комплексний препарат, призначений спеціально для осіннього підживлення рослин. Ні в якому разі не можна вносити азотні добрива, особливо свіжий гній. Вони мають потужну стимулюючу дію та викликають активний приріст зеленої маси, що в свою чергу негативно відображається на зимівлі.

Мульчування агрусу

Восени перед зимівлею час почистити пристовбурове коло агруса. Якщо на ньому був шар мульчі, то його потрібно прибрати, адже він є резервуаром для розмноження шкідників. У випадку, якщо присутність паразитів чи інші ознаки зараження ви не помітили, то зібрану органічну мульчу можна помістити в компост. Натомість рекомендовано замульчувати кущі знову. Як альтернативу органічним матеріалам, таким як солома, тирса, компост, можна використати агроплівку чи агроволокно. При цьому мульчуємо не тільки землю навколо куща, але й утеплюємо стовбур.

Агрус зазвичай добре переносить морози. Проте, якщо зими у вашому регіоні малосніжні або кущ росте у місці, де досить сиро та є протяги, то мульча стане для нього додатковим захистом від низьких температур. Переглянути актуальні сорти агрусу у каталозі нашої компанії.

Інші статті
  • Вирощуємо обліпиху. Ідея для бізнесу
    Розкажемо, як розпочати бізнес по вирощуванні обліпихи. Розглянемо, плюси та мінуси бізнесу “на обліписі”, який сорт обліпихи вибрати для промислового вирощування, які технологічні особливості вирощування обліпихи, а також, скільки потрібно інвестувати в бізнес та на який дохід можна розраховувати.
  • Тепличний бізнес. З чого та як починати?
    Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner