Осіннє окулірування яблуні

Вирощування нових сортів, зміцнення імунітету дерева — саме ці причини зазвичай штовхають садівників на проведення такої процедури як окулірування, яка є однією із поширених методик щеплення. Найкраще її використовувати у теплий період року, тому після початку вересня окуліруванням займаються рідко. Проте якщо початок осені видався теплим, або якщо ви проживаєте у південному регіону, то сміливо можете проводити цю процедуру, як мінімум, до 15 вересня.
Підготовка вічка
Для окулірування та підготовки вічка вам знадобиться гострий інструмент, наприклад, канцелярський ніж. Перед використанням його потрібно змастити спиртом для того, щоб попередити інфікування дерева. Також підготуйте ізоляційну стрічку або спеціальну стрічку, яку можна придбати в садовому магазині.
Безпосередньо саму процедуру варто проводити або рано вранці або ввечері. Важливо, щоб стояла суха погода. Для неї обираємо пагони із цьогорічного приросту. Бажано, щоб вони росли із південної сторони, яка добре освітлюється сонячними променями. Із живця видаляємо листя, але залишаємо черешки.
Зрізати бруньку потрібно максимально акуратно. Зріз робимо приблизно на 1, 5 см вище від розташування вічка та на 1 см нижче від нього. Також під час зрізування захоплюємо частину кори знизу, щоб не пошкодити саме вічко. Пізніше зайву деревину видаляємо. Під час процедури потрібно старатись не торкатись вічка, бо через це брунька може не прижитись. Якщо ви не надто досвідчений садівник, то найкраще заготувати відразу кілька вічок.
Проведення окулірування
На підщепі вибираємо місце для бруньки. Її потрібно постаратись розташувати так, щоб пагін був спрямований у зовнішній бік від крони. На підщепі робимо Т-подібний виріз. Спочатку проводимо ножем у вертикальному напрямку. Довжина розрізу повинна бути приблизно така ж, як довжина вічка. Після цього над вертикальним розрізом робимо горизонтальний. Він має бути приблизно наполовину меншим, щоб в результаті вийшла буква “Т”.
У тому місці, де два розрізи сходяться, потрібно відтягнути кору та вставити під неї заготовлене заздалегідь вічко. У випадку, коли вічко виявилось занадто довгим та повністю не вмістилось, його потрібно обрізати. Якщо ж навпаки — зріз повністю не закритий, то це не страшно, адже з часом дерева самостійно загоїть цю рану.
Фіксація бруньки
Ця завершальна частина окулірування яблуні є одним із найважливіших етапів, тому їй теж варто приділити достатню увагу. Як ми уже писали вище, для обмотування бруньки можна використовувати ізоляційну стрічку. Але варто памʼятати, що в цьому випадку її розміщують липкою стороною назовні. Якщо стрічки немає, то для даної процедури можна також використати звичайну поліетиленову плівку або поліетиленовий пакет, але перед цим їх варто порізати на смужки.
Під час фіксації дуже важливо не зрушити бруньку, тому робимо все максимально акуратно. Стрічку обмотуємо по спіралі, починаючи із місця трохи вище над брунькою. Шари стрічки повинні перекривати один одного. Черешок листка не закриваємо, а залишаємо у якості джерела живлення. На нього також можна орієнтуватись, якщо хочете дізнатись, чи прижилась брунька. Для цього через два тижні після окулірування легко та не прикладаючи зусиль доторкніться до нього. Якщо від вашого дотику черешок відпаде, то це добрий знак — швидше за все щеплення чудово прижилось. Тому потрібно почекати ще 2 тижні і можна уже знімати стрічку. Якщо ж черешок потемнів і міцно тримається на місці, то велика ймовірність того, що вас спіткала невдача, і процедуру потрібно провести ще раз.
- Розкажемо, які методи боротьби з самшитовою вогнівкою. Розглянемо, що відомо про самшитову вогнівку, які ознаки присутності самшитової вогнівки, як боротись із самшитовою вогнівкою, а також, які профілактичні заходи потрібно проводити, щоб уникнути появи самшитової вогнівки.
- Проаналізуємо, як доглядати за агрусом восени. Розкажемо, коли проводити обрізку агрусу восени, як правильно підживлювати та обприскувати агрус, а також, для чого потрібен водозарядний полив та мульчування агрусу.