Чим можна замінити газонну траву?
Красивий акуратно підстрижений газон завжди виглядає дуже естетично та прикрашає будь-яке подвір'я. Проте він вимагає багато догляду, тому часто люди шукають йому якусь альтернативу. Газонну траву справді можуть замінити і інші рослини. Більшість з них не такі вибагливі і по цьому виглядають дуже оригінально та цікаво.
Конюшина повзуча
Ця повзуча рослина виростає не вищою за 40 см. При цьому вона створює дуже щільне та густе покриття. До складу грунту конюшина невибаглива, проте дещо гірше росте на заболоченій місцевості. Також ця рослина віддає перевагу добре освітленій ділянці.
Для посадки у якості газону найчастіше використовуються наступні сорти конюшини:
- Драгон Блуд;
- Гуд Лак;
- Пурпураскенс;
- Віатфен, та ін.
Конюшина, окрім красивого зеленого листя, має також квіти, здебільшого рожеві або білі. Вони дуже ароматні та приваблюють комах, у тому числі і бджіл. Тому потрібно враховувати, що ходити босоніж по такому газону чи лежати може бути небезпечно.
Вероніка ниткоподібна
Це ще один багаторічник із сланкими стеблами, висотою близько 5 см. Має невеличкі листочки круглої форми та такі ж мініатюрні світло-голубі квіти на довгих квітконіжках. Цвіте ця рослина із квітня по червень.
Вероніка ниткоподібна може рости як на сонці, так і у легкому затінку. Любить зволожений грунт, але при цьому вважається посухостійкою. Розростається вона дуже активно та швидко захоплює нові території. Тому цей процес варто контролювати, обриваючи або обламуючи її стебла.
Вероніка ниткоподібна є морозостійкою рослиною, проте при дуже низьких температурах може вимерзнути. Як правило, це не становить проблеми, адже навесні у неї з'являються нові пагони і рослина швидко відновлюється.
Аюга
Народна назва цієї рослини — живучка. І це не дивно, адже вона справді дуже витривала. Аюга без проблем росте та мало родючих грунтах та у затінку, може досить довго обходитися без поливу. У висоту живучка виростає до 30 см. Її зелене глянцеве листя, зібране у розетки, ближче до осені стає пурпуровим та красиво виділяється на загальному фоні. У другій половині весни аюга цвіте. Квіти у неї дрібні, блакитного або бузкового кольору.
Аюга швидко росте, тому якщо її безконтрольне розростання є небажане, то рекомендовано зробити огорожу, яку потрібно вкопати в землю на глибину 15 см. Для посадки у якості газонної трави найкраще підходять такі сорти живучки як Атропурпуреа, Чоколот Чіп, Варієгата.
Барвінок
Ця вічнозелена рослина, знайома із пісень кожному українцю, сьогодні росте не тільки в лісі. Багато людей вирощують барвінок у себе вдома, зокрема, і у якості газону. Барвінок має глянцеве красиве листя та стелиться по землі густим килимом. Чудово росте у затінку, не боїться надміру вологих грунтів. Також у барвінку тривале цвітіння. Квіти мають красивий відтінок синього кольору, який так і називається — барвінковий.
Очиток помилковий або Седум
Ця багаторічна рослина заслужено вважається одним із найкращих замінників газону. Зокрема, мова йде про такі сорти, як Очиток камчатський, Седум шилоподібний, Очиток бронзовий, Очиток білий, та ін.
Седум має повзуче кореневище, яке щільно, наче килим, вкриває землю. Листя м'ясисте, зібране у розетки. Кольорова гамма листя дуже різноманітна, адже воно може бути не тільки зеленим, а й пурпурним, смарагдовим, жовтим.
Очиток швидко росте та сягає у висоту до 15 см. Він має чудову стійкість до витоптування. Крім того, йому підходять будь-які грунти, у тому числі малородючі. Проте Седум дуже чутливий до застою води у землі, тому важливо подбати про хороший дренаж.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.