Місячний календар садівника та городника на жовтень 2023 року

Хоч жовтень — це уже середина осені, але роботи у саду та на городі не меншає. Господарі не тільки продовжують збирати урожай, але й активно готуються до настання морозів. Слідуючи порадам місячного календаря, ви зможете дізнатися, коли саме конкретні види роботи є найбільш доцільними, та проведете час на городі та в саду з максимальною користю.
- 1 жовтня. Роботи, пов'язані із посадкою чи пересадкою рослин, сьогодні небажані. Натомість варто зайнятись прибиранням та наведенням порядку у квітнику. При необхідності можна також утеплити грунт з використанням компосту.
- 2 жовтня. Сьогодні вдалий час для того, щоб посадити кущі та дерева, у яких відкрита коренева система.
- 3-4 жовтня. Якщо ви ще не обрізали виноград на зиму, то саме час зайнятись даним процесом. Інші роботи небажані, особливо посадка, пересадка, ділення рослин.
- 5 жовтня. Пересадку та посадку рослин краще знову відкласти. У саду та на городі перекопайте грунт та внесіть необхідні добрива.
- 6-7 жовтня. Ці дні сприятливі для посадки та посіву рослин. Зокрема, рекомендовано садити кущі та дерева з відкритою кореневою системою. Також можна висаджувати часник на зиму і сіяти моркву.
- 8 жовтня. Сьогодні посадка рослин на городі небажана. Місячний календар радить зайнятись кімнатними рослинами. Рекомендовано приділити час заготівлі грунтосуміші і розсади.
- 9-10 жовтня. Посадку та пересадку знову краще відкласти. Натомість можете попрацювати у квітнику та в саду. Троянди, багаторічні квіти та чагарники, які потребують додаткового укриття на зиму, потрібно добре підгорнути та утеплити мульчею у вигляді опалого листя чи компосту.
- 11-12 жовтня. Вказані дні місячний календар радить присвятити догляду за кімнатними рослинами. Зокрема, їх варто обробити від шкідників та полити. Якщо у вас є кімнатні світлолюбні рослини, то перед зимою подбайте для них про джерело додаткового освітлення.
- 13-15 жовтня. Ці дні не сприяють посадці, діленню чи пересадці будь-яких рослин. Замість цього рекомендовано навести порядок у квітнику та утеплити грунт компостом.
- 16-17 жовтня. У ці дні сіємо моркву на зиму, а також висаджуємо часник. Крім того, дні сприятливі для посадки дерев і кущів, які мають відкриті корені.
- 18-19 жовтня. Даний період місячний календар рекомендує присвятити догляду за вашими кімнатними рослинами. Можна виконувати будь-які процеси: поливати, удобрювати, обробляти від шкідників та захворювань. Але будьте максимально уважними, коли під час цих робіт користуєтесь гострими предметами, адже існує підвищений ризик поранення.
- 20-21 жовтня. Якщо у вас в саду ростуть троянди, гортензії, хризантеми та інші багаторічники, які мають схильність до вимерзання, підгорніть їх і при необхідності створіть додатковий утеплюючий шар із сухої землі, листя чи компосту.
- 22-23 жовтня. Оскільки посадка та пересадка рослин сьогодні не рекомендовані, можна провести час у саду. Побіліть стовбури дерев та кущів, видаліть бур'яни, розпушіть грунт у зоні пристовбурових кіл.
- 24-27 жовтня. Період сприятливий для посіву моркви та посадки часнику. Крім того, можна садити чагарники та дерева, у яких коренева система є відкритою.
- 28 жовтня. Саме час перекопати землю у садку та на городі. Також корисно сьогодні зайнятись внесенням добрив. А от посадка і пересадка рослин знову під забороною.
- 29-30 жовтня. Від посіву, пересадки, посадки та ділення рослин слід відмовитись. Натомість порядкуємо у квітнику та утеплюємо квіти перед настанням холодів.
- 31 жовтня. Усі, хто не встиг обрізати на зиму виноград, можуть зробити це сьогодні. Тим більше що посадкою рослин займатись не рекомендовано.
Інші статті
- Розглянемо, чи потрібно робити в квітні побілку дерев. Розкажемо, які плюси має побілка дерев, чи може склад засобу для побілки стати проблемою для дерев, а також, які заходи слід провести навесні в саду.
- Розкажемо, як досягти відтермінування цвітіння плодових дерев та навіщо це робити. Розглянемо, чи допоможе холодний полив протидіяти ранньому цвітіння плодових дерев, а також, які інші способи допоможуть стримати раннє цвітіння.