Осіннє підживлення хвойних рослин. Що можна використати?
Як і всі інші рослини, хвойні потребують особливого догляду перед настанням морозів. Зокрема, мова йде про підживлення вічнозелених дерев та чагарників. Осіннє внесення добрив дуже корисне для цих рослин, але варто знати, як саме його проводити та які препарати використовувати, щоб користь від процедури була максимальною.
Переваги осіннього підживлення хвойних
Хвойні не скидають голочок, залишаючись практично однаковими весь рік. Через це багато хто думає, що вони не потребують додаткових ресурсів, адже їм не потрібне відновлення. Насправді підживлення для хвойних — це дуже важлива процедура. Просто вона має багато нюансів. Серед основних переваг осіннього підживлення слід виділити:
- Підвищення імунітету. Це дає можливість рослинам пережити навіть найсуворішу зиму, залишаючись при цьому яскраво-зеленими. Також кращий імунітет — це надійний захист перед хворобами і шкідниками, які чатують на хвойних уже ранньою весною.
- Зміцнення коріння. Восени коренева система хвойних продовжує активно розвиватись. Особливо якщо мова про молоде деревце чи кущ або щойно пересаджену рослину. Правильно підібрані добрива зміцнюють коріння та готують дерева до настання зими.
- Активізація росту навесні. Якщо ви підживите хвойні восени, то навесні можете очікувати сильного приросту. Це відбувається тому, що завдяки корисним речовинам рослини не виснажуються та мають достатній запас сил.
Осіннє підживлення корисне для усіх хвойних, але особливу потребу у ньому мають такі дерева, як ялина, кипарис, сосна, туя, кедр.
Особливості осіннього підживлення хвойних
Оскільки життєвий цикл хвойних суттєво відрізняється від інших рослин, їхнє осіннє підживлення теж має деякі відмінності. По-перше, вноситься воно практично завжди під корінь. Позакореневу обробку вічнозелених з використанням стимуляторів росту експерти радять припинити ще в кінці серпня.
Підживлення хвойних восени бажано здійснювати перед настанням морозів — всередині або в кінці осені. Рекомендована форма добрива — рідке або гранульоване. Добриво у гранулах розподіляємо навколо стовбура та акуратно вносимо у грунт. Після цього обовʼязково поливаємо рослину. Рідке добриво можна одразу розвести у воді та здійснити полив.
Дуже важливим є склад препарату, який ви вибрали для осіннього підживлення вічнозелених дерев та кущів. Оскільки хвойні не скидають листя, то вони потребують набагато менше азоту, аніж інші рослини. Особливо восени. Також для них важливим є правильний баланс фосфору, кальцію, калію, міді, заліза та інших мікроелементів.
Яке добриво обрати для осіннього підживлення хвойних?
Найкращим варіантом для осіннього підживлення хвойних є використання спеціальних препаратів, розроблених саме для цього. Вони містять усі необхідні речовини, підібрані у правильному співвідношенні. На щастя, на ринку присутня досить велика кількість подібних препаратів.
- Добриво осіннє для хвойних рослин Agrecol 0-0-25 Mg12; S18. Даний препарат містить калій, магній та сірку, при цьому у його складі відсутній азот. Добриво захищає рослини від вимерзання та зміцнює їх. Вносити його потрібно один раз — пізно восени перед заморозками. Дозування становить 30 г на коже метр висоти рослини.
- Добриво Biopon осіннє для хвойних рослин. Основні інгредієнти даного добрива — фосфор та калій. Азот представлений у мінімальній кількості, розрахованій спеціально для хвойних. Також у складі присутній магній, який захищає хвою від пожовтіння. Добриво слід розсипати довкола пристовбурового кола на розпушений грунт, присипати землею та рясно полити.
- Мінеральне добриво Biopon осіннє універсальне. Препарат виготовлений на основі натуральної сировини. В складі багато фосфору та калію, і мінімум азоту. Добриво представлене у вигляді гранул, які потрібно розсипати під деревом, після чого здійснити полив.
Використовуючи препарати для осіннього підживлення хвойних, не забувайте дотримуватись інструкції та в жодному разі не перевищуйте вказаних норм. Памʼятайте: надмір поживних речовин може бути таким же небезпечним, як і їх нестача.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.