Найпопулярніші види осінніх квітів-багаторічників
Традиційно у нас із квітами асоціюється весняно-літня пора. Проте і восени квітники можуть виглядати яскраво та розкішно. Особливо якщо їхні власники потурбувались про те, щоб посадити багато осінніх багаторічників. Ці квіти невибагливі у догляді та підходять для вирощування навіть початківцями. Окрім того, їх є дуже багато видів, тому кожен зможе підібрати собі саме ті квіти, які йому найбільше до душі.
Айстри
Це справжні королеви осіннього саду. Саме з ними асоціюється прихід осені, а школярі несуть їх вчителям в честь першого вересня. Головна перевага айстр полягає в тому, що вони представлені величезною кількістю сортів різної висоти, кольору, розмірів та форми квітів. Найчастіше у нас можна зустріти айстри Віргінські. Також зустрічається айстра вересова, чагарникова, новоанглійська.
Айстри розвцітають в кінці літа та можуть цвісти аж до листопада. Цю квітку важко назвати вимогливою, але для неї дуже важливою є достатня кількість сонячного світла. Крім того, вона набагато краще росте на родючій на пухкій землі.
При вирощуванні айстри віргінської, потрібно пам'ятати, що вона досить швидко розростається та захоплює нові території. Тому для контролю росту потрібно викопувати у землю спеціальні обмежувачі.
Жоржини
Ці розкішні квіти теж відносяться до родини айстрових. Вони починають цвісти ще в липні, проте цвітіння за сприятливих умов триває аж до середини осені. Головна окраса жоржин або, як їх ще називають, георгін — це їх великі квіти. Вони можуть мати різний колір та форму, але завжди виглядають розкішно та приковують до себе всю увагу.
Хоч жоржини і багаторічники, але на зиму потребують викопування бульб для подальшого зберігання протягом зими.
Чорнобривці
Це ще одні квіти які можна назвати літньо-осінніми, адже цвітуть вони від липня і аж до морозів. Чорнобривці до нас прибули із Центральної та Південної Америки, де вони ростуть у дикій природі. У нас зараз вирощується близько 40 сортів цих квітів. Серед них є як багаторічники, так і однорічники, тому при виборі сорту потрібно бути уважним. Також варто пам'ятати, що чорнобривці краще цвітуть при достатній кількості сонячного світла, а також люблять регулярне розпушування грунту, хоча до якості та складу землі вони не є вимогливими.
У чорнобривців не тільки красиві квіти з оригінальним багряно-золотистим забарвленням, але й багато корисних властивостей. Зокрема, їхній аромат відлякує деяких шкідників, тому чорнобривці часто садять на городі навколо грядок. Також із них готують різноманітні ліки: настоянки, відвари, тощо. Чорнобривці добре допомагають при хворобах підшлункової залози, діабеті, стоматиті, астмі, та багатьох інших патологіях.
Хризантеми
Осінній сад неможливо уявити без красуні хризантеми. Як і айстри та жоржини, вона належить до родини айстрових. Хризантем є багато видів, зокрема, різноманітних гібридів. Перш за все вони відрізняються формою суцвіть, бувають сферичні, плоскі, напівсферичні, махрові, променеподібні, та ін. Вибираючи той чи інший сорт, врахуйте, що не всі сорти хризантеми багаторічні. Серед них є і однорічники. Багаторічні сорти — це зазвичай хризантема корейська, яка відзначається хорошою морозостійкістю. Вона представлена такими сортами як Арктична хризантема, Аполлон, Перший сніг, та ін. Серед сучасних багаторічних сортів великою популярність користується також сорт Мультифлора. Кущ має кулясту форму та яскравий колір квітів, тому виглядає дуже привабливо.
Хризантема любить сонячне світло та віддає перевагу родючій землі. Морозостійкі сорти потребують укриття тільки у перший рік після посадки, а надалі їх достатньо добре підгорнути землею. Проте якщо морози у вашому регіоні дуже сильні, то може знадобитися додаткове укриття. Також слід дбати про регулярний полив та підживлення хризантем, і обов'язково обрізати їх після цвітіння.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.