Як правильно зберігати взимку цибулю-порей?

Цибуля-порей — корисний та смачний овоч, який чудово підходить для приготування салатів, супів та інших страв. Саме тому господарі, які вирощують її у себе на ділянці, зацікавлені у тому, щоб вона якнайдовше зберігалась взимку, не втрачаючи ні вигляду, ні смакових якостей. Існує декілька способів зберігання такої цибулі і кожен із них має свої особливості.
Коли та як збирати урожай цибулі-порей?
Термін збору врожаю цибулі-порей залежить від кліматичних особливостей регіону та триває із кінця серпня по жовтень. Чим тепліше у вашій області, тим пізніше це можна робити. Проте важливо провести процедуру до першого снігу та стабільних морозів.
Цибулю-порей ні в якому разі не потрібно виривати руками. Експерти рекомендують акуратно викопувати її лопатою, щоб не пошкодити. Одразу після викопування обережно обтрусити від землі, але не стукати при цьому одна об одну або до іншої поверхні. Також обрізаємо коріння і вкорочуємо наземну частину приблизно на ⅔. Перед тим як закладати цибулю на зберігання їй дають добре просохнути на свіжому повітрі.
Як зберігати цибулю-порей у квартирі?
Навіть якщо ви живете у звичайній міській квартирі, ви можете зберігати цибулю-порей місяцями. Для цього існує кілька варіантів. Перший — це холодильник. Для того, щоб цибуля-порей тут зберігалась не 1-2 тижні, а кілька місяців, її потрібно підготувати: помити, просушити та загорнути в харчову плівку або ж у пергамент. Тримати її потрібно обовʼязково у відсіку, призначеному для зберігання овочів.
Також цибулю-порей можна зберігати на відкритому балконі. Для цього складаємо її у ящики та прикриваємо спеціальним утеплюючим матеріалом. Не слід боятись, що на вулиці цибулі замерзне, адже короткотривалий вплив низьких температур їй не страшний. Навіть, якщо це сталось, її просто достатньо занести у тепле приміщення та розморозити. Цибуля не втратить ні смаку, ні вітамінного складу.
Крім зберігання у свіжому вигляді цибулю порей також можна порізати на кружальця та засушити чи заморозити. Це зручно ще й тим, що у такому вигляді легко додавати її під час приготування страв.
Зберігання цибулі-порею у погребі
Цибуля-порей може місяцями зберігатись у погребі або підвалі. Звичайно, якщо для цього там є відповідні умови, а саме — температура близько 0 °С і вологість на рівні 75-80 %. Для зберігання цибулі у підвалі наповнюємо контейнери чи відра злегка вологим піском та поміщаємо у них цибулини так, щоб вони були під нахилом. Піском присипляється майже уся цибуля, крім пера. Протягом зими потрібно слідкувати, щоб пісок був вологим, але не надміру, бо інакше цибуля може згнити.
Якщо піску у вас немає, то у погребі порей можна просто розкласти на решітках або у ящиках, які мають отвори на дні. При такому способі зберігання цибулю потрібно час від часу перевертати.
Зберігання порею у канавках
За допомогою цього методу порей узимку можна зберігати як у парнику, так і безпосередньо на вулиці. Якщо мова про утеплений парник, то потрібно просто викопати канаву, в яку помістити цибулю та присипати її землею так, щоб вся біла частина була під грунтом, а зелена назовні. Цибулини можна розміщувати як вертикально, так і під кутом. Якщо ви копаєте канаву на вулиці, то після того, як почнуться морози, її потрібно утеплити. Для цього канаву прикривають соломою або опалим листям, а зверху у якості захисту від гризунів кладуть гілки ялини.
Цибуля-порей володіє унікальною властивістю: чим довше вона зберігається, тим вищим стає у ній вміст вітаміну С. Саме тому варто потурбуватись про те, щоб цей овоч завжди був присутній у вашому зимовому раціоні, і почати заготівлю слід уже восени.
- Розглянемо, що варто внести під газон у червні. Розкажемо, чому зʼявляється мох на газоні, які основні завдання червневого догляду за газоном, а також, чим підживити газон у червні.
- Проаналізуємо, як доглядати за квітами у кашпо влітку. Розкажемо, як обрати правильне місце для вирощування квітів у кашпо, як поливати квіти у спекотні дні літа, який захист від спеки краще використовувати, а також, чим підживлювати квіти у кашпо для рясного цвітіння.