Нюанси осіннього підживлення малини
Літній період, коли малина активно плодоносить, забирає у неї багато сил. Тому, якщо ви хочете, щоб у наступному сезону вона знову порадувала вас багатим урожаєм, варто потурбуватись про осіннє підживлення. Воно має свої особливості і їх дуже важливо знати перед тим, як вносити добрива.
Коли слід підживлювати малину?
Звичайні сорти малини можна починати підживлювати уже в серпні та продовжувати робити це у вересні. Ремонтантні сорти у цей період ще плодоносять, тому внесення добрива для них відбувається дещо пізніше — у жовтні-листопаді. У будь-якому випадку головним орієнтиром є повне припинення плодоношення.
Перед проведенням процедури підживлення малину рекомендовано обрізати та прибрати у малиннику. Ретельно видаліть усі сухі та хворі гілочки, перекопайте землю та видаліть бурʼяни. Щоб не пошкодити коріння рослин, в рядах перекопування здійснюється не глибше, ніж на 8-10 см, а у міжрядді — на 15-20 см.
Органічні добрива для підживлення малини восени
Восени малину можна підживлювати як органічними, так і мінеральними добривами. Експерти рекомендують щороку чергувати ці два види підживлень. У якості органіки можна використовувати як перепрілий гній, так і компост, а також курячий послід, торф та золу. Внесення даних добрив має певні особливості.
- Деревну золу використовують у тому випадку, коли є потреба дещо знизити кислотність землі, а також поповнити запаси калію у грунті. Після того, як малина відплодоносила, дане добриво розсипають в пристовбуровій зоні кожного куща.
- Перепрілим гноєм або компостом малину рекомендовано підживлювати не частіше, ніж раз в 3-4 роки. Роблять це після перекопування землі. Добрива вносять у кількості 4-5 кг на 1 кв. м.
- Курячим послідом підживлювати малину слід з максимальною обережністю. Адже при передозуванні це висококонцентроване добре може “спалити” рослину. Краще за все, якщо курячий послід буде представлений у рідкому вигляді та розведений водою у концентрації 1:20. Отриманим розчином підливають кожен кущ у малиннику.
- Гарним варіантом органічного підживлення малини є посадка сидератів у міжряддях: вики, гірчиці, люцерни, конюшини та ін. Восени, після того, як уже зібрали врожай, їх потрібно скосити та перекопати ділянку, таким чином закладаючи їх в грунт. У землі ці органічні рештки перегниють та стануть джерелом корисних речовин.
Мінеральні добрива для підживлення малини восени
Восени із усіх мінеральних добрив малина найбільше потребує фосфору та калію. А от від добрив, які містять високий процент азоту краще відмовитись, адже вони провокують стрімкий ріст зеленої маси і можуть стати причиною вимерзання малини взимку. Оптимальним варіантом вважається суперфосфат. Це добриво вносимо по 55 г під кожен кущ на попередньо розпушений грунт та присипаємо зверху землею. Разом із ним рекомендовано вносити 40 г сульфату калію або по 30 г калімагнезії на кожен кущ. Важливо памʼятати, що вказане дозування підходить для дорослих кущів. Якщо мова про молоду малину, то цю кількість потрібно ділити надвоє.
Щоб добрива максимально проявили свої корисні властивості спеціалісти радять викопати навколо кущів на відстані приблизно 30 см від стовбурів канавки, глибиною 20 см. Засипаємо добрива на дно цих канавок, а потім зверху вкриваємо все землею.
Деякі калійні добрива використовувати для малини не можна. Перш за все це стосується калійної солі. Справа в тому, що вона містить хлор та може стати причиною появи у рослин такого захворювання як хлороз.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.