Готуємо полуницю до зими

Щоб полуниця успішно перезимувала та на наступний рік принесла гарний урожай, її потрібно правильно підготувати до зими: обрізати, підлити, вкрити, та ін. Догляд за звичайними та ремонтантними сортами в осінню пору дещо відрізняється, тому це обовʼязково потрібно враховувати.
Як доглядати за полуницею восени?
Восени кожен кущ полуниці необхідно оглянути та видалити засохлі або пошкоджені листки. Їх обовʼязково потрібно зібрати та винести геть із грядки, адже на листі можуть бути паразити чи збудники захворювань. Якщо під час цієї процедури ви помітили на листках горбики, то швидше за все полуниця уражена суничним кліщем. Тому найкращим рішенням буде провести обробку від паразитів за допомогою ефективного інсектициду. Гарним вибором, до прикладу, є препарат Актеллік. Якщо полуниця часто хворіє паршею чи гниллю, то для обробки підійде також хлорокис міді. А ось від грибкових захворювань використайте у якості лікування чи профілактики будь-який препарат-фунгіцид.
Восени дуже корисно підживити полуницю, особливо, якщо ви не внесли добрива одразу по закінченні плодоношення. В осінню пору слід використовувати добрива, у складі яких немає азоту або він присутній у мінімальній кількості. Для даної мети можна підібрати будь-який калійно-фосфорний комплекс. Добре було б, щоб на ньому була позначка "осінь", адже саме такі препарати створені спеціально для осіннього підживлення. Альтернативою готовим засобам може стати також звичайна деревна зола, яка містить у собі багато калію. Її потрібно просто розсипати у міжряддях.
Перед холодами полуницю також важливо добре полити. Такий вологозарядний полив зміцнює коріння та покращує морозостійкість культури. Його особливо важливо провести, якщо осінь видалась суха. Щоб закрити потребу полуниці у воді, під кожен кущ потрібно влити, як мінімум, 2-3 л води.
Якщо ви нещодавно посадили саджанці полуниці, то їм перед зимою бажано організувати укриття. Воно може бути максимально простим, наприклад, достатньо замульчувати грядку за допомогою соломи, листя, тирси чи іншого подібного матеріалу. Якщо шар мульчі не дуже товстий, то навесні ви можете залишити його на полуниці. Він перегниє та стане джерелом корисних речовин для рослин.
Як підготувати до зими ремонтантну полуницю?
Ремонтантні сорти довго плодоносять, тому витрачають за сезон багато сил. По цій причині восени під час підготовки перед зимою вони потребують особливого догляду. Вологозарядний полив таких рослин рекомендовано проводити тричі з інтервалом у 1-2 тижні. Але, звісно, лише тоді, коли на вулиці суха погода. Для поливу обов'язково беремо відстояну не холодну воду.
Також восени потрібно розпушити грунт на грядці, видалити усі бур'яни. Обрізка проводиться лише за потребою, наприклад, якщо є сухі листки та квітконоси, які вже не дадуть урожай в цьому році. Важливо проводити обрізку акуратно з допомогою ножиць, щоб не пошкодити точку росту.
Ремонтантну полуницю рекомендовано обробити від шкідників та захворювань. Вибір препарату залежить від того, з якою саме проблемою ви зіткнулись. Так, від слимаків використовуйте Метальдегід, від борошнистої роси — колоїдну сірку або Сульфрад, від довгоносика і білокрилки — Актеллік, а від плямистості листя і гнилі — Топаз. У якості засобу для профілактичної обробки можна застосувати Фітоверм-М або Актофіт. Також із вересня по жовтень можна вносити добрива, їх вибір такий самий, як і у випадку з іншими сортами.
Як і звичайні сорти, ремонтантну полуницю можна вкрити перед настанням морозів. Для цього мульчу розташовують у міжряддях та між кущами, а зверху грядку прикривають ялиновим гіллям. Також для укриття можна застосовувати нетканий матеріал. Його потрібно натягнути на дуги, попередньо встановлені на ділянці. Укриття забезпечує надійний захист навіть при найсуворіших морозах, тому з ним полуниця перезимує без проблем.
- Проаналізуємо, чи можна врятувати помідори після заморозків у травні. Розкажемо, чи можливе відновлення томатів після заморозків, як швидко допомогти помідорами, які постраждали від заморозків, які засоби для відновлення томатів після заморозків краще використовувати, а також, у яких випадках потрібна пересадка томатів.
- Розглянемо, які особливості вирощування картоплі під агроволокном. Розкажемо, який сорт ранньої картоплі краще обрати, як підготувати картоплю до посадки, яке агроволокно для вирощування картоплі вибрати, як підготувати грунт та посадити ранню картоплю під агроволокно, а також, які особливості догляду за картоплею під агроволокном.