Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4849 відгуків
Вільна дата відправки: 02.05.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Вирощування лимонника китайського: посадка та догляд

Вирощування лимонника китайського: посадка та догляд

Лимонник китайський — деревовидна листопадна ліана, яка в природних умовах зустрічається на Далекому Сході, у Північно-Східному Китаї, в Японії. Дана рослина має чимало лікувальних властивостей, тому не дивно, що її сьогодні культивують і в домашніх умовах, у тому числі і в середній смузі.

Як виглядає лимонника китайський?

У диких умовах пагони лимонника виростають до 15 м у довжину. Вони обвивають інші дерева, можуть витись практично по будь-якій поверхні. Листки лимонника м'ясисті, зелені, еліптичної форми.

Квіти у цієї рослини формуються у пазухах листків. Вони невеличкі, але дуже красиві, білого чи біло-рожевого кольору. Цвіте лимонник китайський в кінці травня або в червні. На місці суцвіть з часом формуються плоди. Вони зібрані у грона по 35-40 штук та віддалено нагадують виноградне гроно. Ягоди невеличкі — в діаметрі до 7 мм, мають яскравий червоний колір, на смак кислуваті з своєрідним присмаком.

лимонник китайський, вирощування лимонника китайського, догляд за лимонником китайським, обрізка лимонника, підживлення лимонника, полив лимонника

У лікувальних цілях використовують практично усі частини лимонника китайського. Він виявляє зміцнюючи та тонізуючу дію, підвищує імунітет. Ягоди також чудового підходять для використання в кулінарії, зокрема, з них готують морси, компоти, різноманітні джеми. Нагадаємо, якщо Вам потрібні саджанці лимонника, тоді перегляньте доступні сорти у   нашому каталозі.

Як і де можна посадити лимонник?

Лимонник китайський зазвичай вирощують у декоративних цілях. Його садять біля огорожі, стіни, веранди чи альтанки. Посадку у областях з теплим м'яким кліматом рекомендовано здійснювати восени, а саме — у жовтні. Якщо ж ви живете у середній смузі, то цю процедуру краще відкласти до кінця квітня.

Перед посадкою огляньте саджанець. Дуже важливо, щоб його коріння не було занадто сухим, бо через це він може не прийнятись. При виборі місця врахуйте, що лимонник дуже любить сонячне світло, тому садити його краще на відкритому місці. Допускається лише дуже легке затінення. Грунт має бути родючий, легкий, зволожений та добре дренований.

лимонник китайський, вирощування лимонника китайського, догляд за лимонником китайським, обрізка лимонника, підживлення лимонника, полив лимонника

Посадкова яма для лимонника викопується глибиною 40 см і шириною 60 см. Дно бажано вистелити дренажем із керамзиту чи щебеню, висота шару якого становитиме 20 см. Також яму обов'язково наповнюємо спеціальною родючою сумішшю: по одній частині листового компосту, перегною та дерну, 0, 5 кг золи, 200 г суперфосфату.

Саджанець лимонника слід розміщувати у ямі таким чином, щоб коренева шийка знаходилась на рівні поверхні. Після посадки землі слід утрамбувати, добре полити та замульчувати пристовбурове коло торфом чи перегноєм.

Догляд за лимонником китайським

При дотриманні всіх умов лимонник зазвичай приживаються досить швидко. Але потрібно слідкувати за поливом, бо він любить, щоб земля у пристовбуровому колі завжди була злегка волога. Також у жарку погоду його варто додатково обприскувати водою.

З 1-го року життя лимонник китайський потребує опори. В ідеалі це мають бути шпалери, висота стовпів яких сягає 2, 5 м. Ширина між ними повинна бути приблизно 3 м. Між стовпами привʼязуємо три лінії дротів, до який підвʼязується рослина у міру свого росту. Шпалери можна замінити також драбинкою.

З 3-го року після посадки слід починати підживлювати лимонник. Весною та влітку раз в 2-3 тижні під дерево вносять коровʼяк, розведений 1:10 або курячий послід, розбавлений водою 1:20. Восени, після того, як опало листя, лимонник підживлюють 20 г суперфосфату та 100 г золи під кожен кущ. Вказані добрива потрібно прикопати в землю та полити водою.

Обрізка лимонника китайського починається на третій рік після посадки. Перший раз слід залишити 3-6 найбільш міцних пагонів, що будуть формувати скелет куща, а решту обрізати. Надалі обрізку проводять восени. Вирізають засохлі та хворі пагони, а також гілки, які ростуть неправильно. Також час від часу для того, щоб омолодити дерево рекомендовано видаляти пагони, які останніми роками активно давали урожай.

лимонник китайський, вирощування лимонника китайського, догляд за лимонником китайським, обрізка лимонника, підживлення лимонника, полив лимонника

Лимонник китайський рідко хворіє, але при певних умовах йому може загрожувати плямистість листя, борошниста роса, фузаріоз. Проте вчасне лікування та використання ефективних препаратів допомагає позбутись цих проблем.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner