Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Вирощування редиски на підвіконні взимку. Що для цього потрібно?

Вирощування редиски на підвіконні взимку. Що для цього потрібно?

Взимку свіжі овочі можна не лише придбати у супермаркеті чи на ринку, а й спробувати виростити власноруч. Для цього найкраще підбирати ті овочі, які швидко ростуть та не є вибагливими. Ідеальний варіант — це редиска. Її легко можна виростити прямо у себе на підвіконні, і експерти Кліома сервіс готові поділитись із вами деякими секретами відносно того, як саме це краще зробити.

Який сорт редиски краще вибрати для вирощування на підвіконні?

Вибираючи насіння для вирощування редиски взимку, потрібно звернути увагу на наступні характеристики:

  • сорт обовʼязково повинен бути скоростиглим;
  • у цього сорту має бути підвищена стійкість до цвітушності;
  • здатність адаптуватись до різних умов (адже у квартирі не завжди можна влаштувати максимально сприятливе середовище);
  • малий або середній розмір коренеплодів, яким буде достатньо місця у контейнері або у горщику.

редиска, вирощування редиски, вирощування редиски на підвіконні, вирощування редиски на підвіконні взимку

Якщо врахувати усі перелічені характеристики, то зупинитись варто на таких сортах редиски як Зоря, Чемпіон, Ранній червоний, 16 днів. Проте у перший рік радимо посадити одночасно кілька різних сортів, щоб побачити, який найкраще підходить для вирощування саме у вашій квартирі.

Що потрібно для вирощування редиски в домашніх умовах?

Якщо ви хочете виростити редиску у себе на підвіконні, то перш за все радимо потурбуватись про посудину для цього. Оптимальний варіант це балконний ящик, у який поміститься не одна рослина. А придбати його ви можете у нашому інтернет-магазині. Також для вирощування редиски можна використовувати пластмасові горщики, обʼєм яких становить приблизно 2 л. Такі горщики ви теж можете знайти в асортименті нашого магазину.

Не менш важливим для вирощування редиски в домашніх умовах є грунт. Будь-яка земля не підійде, адже, наприклад, у кислому грунті редиска часто хворітиме. Найкращий варіант — це легка грунтосуміш, кислотність якої становить pH 6,5-7. Якщо ви вирішили приготувати грунт для редиски самостійно, то змішайте у однакових пропорціях родючу землю, пісок та перегній. Також гарним та максимально зручним варіантом є придбання готової грунтосуміші. Зокрема, у нашому-інтернет магазині доступні такі варіанти як Субстрат для овочів та томатів Remix 1, Універсальний субстрат розкислений SAULA, та багато інших варіантів. Субстрати представлені у різному фасуванні, в тому числі й у мішках по 70 л, тому використовувати їх для домашніх потреб дуже зручно. Перевагою магазинної грунтосуміші є те, що вона містить ідеально збалансований склад та структуру, тому редиска буде отримувати все необхідне.

редиска, вирощування редиски, вирощування редиски на підвіконні, вирощування редиски на підвіконні взимку

Знезараження грунту та насіння

Попередити хвороби редиски значно простіше за допомогою профілактики, тому перед посадкою грунт, особливо, якщо він саморобний, рекомендовано продезінфікувати. Для цього полийте його слабким розчином марганцівки. Також для цього можна використати препарат Фітоспорін, обробивши грунт розчином із 0, 5 ст. л. препарату та 5 л. води.

Насіння редиски перед посадкою теж варто обробити. В даному випадку також допоможе марганцівка. Підготуйте концентрований розчин, помістіть насіння у мішечок з тканини та потримайте у рідині протягом 20 хв.

Посів редиски

Насіння редиски можна сіяти безпосередньо у грунт. Але ви отримаєте урожай значно швидше, якщо займетесь його пророщуванням. Для цього насінини слід розмістити на зволожену тканину та залишити на кілька днів у теплому місці. Після того, як вони проростуть, їх можна садити.

Для посадки редиски ідеально підходять контейнери чи ящики, висота яких становить 15-20 см. На дно ящики висипаємо трохи керамзиту чи іншого подібного матеріалу, який буде виконувати функції дренажу. Далі заповнюємо ємність грунтом, залишаючи вільними кілька сантиметрів. Насіння сіємо у борозенки глибиною 1, 5 см. Відстань між борознами повинна бути не менше 5 см. Після посіву засипаємо борозни землею та поливаємо теплою водою. Ящик потрібно зберігати у теплій кімнаті з доступом сонячного світла. Приблизно через 3-4 дні ви зможете побачити перші молоді паростки.

редиска, вирощування редиски, вирощування редиски на підвіконні, вирощування редиски на підвіконні взимку

Як доглядати за редискою на підвіконні?

Через кілька днів, після того, як ви побачити сходи, можна приступати до загартовування редиски. Для цього ящик слід перенести у прохолодне приміщення, де температура не перевищує 8 градусів. Тут його потрібно тримати не менше 3 днів, після чого перемістити у більш теплу кімнату на підвіконня. При цьому варто памʼятати, що редиска не любить надмірного тепла, адже через це вона починає стрілкуватись. Тому оптимальними умовами для неї є 15-18 градусів.

Для нормального росту редиски важливо, щоб у неї був повноцінний 12-годинний світловий день. Якщо ж світла буде недостатньо, то сходи будуть надто витягуватись Оскільки взимку світловий день досить короткий, то не зайвими стануть лампи штучного освітлення.

Земля у ящику з редискою повинна весь час бути злегка вологою. Разом з тим переливу допускати не слід, адже це може стати причиною загнивання коренів. Також час від часу розпушуйте грунт. Дана процедуру покращує його повітрепроникність та позитивно впливає на ріст рослин.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner