Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Процедура посадки та ділення півоній восени

Процедура посадки та ділення півоній восени

Якщо півонія довго росте в одному місці, вона виснажує грунт, а це в свою чергу негативно позначається на якісних та кількісних показниках її цвітіння. Особливо це стосується великих розлогих кущів, таких, наприклад, як півонія іто-гібрид. Тому, як мінімум, раз в 10 років її рекомендовано пересаджувати. Також під час цієї процедури півонію можна поділити і таким чином розмножити. Для посадки та розмноження півоній не обов'язково чекати 10 років. Цю процедуру можна робити уже через 4-5 років, наприклад, якщо вам дуже сподобався конкретний сорт і ви хочете мати побільше подібних квітів у своєму квітнику.

Переваги осінньої посадки півоній

Пересадку та ділення півоній зазвичай проводять восени. Орієнтовний термін — за 6 тижнів до початку морозів, щоб дати рослині достатньо часу для акліматизації. Осіння посадка має багато переваг, якщо порівнювати її з весняною чи літньою. По-перше, на вулиці ще достатньо тепло, але при цьому не жарко, тому перегріву та пересихання можна уникнути. По-друге, грунт вологий і теплий, завдяки чому рослини добре та швидко приживаються. До настання холодів у півоній залишається достатньо часу, щоб вкоренитись та зміцніти, тому зиму вони переносять без проблем.

півонії, вирощування півонії, посадка півонії, ділення півонії, посадка та ділення півонії восени

Як правильно викопувати півонію?

Дорослі кущі півонії, як правило, досить розлогі та мають потужну кореневу систему, тому викопати їх не так легко. Щоб полегшити процес, дотримуйтесь наступного алгоритму:

  1. Зв'яжіть стебла куща мотузкою.
  2. Обкопайте кущ півонії по радіусу на глибину приблизно 1-2 багнети лопати.
  3. Підважуючи кущ лопатою, витягніть його із землі.

Інколи кущ півонії буває настільки великим, що повністю його викопати неможливо. У цьому випадку його слід розділити ще на тому етапі, поки він знаходиться у землі. Для цього вам знадобиться гострий кілок. Його ставимо у центр куща та вбиваємо з допомогою молотка. Після цього стандартним методом витягаємо дві половини куща із грунту.

Як розділити кущ півонії?

Після того, як ви викопали великий кущ півонії, вам потрібно розділити його на частини. Для цієї процедури знадобиться гострий ніж із прямим лезом. Підійде також і звичайний садовий ніж. Також потрібен фунгіцид ХОМ у вигляді порошку або деревне вугілля, які виконуватимуть роль антисептика.

півонії, вирощування півонії, посадка півонії, ділення півонії, посадка та ділення півонії восени

Для початку коріння слід очистити від землі. Найзручніше для цього його промити шлангом. Після цього кладемо корінь на будь-яку тверду поверхню і оглядаємо. Якщо є почорнілі, гнилі або запліснявілі ділянки, то їх обрізаємо. Далі ділимо корінь на кілька частин так, щоб кожна із них мала хоча б кілька великих коренів та 2-5 бруньок. В кінці процедури обробляємо зрізи деревним вугіллям або фунгіцидом.

Посадка півонії

Після того, як ви розділили кущ півонії та обробили зрізи, можна приступати до посадки живців. Спочатку вибираємо місце. Півонія загалом невибаглива, але любить сонячні місця або легку тінь. А ось в сильному затінку вона буде погано цвісти. Важливо, щоб грунт на ділянці не був схильним до застою води. Також бажано, щоб він був родючим, пухким та повітрепроникним.

півонії, вирощування півонії, посадка півонії, ділення півонії, посадка та ділення півонії восени

Для посадки півонії викопується яма приблизно 50 см у глибину та 50 см у ширину. На дно рекомендовано всипати дренаж, а потім додати компост або перегній, склянку суперфосфату та 0, 5 склянки якого-небудь калійного добрива. Дуже важливо правильно розмістити посадковий матеріал, адже після того, як землю засипали, найвища ростова брунька має бути на глибині 5-7 см. При цьому варто враховувати, що після поливу грунт, як правило, трохи осідає. Після того, як ви рясно полиєте півонію, бажано її замульчувати.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner