Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4556 відгуків
Вільна дата відправки: 24.01.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості вирощування бамії

Особливості вирощування бамії

Бамія — традиційна культура для жителів більшості країн Азії, Південної Європи та Південної Америки. Тут її вживають у їжу та готують на її основі різноманітні страви. Бамія віддає перевагу теплому клімату, однак сучасні селекціонери вивели сорти, які добре почуваються і в наших погодних умовах. Причому не тільки у південних регіонах, але й, наприклад, на Поліссі та в зоні Лісостепу. Мова йде насамперед про такі сорти, як Діброва та Сопілка. Тому, якщо ви завжди хотіли спробувати виростити екзотичну бамію на українській землі, то варто ризикнути. Проте перед цим обовʼязково ознайомтесь з інформацією, яка стосується посадки та догляду за даною рослиною.

бамія, вирощування бамії, посадка бамії, догляд за бамією, особливості вирощування бамії

Бамія: загальні відомості про культуру

Бамія належить до родини мальвових, тобто є близькою родичкою мальви, яку з давніх-давен вирощують в українських селах. Вона є однорічною травʼянистою рослиною та відома також під назвами бхінді, окра, гамбо, гібіск їстівний, дамські пальчики. В висоту вона може сягати 30-200 см. Стебла досить товсті. В бамії дуже красиві та великі квіти, тому її часто вирощують не тільки заради плодів, але й як окрасу для квітника. Плоди зеленого кольору, своєю формою вони нагадують гострий перець, проте мають чітко виражені грані, кількістю від 5 до 11. Для їжі вони придатні поки мають 3-6 днів, адже з часом стають волокнистими та твердими. Плоди бамії смажать у клярі, запікають, готують їх з мʼясом та рибою, а також консервують.

Посадка бамії

В умовах нашого клімату бамію рекомендовано вирощувати розсадним методом. При цьому використовувати потрібно лише торфоперегнійні горщики, адже пересадку бамія переносить погано. Придбати їх ви можете у нашому інтернет-магазині. До вашої уваги 100 % натуральні торфʼяні горщики різного розміру, які повністю розчиняються у відкритому грунті і дають можливість рослині поступово адаптуватись до нових умов.

бамія, вирощування бамії, посадка бамії, догляд за бамією, особливості вирощування бамії

Посів бамії на розсаду здійснюється орієнтовно у березні. Перед цим насіння на добу замочують у теплій воді. У землю насінину садять доволі глибоко — приблизно на 4 см. У перші тижні горщики рекомендовано накривати плівкою та тримати у кімнаті, де мінімальна температура +20 градусів. Коли зʼявились перші листки, температуру навколишнього середовища поступово знижують, поки вона не досягне +15 градусів. У той період, як паростки виросли до 10-15 см у висоту, їх разом із горщиками переміщують на попередньо підготовлену ділянку. Важливо, щоб у цей час загроза заморозків уже минула. Схема посадки бамії, яку рекомендують спеціалісти, — це 80х60 см. Зокрема, вона підходить для середньорослих сортів.

Садити бамію краще на відкритому та добре освітленому місці. Загалом, вона не надто вибаглива до грунту, але буде краще рости на пухкій та родючій землі.

Як правильно доглядати за бамією?

Бамію, як і інші овочі, необхідно регулярно прополювати та не допускати, щоб ділянку захопили бурʼяни. Також вона потребує внесення добрив. До цвітіння краще надавати перевагу комплексним мінеральним препаратам, а безпосередньо під час плодоношення вносити калійну селітру. Поливати бамію експерти радять лише у періоди засухи. Зазвичай у нашому кліматі їй вистачає вологи із природних опадів. Застій води для бамії небажаний.

бамія, вирощування бамії, посадка бамії, догляд за бамією, особливості вирощування бамії

Коли бамія виростає до 40 см верхівку основного стебла бажано прищепити. Ця процедура дасть можливість їй стати більш розгалуженою, що в свою чергу збільшує врожай. А щоб рослина не зламалась від вітру, її привʼязують до кілка чи іншої опори.

Оскільки в їжу використовують молоді плоди бамії, під час дозрівання урожаю потрібно постійно слідкувати за цим процесом. На одній рослині зазвичай виростає за сезон 6-10 стручків. Також варто враховувати, що вона вкрита ворсинками, які у деяких людей викликають свербіж та подразнення шкіри. Тому зривати плоди бажано у рукавичках та в одязі з довгим рукавом.

Інші статті
  • Вирощуємо обліпиху. Ідея для бізнесу
    Розкажемо, як розпочати бізнес по вирощуванні обліпихи. Розглянемо, плюси та мінуси бізнесу “на обліписі”, який сорт обліпихи вибрати для промислового вирощування, які технологічні особливості вирощування обліпихи, а також, скільки потрібно інвестувати в бізнес та на який дохід можна розраховувати.
  • Тепличний бізнес. З чого та як починати?
    Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner