Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості вирощування петрушки на підвіконні

Особливості вирощування петрушки на підвіконні

Взимку свіжа петрушка смакує по-особливому. Зокрема, в тому випадку, коли ви не принесли її з ринку чи супермаркету, а виростили власноруч. Зробити це може кожен, у кого в будинку чи у квартирі є добре освітлене підвіконня.

петрушка, вирощування петрушки, особливості вирощування петрушки, вирощування петрушки на підвіконні, вирощування петрушки взимку

Як виростити петрушку з насіння?

Для цього вам спочатку потрібно придбати насіння. Вибирати краще ранній сорт, який дозріває майже на два тижні швидше, ніж пізні чи середньостиглі сорти. Гарним варіантом стануть такі сорти як Ранкова свіжість, Глорія, Айстра, та ін.

Наступним етапом є підготовка грунтосуміші. Петрушка віддає перевагу нейтральній або слабокислій землі. Важливо, щоб вона була пухкою та легкою. Для самостійного приготування рекомендовано взяти 2 частини торфу та змішати з 1 частиною річкового піску, садової землі, перегною та компосту. Також ви можете придбати готову грунтосуміш у нашому інтернет-магазині.

Для вирощування петрушки знадобиться і горщик або контейнер. Важливо, щоб його глибина була не менше 20 см. Потрібні варіанти також присутні в асортименті нашого магазину. Коли ви підготували все необхідне, можна приступати безпосередньо до самого посіву насіння.

петрушка, вирощування петрушки, особливості вирощування петрушки, вирощування петрушки на підвіконні, вирощування петрушки взимку

  • Для початку насіння бажано проростити. Для цього його викладаємо на вологу марлю, накриваємо та залишаємо у теплому місці на кілька днів. Ця проста маніпуляція значно пришвидшить ріст рослини.
  • У ємність засипаємо шар дренажу, наприклад, керамзиту, та грунтосуміш.
  • Перед посівом субстрат обов'язково зволожуємо. Потім робимо борозенки, глибиною не більше 10 мм. Сіємо насінини та злегка присипаємо їх землею.
  • Ємність із петрушкою слід тримати у теплому приміщенні аж доки не з'являться перші сходи. 3-4 рази в тиждень поливаємо петрушку відстояною водою кімнатної температури.
  • Після появи перших сходів збільшуємо полив та зменшуємо температуру. Для цього, наприклад, можна залишати відчиненим вікно.
  • Коли пагони вже встигли трохи окріпнути, а і на них з'явились листочки, їх рекомендовано прорідити. Робимо це так, щоб відстань між рослинами була приблизно 4 см.
  • Взимку сонячного світла для нормального росту петрушки недостатньо, тому обов'язково використовуємо люмінесцентну лампу. Із урахуванням тривалості сонячного дня світити вона має близько 8 годин в день.

Уже приблизно через 2 місяці можна буде зібрати перший урожай зелені петрушки. При цьому рекомендується не обрізати її під корінь, адже якщо зривати тільки гілочки, то так вона буде швидше відростати.

Чи можна виростити петрушку із коренеплоду?

Якщо ви хочете ласувати зеленню петрушки уже через 3-4 тижні, то вам варто вирощувати її не з насіння, а з коренеплоду. Важливо, що коренеплід був довжиною не менше 4 см та був повністю здоровим. Його саджаємо у ємність із грунтом так, щоб назовні було видно лише верхівкові бруньки. В одному контейнері чи горщику можна посадити кілька коренеплодів, при чому доволі щільно.

петрушка, вирощування петрушки, особливості вирощування петрушки, вирощування петрушки на підвіконні, вирощування петрушки взимку

Поки на коренеплодах ще не має пагонів, горщик із ними рекомендовано тримати у темному та прохолодному місці. При цьому його потрібно регулярно поливати, не допускаючи ні засухи, ні застою води. Після появи перших зелених пагінців ящик переставляють на підвіконня. Коли зелень доросте до потрібних розмірів, її можна зривати та використовувати при потребі. При цьому потрібно пам'ятати, що коренеплоди досить швидко виснажуються, тому через деякий час варто посадити нову партію, і таким чином у вас дома завжди буде свіжа зелень петрушки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner