Не цвіте різдвяник. У чому може бути причина?
Різдвяник — одна із найулюбленіших кімнатних рослин у багатьох людей. І це не дивно, адже саме взимку вона прикрашає оселю красивими великими квітами. Зацвітає різдвяник приблизно на Різдво, саме тому і отримав таку назву. Крім того, він відомий також і як епіфілантус, епіфіллум, зигокактус, та ін. На цвітіння різдвяника його власники завжди чекають з нетерпінням, тому той факт, що на рослині не зʼявляються квіти, дуже розчаровує.Причин, через які не цвіте різдвяник, може бути багато. Тому спочатку варто розібратись з кожною із них та зробити все, що на наступний рік він все таки порадував вас багатим цвітінням.
Причини, через які може не зацвісти різдвяник
Пропонуємо розглянути найбільш очевидні причини відсутності цвіту у різдвяника.
- Вік рослини. Якщо різдвяник у вас росте уже давно, і ви його не омолоджували, то можливою причиною того, що він не цвіте, є його солідний вік.
- Неправильний температурний режим. Для росту різдвянику потрібна температура 16-20 °C. Проте коли починають формуватись бутони її рекомендовано знизити до 12-14 °C. А ось при цвітінні оптимальними будуть 15 °C. Якщо температурний режим суттєво порушений, то цвітіння різдвяника може не відбутись.
- Занадто частий та рясний полив. Перед цвітінням полив різдвяника рекомендовано суттєво обмежити. Поливати рослину слід тільки тоді, коли увесь верхній шар землі повністю висох.
- Нестача або надлишок сонячного світла. Різдвяник віддає перевагу розсіяному освітленню, тому на південному вікні його краще не тримати. Про те, що сонця забагато, свідчить колір листя, який у подібному випадку здобуває червоний відтінок. Разом з цим, недостатнє освітлення теж може стати причиною того, що різдвяник перестав цвісти.
- Нестача корисних мікро- та макроелементів. Ця проблема дуже поширена у кімнатних рослин, адже грунт у горщику має обмежений запас корисних речовин. Саме тому їх потрібно регулярно підживлювати. Якщо цього не робити, то це впливатиме на усі процеси, в тому числі і на цвітіння різдвяника. У період перед цвітінням він особливо потребує таких елементів як калій та фосфор. У якості препарату для підживлення різдвяника рекомендуємо вам Добриво Yara Folicare для квітучих та кімнатних рослин, яке містить усе необхідне для повноцінного росту.
- Замалий або завеликий горщик. Горщик для різдвяника має бути приблизно на одну третину менше довжини стебла. Якщо він більший, увесь ріст буде йти в корінь, а стебла залишатимуться тонкими і слабкими. Проте і занадто мала ємність не сприяє рясному цвітінню.
Крім перелічених причин, не забувайте також, що різдвяник є дуже чутливим до зміни місць. Тому занадто часто переставляти горщик із рослиною небажано. Зокрема, не рекомендовано повертати його довкола своєї осі, бо через це на ньому можуть осипатись майже усі пупʼянки.
Омолодження різдвяника: як це зробити?
Якщо у вас росте старий різдвяник, який уже перестав цвісти, то його не обовʼязково викидати. Рослину завжди можна омолодити і вона знову буде давати рясне цвітіння. Для цього насамперед пересадіть різдвяник у новий горщик. Після того, як він добре приживеться, обріжте старі гілки так, щоб їхні верхівки знаходяться на відстані 5 см від землі. Зріз слід проводити по місцях зʼєднання листків. Усі пагони ні в якому разі не зрізайте, адже це може призвести до загибелі рослини. Омолоджувальну обрізку бажано робити навесні або влітку. При цьому варто використовувати гострий та обовʼязково попередньо продезинфікований інструмент.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.