Сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин: у чому причина та як їй запобігти?
Сухі кінчики на листках вазонів — це поширена проблема. Вона не тільки псує естетичний вигляд рослини, але й свідчить про те, що вазон страждає від неправильного догляду чи невідповідних умов навколишнього середовища. Саме тому радимо для початку розібратись із причинами подібного явища, щоб вчасно вжити необхідних заходів.
Низька вологість повітря
Ця проблема турбує перш за все тропічні рослини, які у природному середовищі звикли до досить високих показників вологості — 60 % і більше. Якщо у кімнаті сухо, то це помітно практично по усіх рослинах, які у ній знаходяться. Щоб підвищити вологість рекомендовано поставити у приміщенні зволожувач або хоча б якусь ємність з водою. Також потрібно частіше обприскувати рослини. Горщик бажано тримати на піддоні, наповненому вологим мохом чи керамзитом.
Неправильний полив
Порушення техніки поливу дуже часто призводить до появи сухих кінчиків на листі. Причому причина може критись як у надмірній посусі, так і у заболоченні. Кожна рослини потребує різного рівня зволоженості. Деякі рослини, наприклад, сукуленти, без проблем можуть жити тижнями і місяцями без поливу, а для інших — навіть 1-2 дні відсутності зволоження є критичними.
Неправильна техніка поливу включає також використання занадто жорсткої води. Солі, що містяться в ній у надмірній кількості, накопичуються у грунті та призводять до порушення балансу корисних речовин. Про полив жорсткою водою часто свідчать білі плями на поверхні землі. Саме тому поливати рослини водою з-під крана не варто, потрібно обов'язково дати їй відстоятись. А ще важливо, щоб вона була кімнатної температури. Ці правила стосуються не тільки поливу, але й обприскування.
Неправильне підживлення
Для правильного росту та гарного вигляду кімнатним рослинам необхідні корисні речовини. Оскільки ростуть вони не на відкритому грунті, а у невеликих горщиках, то дуже важливим є підживлення. Проте далеко не усім рослинам підходять універсальні препарати, деякі із них мають підвищену потребу у певних компонентах, у той час коли інші речовини є для них не такими важливими.
Рекомендуємо прочитати статтю Як застосовувати Osmocote та норми внесення для рослин https://klioma-servise.in.ua/ua/a381270-kak-primenyat-osmocote.html
Тому добрива варто підбирати, орієнтуючись на індивідуальні потреби конкретної рослини. Вносити їх рекомендовано у міру необхідності, адже надлишок теж шкідливий і теж може стати причиною сухих кінчиків на листі.
Затісний горщик
Кімнатні рослини необхідно регулярно пересаджувати. Якщо цього не робити, то коріння припиняє свій розвиток, також зупиняється і ріст рослини. Її пагони можуть деформуватись, а листя сохнути. Крім заміни горщика на більшу ємність, важливо також змінити грунт на свіжий та більш поживний.
Сонячні опіки
Більшість рослин погано переносять пряме сонячне світло. Особливо влітку під час спеки. Саме тому тримати вазони на підвіконні із сонячної сторони — не найкраща ідея. Про те, що рослині дискомфортно у таких умовах свідчать не тільки сухі кінчики листя, але й часткова втрата забарвлення. Найбільше страждають від подібної ситуації рослини, які люблять затінок або розсіяне світло.
Шкідники
Ураження домашніх рослин шкідниками не може пройти непомітно. Подібний стан має багато симптомів і сухі кінчики листя — один із них. Зокрема, найчастіше вказана ознака з'являється у тому випадку, коли рослину атакував павутинний кліщ, борошнистий червець, щитівка та попелиця.
Якщо ви помітили ознаки присутності шкідника на вазоні, то перше, що потрібно зробити, — це ізолювати його від інших рослин. Наступним етапом є обробка. Робити її найкраще за допомогою спеціальних препаратів-інсектицидів. Народні методи, такі, наприклад, як обробка мильним розчином, є менш ефективними. Після усунення загрози від шкідників рослина, як правило, швидко відновлюється, проте листки із сухими кінчиками, швидше за все, доведеться видалити.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.
- Розглянемо, як збільшити урожай картоплі. Розкажемо, що таке репродукція картоплі та які її особливості, яка різниця між першою та другою репродукцією картоплі, а також, як підготувати та посадити посівну картоплю.